Alesa - снимки и мнения на дрехи от бранда - 8 тема

  • 28 105
  • 781
  •   1
Отговори
# 645
  • Мнения: 828
Нямат вълна, имам едно розово - от “еко кашмир” е. Не си заслужават на новите цени.

# 646
  • Мнения: 1 396
Аз имам две палта, на които пише 50 % вълна, 50% полиестер.
Както казах не разбирам вдигането на цените на модели, които се търкалят за 4-та година. Иначе новите, ако искат и по 500лв. да ги пускат и да видим дали някой ще им ги даде. За мен за тези цени има доста по-добре изглеждащи палта. Дори на Авин изглеждат доста по-стилно палтата, а да не говорим за Collectionkabo, които вече имат съвсем друга визия и класа. Ако ще си изравняват цените с тях трябва да предложат същото качество.

# 647
  • Мнения: 391
Аз да кача малко снимки....
Престраших се да си взема панталони от Алеса най-накрая.... Широкия със страничния кант  ми е фаворит. ... Вчера четох негативни коментари за него, но на мен ми допада. Пак е леко уголемен и се набира в предната част, но на мен ми стои добре...... Ако го преиздадат и в бяло ще го взема стига да не е 200 лв.
Зеленият и мад лов са от една материя. Имам спортните блузи и панталоните са една идея по-тънки. като размер са уголемени, но има разлика в разтегливостта на колана между двата. Зеленият е по-широк и по-малко се разпъва, докато мад лов е доста разтеглив...
Ще си ги оставя и ще дебна от някъде ако излезе и релиджън панталона да си ги нося за зимата ... За топло време не стават...

# 648
  • Мнения: 2 885
Е , аз имам неща дето съм ги носила веднъж , за съжаление неуспешни покупки .
Нямам търпение вече за новата колекция .

# 649
  • Мнения: 241
Палто за 500 изобщо не си заслужава от Алеса с “еко кашмир”. Същите пари е почти изцяло вълнено от Масимо Дути. Аз сега си поръчах на Манго от Фешън дейс с 80% вълна за 160 намалено. Днеска го облякох за пръв път и получих комплименти, че стилът ми е страхотен и че изглеждам като от модно ревю в Милано от колегите 😆 чак пък от модно ревю.. ама приех комплиментите. Е, едното копче се разхлаби тъкмо като се прибрах, но за 160 лева не ми пука, ще дам още 10 лева да ги подсиля при шивач и толкова. Ако бях дала 500 щях да се ядосам обаче.    Иначе са елегантни Алесените, да, но аз елегантни имам и почти не ги нося защото масово ходя с кецове и исках по-късо палто, което да е подходящо за кецки за всеки ден.
То иначе тук в София си стана яко студ, нямам време да ги чакам да изкарат колекция Алесите. Гледах Пловдив, че е 28 градуса уикенда, сигурно затова се бавят с колекцията, на пловдичани може би просто още не им трябват зимни дрехи Grinning

# 650
  • Мнения: 2 885
Нека продадат малко от старите пуловери и якета , пък за новата ще чакаме декември като са налични .

# 651
  • Мнения: 124
Аз като отворя фешън дейс, зара и тн. и само като им видя изтръпналите модели... Изобщо не мога нищо да си харесам, повечето са ми като на афтър парти, незнам само аз ли съм така ... Иначе аз не чакам новата колекция, имам да наваксвам със старите, но явно и други са така, че като гледам бая се поизчерпват нещата.

# 652
  • Мнения: 241
Те фешън дейс са по-скоро everyday дрехи, и аз трудно намирам нещо, което да се навия да си взема, ползвам го за дрехи за ежедневието. Трябва много ровене за да открия нещо “по-така”. Ползвам тези приложения често за да намеря нещо по-изгодно. Примерно лятото харесах едно спортно долнище на Nike, тип леко широко и шушляково. В магазина на Найк в Парадайз го харесах много, но беше 170 лева, което ми е много за спортно долнище, но същия ден го намерих във фешън дейз за 102 лева и го поръчах. В about you го имаше и за 90, но беше изчерпан XS-a. Но да, целта на бутикови магазини, като Алеса, Авин, Replica moda и тн е да предложат нещо оригинално и различно от everyday неща. Нещо, което ще имаш само ти и още 20тина жени в цяла България примерно. Аз в ежедневието си есен и зима най-често нося изчистена вълнена поло блуза, палто, дънки и боти или кецки - удобно ми е, изглеждам професионално и ми седи добре. Не очаквам бутиков магазин да пусне такива семпли ежедневни дрешки, търся си ги по масовите магазини и приложения за дрехи. Вече за някакъв повод, излизане вечер или ден, в който искам да се понаконтя, гледам да имам нещо по-различно, да се поглезя и това търся от бутикови магазини. Затова се чудя като Алеса пускат поло блузи. Не че са лоши, не че не се купуват, но примерно Бенетон имат много добри полота - 100% мериносова вълна, седят по тялото, издръжливи са (по мой опит) за същите пари. Защо да си купя поло от Алеса от полиестер за 90-100 лева? Това е моята логика де, не се опитвам да задължа някого с нея Simple Smile

# 653
  • Варна
  • Мнения: 3 251
Но да, целта на бутикови магазини, като Алеса, Авин, Replica moda и тн е да предложат нещо оригинално и различно от everyday неща. Нещо, което ще имаш само ти и още 20тина жени в цяла България примерно.
Само аз и още колко жени в България??? 😃 По-скоро още 20 в квартала 😃
Отдавна се каня да ви покажа що за боклук е You already know панталона. Материята е полупрозрачна като тензух, а циганския надпис вече е зачекнат от едно пране. Толкова бях развълнувана, че най-накрая ми стана техен спортен панталон на дължина, че само го премерих набързо и прибрах. После махнах етикета и го облякох след месец и чак тогава се загледах. Хубава кройка, но адски некачествено изпълнение.


Относно пуловерите, тази година и аз предпочитам да си взема на Benetton, DKNY и тем подобни, дето са на същите, да не кажа и по-ниски цени, но несравнимо по-добро качество.

# 654
  • Мнения: 241
Е да… Алеса си станаха по-масови Grinning Grinning наистина е 20 в квартала, а не в България.
Edit: а относно надписа, това ако е от едно носене или само стоене в гардероба, е доста разочароващо предвид цените. Доста неприятна работа.

# 655
  • Мнения: 1 396
Didi_Bidi, аз бих се свързала с тях, за да им покажа какво се е случило. Ако не друго, вярвам че все още имат много добро обслужване и отношение към клиента. При сегашните цени би трябвало да ти го заменят.

# 656
  • Варна
  • Мнения: 3 251
Толкова...едно слагане и пране по техните стандарти там 30 градуса, без сушилня. Ако се лекьосаш нещо - хвърляш, щото на 30 градуса успех да го махнеш. 119лв са го пуснали сега, безумна цена за тоя парцал. За 20лв от New yorker-a по-качествен щеше да е и щях да мога да го пера нормално. Направо качество тип Пепко и Джъмбо.
Да не съм черна станция само - неоновите пък много ми харесват, имам ги вече и двата. Поръчах си вчера яке от Модиво, не мога повече да ги чакам, си застудя особено сутрин. Днес тръгнах и пуловерите там да разглеждам и си понабелязах. Не знам с какво ще ме впечатлят тоя път алесите. Не мога да давам луди пари само за десени и кройки и качество нула.

# 657
  • Мнения: 2 885
Някой получи ли новите комплекти ?

# 658
  • Варна
  • Мнения: 3 251
10-ти  - 13-ти ...

# 659
  • Мнения: 2 885
Гледам , че има написани коментари вече .

Общи условия

Активация на акаунт