Варицела ли е?

  • 5 370
  • 45
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 017
Ново 20!
Тук в аптеката са казали на мъж ми,че било отречено слагането на пудра, а спирта бил много силен за това и са му дали антибактериален спрей на Дюкре без алкохол Sad , утре ще видим доктора какво ще каже пък той Rolling Eyes  Thinking

# 31
  • Sofia
  • Мнения: 3 566
Цитат на: Nadin
Ново 20!
Тук в аптеката са казали на мъж ми,че било отречено слагането на пудра, а спирта бил много силен за това и са му дали антибактериален спрей на Дюкре без алкохол Sad , утре ще видим доктора какво ще каже пък той Rolling Eyes  Thinking

Ми ние тук в БГ си се мажем с ментолов спирт, чвно сме много изостанали Wink
Шегата на страна, но за този спрей незнам нищо, предполагам след като са ви го препоръчали би трябвало да има ефект.
Пиши на Боболента на лични тя знаеше някакво мазило, което се приготвя в аптеката, но нямам идея там при вас дали ще могат да ти го направят Neutral Face

# 32
  • София
  • Мнения: 13 204
Цитат на: Nadin
Няма пъпки в косата и нови няма днес, ама ще ходим на доктор, ако имат свободни часове де Confused


Значи, по-вероятно да не е варицела! Тя е характерна точно с това, че има пъпки в окосмените части. Пъпките са като завездно небе, не са еднакви по големина и излизат на 3-4 вълни... наблюдават се вече корички, завехнали и нови пъпки. Вълните са в рямките на 3-4 дни. Температурата спада когато избие обрива.

# 33
  • София
  • Мнения: 13 204
Упс! Късно прочетох, че са се появили и по главата... Confused
Значи е варицела, най-вероятно, ама това може да каже лекар. Това за пудрите наистина е отречно. Александра я мазах с фуксин, за да не се възпалят и ментолов спирт. Нея обаче не я сърбя, защото бебе на 2 месеца не може да се почеше, а не е плакала нито веднъж... Не го къпи, че са не се спука мехурче и да зарази околната кожа. Ниско изрязани нокти и много по-често миене на ръцете. Споко! Много зле изглежда картинката, ама минава. Александра беше на 2 месеца като я изкара, без Т, но с доста пъпки. Ние с баща й щяхме да умрем тогава, че и антибиотици пихме...

# 34
  • Мнения: 1 017
Цитат на: Vache

Значи, по-вероятно да не е варицела! Тя е характерна точно с това, че има пъпки в окосмените части. Пъпките са като завездно небе, не са еднакви по големина и излизат на 3-4 вълни... наблюдават се вече корички, завехнали и нови пъпки. Вълните са в рямките на 3-4 дни. Температурата спада когато избие обрива.

А вече има и по главата 5- 6 и такива топчета има на тила в косата, за които беше писано погоре #Shocked - тоест всички симптоми са налице, само температурата липсваше и зачервеното гърло.

# 35
  • Мнения: 1 017
Цитат на: Valeria

Ми ние тук в БГ си се мажем с ментолов спирт, чвно сме много изостанали Wink
Шегата на страна, но за този спрей незнам нищо, предполагам след като са ви го препоръчали би трябвало да има ефект.
Пиши на Боболента на лични тя знаеше някакво мазило, което се приготвя в аптеката, но нямам идея там при вас дали ще могат да ти го направят Neutral Face

Ще видя утре лекаря какво ще каже, че ако утре ида в аптеката и с мазило за правене вече съвсем ще ме погледнат странно, аз всеки път като ида и ги изумявам #Crazy, преди време търсех витамин С да лекувам настинката на Миташки и ми казаха: аууу ама на такова малко дете не се дава витамин С и ние нямаме за деца!
Е аз после пак си купих от БГ де щото си го уважавам Simple Smile
А за спрея - аз марката я знам от България там има доста богата гама от нейните продукти, даже съм пила хапчета за подхранване на косата при косопад и съм ползвала шампоан против пърхот и съм доволна.

Цитат
Ние с баща й щяхме да умрем тогава, че и антибиотици пихме...
Малее верно ли  #Puppy dog ?
За мъжо разбрах, че я е карал ама аз незнам коя шарка точно съм карала и сега ми е малко тръпка #Shocked ама ще разбера скоро Crazy

# 36
  • Sofia
  • Мнения: 3 566
Цитат на: Nadin

Цитат
Ние с баща й щяхме да умрем тогава, че и антибиотици пихме...
Малее верно ли  #Puppy dog ?
За мъжо разбрах, че я е карал ама аз незнам коя шарка точно съм карала и сега ми е малко тръпка #Shocked ама ще разбера скоро Crazy

До 21 дни трябва да разбереш, но обикновенно на 15-тия ден се проявява. Дано да си я карала като малка, че на дърти години е супер гадно и аз бях като Ваче, а и после като се заточат едни пневмонии не е за разправяне Twisted Evil
Но за ментоловия спирт наистина мога да ти кажа, че облекчава сърбежа, аз и детето мажех и себе си. И ако бях на твое място щях да ида в аптеката и да си купя без да им обяснявам много много за какво ми трябва.
Ваче а каква е вашата случка за какво сте пили антибиотици? То и аз бях много зле, но ми казаха, че антибиотиците не помагат. Тях ги пихме после като мина варицелата и като дойде пневмонията.

# 37
  • Мнения: 1 017
Ходихме на лекар - варицелата е потвърдена вече и от специалист Confused
Много обстойно го прегледа човека и ме разпита за всичко подробно , каза че няма нужда от антибиотик и аз съм доволна:)
Изписа ни една торба с лекарства: някакъв гел за мазане на пъпките с течност, за да не сърбят, едно червено(прилича ми на пиоктанин) за туширане като образуват коричка или ако са разчесани, и още лекарства за кашлицата и хремата. В прескрипцията пише да не се използват пудри, соли и киселини препарати, както и да се дават аналгетици, аспирин, нурофен,адвил, а и ни изписа специален течен сапун за банята.
Ами това е, сега ни остава да се лекуваме още няколко дни и после да внимаваме да не се разболее младежа! Praynig
Още веднъж много ви благодаря за съветите, друго си е човек като чуе препатили Flutter

# 38
  • София
  • Мнения: 13 204
Цитат на: Valeria
Ваче а каква е вашата случка за какво сте пили антибиотици? То и аз бях много зле, но ми казаха, че антибиотиците не помагат. Тях ги пихме после като мина варицелата и като дойде пневмонията.



Ами при нас обрива беше много жесток и започнаха да стават инфекции, та затова. Пихме Дурацеф и двамата, но не веднага, ами на 5-6 ден. Освен това ни изписаха Ацикловир. Варицелата е единствената шарка, за която има антивирусен препарат. Той се изписва при Херпес зостер (причинителя и на двете е един и същ). Обаче има една тънкост, при варицелата се изписва след като хууубаво избие обрива, защото иначе се убива вируса и може да не се създаде траен имунитет. Всичко това ни го каза инфекционист и ни изписа ацикловира на 5 ден. При нас всичко продължи далеч по-дълго отколкото е мормално при децата. Абе гадост... А, и докторицата на Александра ми каза да й се обадя ако се заразя и аз да ми каже какво да правя, че докторите за възрастни не са много в час с детските болести. Тя ми каза да пия Кларитин и наистина ме сърбя само 1 нощ. Ники преди това (той първи я пипна, и аз се чудя още откъде Rolling Eyes  Mr. Green ) обикаляще къщата няколко нощи наред...
Тия неща обаче не се дават на деца!

# 39
  • София
  • Мнения: 13 204
Цитат на: Nadin
едно червено(прилича ми на пиоктанин) за туширане като образуват коричка или ако са разчесани, и още лекарства за кашлицата и хремата.


Ами на Фуксин прилича. И на нас това ни изписаха. Бяхме на цикламени точки... Един месец не смеехме да си покажем навън пъпките  Mr. Green

# 40
  • Мнения: 1 017
Надявам се, че вече няма да се появяват нови пъпки Confused, тази сутрин в три сме чели приказки Confused
Ваче, а на вас останаха ли ви белези Neutral Face , защото при Митака първата пъпка, която излезе и я беше разчесал преди да я видя  ме притеснява, не се развива като другите, а се е втвърдил някакъв секрет отгоре и изглежда огромна #Puppy dog

# 41
  • Мнения: 1 017
Не можах да го опазя Митака и без да ходи никъде вече втори ден е на антибиотик.
Никъде не излизаме вече 12-13 дни само до магазина на 20 метра от нас и до лекаря, който също е близо Cry и пак така се разкашля чак с опити за повръщане  Sad и хремата не му минаваше!
Сега май е по-добре от антибиотика.

# 42
  • Sofia
  • Мнения: 3 566
Цитат на: Nadin
Не можах да го опазя Митака и без да ходи никъде вече втори ден е на антибиотик.
Никъде не излизаме вече 12-13 дни само до магазина на 20 метра от нас и до лекаря, който също е близо Cry и пак така се разкашля чак с опити за повръщане  Sad и хремата не му минаваше!
Сега май е по-добре от антибиотика.

Това предполагам след варицелата?
Някакъв вирус ли хванахте?

# 43
  • Мнения: 1 017
Ами не, няма от къде да го хванем просто Sad
Той си кашляше още преди да се появят пъпките и имаше хрема, които не намаляха, въпреки сиропите, капките и промивките на носа Close и в един момент започна и да диша тежко вечер, да не може да се изкашля, а вдигна и температура!
Може вируса да е бил преди да избият пъпките и понеже отслабва организма от варицелата да не е могъл да се пребори.
Аз само така си го обяснявам.

# 44
  • Sofia
  • Мнения: 3 566
Организма наистина отслабва доста от варицелата, но щом сте взели мерки и се лекувате в момента няма страшно ще се оправите.
После се пазете още известно време, за да не ви повтори и давай повече витаминчета под формата на фрешове Wink

Общи условия

Активация на акаунт