Искам да се разделим

  • 6 066
  • 44
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 5 128
Нито е първата,нито ще е последната,която се разделя с мъжа си.Но това не се прави в състояние на афект.
Да прецени реално къде ще живее,с какво ще издържа детето,кой ще помага при отглеждането му.При кого ще остане детето и какъв ще е режима на свиждане решава съд.
Съда решава,ако има брак,ако няма такъв какво точно ще решава съда?
Ако е припознато не е ли същия случай?

# 31
  • Мнения: 39 250
Ако се разберат помежду си могат и без съд. Но щом детето е припознато, то бащата има същите права като майката и няма разлика от децата родени в брак.

Как да не решава съда? Двамата родители трябва да имат яснота за режим на виждане и издръжка.
Понякога се изумявам от разсъжденията ти.

# 32
  • Мнения: 1 793
Дали има брак или няма,щом бащата е припознал детето,има равни права с майката и именно съд решава и  при кого ще остане детето,и издръжка и режим на свиждане.Разбира се могат и да се споразумеят .

# 33
  • Мнения: 718
Нито е първата,нито ще е последната,която се разделя с мъжа си.Но това не се прави в състояние на афект.
Да прецени реално къде ще живее,с какво ще издържа детето,кой ще помага при отглеждането му.При кого ще остане детето и какъв ще е режима на свиждане решава съд.
Съда решава,ако има брак,ако няма такъв какво точно ще решава съда?
И да няма брак пак съдът решава при кого ще остане детето ако е припознато.Тоест той е пълноправен родител

# 34
  • Мнения: 1 522
Феминизмът не трябва да е причина за толкова едностранчиви мнения. Мацката първо никъде не е писала причината за това нейно желание, за какво точно се карат и изобщо да даде подробности. Но в коментарите се забелязва едно чувство - мъжът е лошия и виновен и детето вървяло с майката. Уау. Ами може майката да е виновна за токсичната среда и тя да е "лошата", ако изобщо има добри и лоши. Аз бих желал да има повече конкретика, преди да давам такива съвети. Какво се карате, на колко сте години, какво бачкате, кой какво прави за семейството, как е секса и т.н.

# 35
  • SF
  • Мнения: 21 096
Ами може майката да е виновна за токсичната среда и тя да е "лошата", ако изобщо има добри и лоши. Аз бих желал да има повече конкретика, преди да давам такива съвети. Какво се карате, на колко сте години, какво бачкате, кой какво прави за семейството, как е секса и т.н.

Всичко добре, но това в съда няма как да се провери и прецени. Там всеки ще твърди, че е супер (и като любовник), а другият не струва.
Дошъл си във форум на майки. Коригирай си очакванията. Ако има спор майки срещу бащи, познай дали уаукането ще е против майките.

Ако намериш моя пост, ще видиш, че съм от неутралните и не съм съдила бащата, без да го познавам, и не съм прегръщала майката, без да я познавам. Много се пазя от такива заключния: може пък тя да е лошата (може пък той да е лошият).

# 36
  • Мнения: 12 725
След като жената разказва историята, имаме само нейната гледна точка и тя никога не е "аз съм лошата". Нали така? Тя иска помощ и съвети. Какво да мислим за бащата, като той нищо не ни е питал.

# 37
  • Мнения: 1 522
Ами може майката да е виновна за токсичната среда и тя да е "лошата", ако изобщо има добри и лоши. Аз бих желал да има повече конкретика, преди да давам такива съвети. Какво се карате, на колко сте години, какво бачкате, кой какво прави за семейството, как е секса и т.н.

Всичко добре, но това в съда няма как да се провери и прецени. Там всеки ще твърди, че е супер (и като любовник), а другият не струва.
Дошъл си във форум на майки. Коригирай си очакванията. Ако има спор майки срещу бащи, познай дали уаукането ще е против майките.

Ако намериш моя пост, ще видиш, че съм от неутралните и не съм съдила бащата, без да го познавам, и не съм прегръщала майката, без да я познавам. Много се пазя от такива заключния: може пък тя да е лошата (може пък той да е лошият).

Ами аз се опитвам да съм обективен, може да не съм, ама поне се опитвам. Не смятам, че българите са най-великата нация, въпреки че съм българин, не смятам, че бялата раса е по-добра или по-лоша от другите раси, въпреки че съм бял, не смятам, че мъжете са повече или по-малко от жените. Но тук като има някакъв казус, има едни 50 % от мненията, които директно казват - ако тоя не ти докарва оргазми всеки ден, не изкарва 10 бона, не те оставя да си развиваш кариерата, не откликва на всичко твое, тогава го зарязвай. А ти не си длъжна нищо да търпиш. Изобщо - много необективни мнения. И ми е странно. Малко обективност поне. Аз от мнението на мацката виждам едно прискимване и прищявка (защото не е дала доводи - защо се карат, кой е виновен, какъв е живота им) и съответно отдолу - абе изоставяй го.

# 38
  • SF
  • Мнения: 21 096

Ами аз се опитвам да съм обективен, може да не съм, ама поне се опитвам. Не смятам, че българите са най-великата нация, въпреки че съм българин, не смятам, че бялата раса е по-добра или по-лоша от другите раси, въпреки че съм бял, не смятам, че мъжете са повече или по-малко от жените. Но тук като има някакъв казус, има едни 50 % от мненията, които директно казват - ако тоя не ти докарва оргазми всеки ден, не изкарва 10 бона, не те оставя да си развиваш кариерата, не откликва на всичко твое, тогава го зарязвай. А ти не си длъжна нищо да търпиш. Изобщо - много необективни мнения. И ми е странно. Малко обективност поне. Аз от мнението на мацката виждам едно прискимване и прищявка (защото не е дала доводи - защо се карат, кой е виновен, какъв е живота им) и съответно отдолу - абе изоставяй го.

Няма как да си обективен, защото не си поживял с тези хора и не си изслушал гледните им точки. В предишния си пост казваш, че ти липсват детайли. Мъжът пък съвсем нищо не е споделил.
А защо ти е да си обективен? Не си съдия по делото и такова още няма.  Застани на страната на този, който мислиш, че заслужава. Или пък не заемай страна (като мене). Ако имаш мнение, напиши си го. Форумът е публичен и в него една жена написа едно нещо. Ако те е докоснало, сподели.
Останалото аз никъде не съм го прочела. Някаква странна интерпретация правиш на мненията по темата. Ама много странна. Направо изкелиферчена. С претенции за обективност, но е напълно лишена от такава.
Защо ни критикуваш? Ние толкова си можем. Не ни съди и не ни сменяй гледните точки.
Имаш ли някаква друга дефиниция за обективност?

# 39
  • Мнения: 12 725
...тук като има някакъв казус, има едни 50 % от мненията, които директно казват - ако тоя не ти докарва оргазми всеки ден, не изкарва 10 бона, не те оставя да си развиваш кариерата, не откликва на всичко твое, тогава го зарязвай. А ти не си длъжна нищо да търпиш. Изобщо - много необективни мнения. И ми е странно. Малко обективност поне. Аз от мнението на мацката виждам едно прискимване и прищявка (защото не е дала доводи - защо се карат, кой е виновен, какъв е живота им) и съответно отдолу - абе изоставяй го.
Ама чакай сега, защо авторката да ти дава на теб доводи? Колкото е искала, толкова е писала. Ако искаш, коментираш, не искаш - подминаваш.

Сам казваш, че 50% от мненията са за напускане. Следователно другите 50% са за оставане.
При положение, че няма изчерпателна информация и вариантите са два, за мен това е едно съвсем нормално разпределение на отговорите. Има за, има против. Като прочете доводите на пишещите, тя ще си реши.

# 40
  • Мнения: 1 522
...тук като има някакъв казус, има едни 50 % от мненията, които директно казват - ако тоя не ти докарва оргазми всеки ден, не изкарва 10 бона, не те оставя да си развиваш кариерата, не откликва на всичко твое, тогава го зарязвай. А ти не си длъжна нищо да търпиш. Изобщо - много необективни мнения. И ми е странно. Малко обективност поне. Аз от мнението на мацката виждам едно прискимване и прищявка (защото не е дала доводи - защо се карат, кой е виновен, какъв е живота им) и съответно отдолу - абе изоставяй го.
Ама чакай сега, защо авторката да ти дава на теб доводи? Колкото е искала, толкова е писала. Ако искаш, коментираш, не искаш - подминаваш.

Сам казваш, че 50% от мненията са за напускане. Следователно другите 50% са за оставане.
При положение, че няма изчерпателна информация и вариантите са два, за мен това е едно съвсем нормално разпределение на отговорите. Има за, има против. Като прочете доводите на пишещите, тя ще си реши.

Тва с 50 % беше просто пример и беше хвърлено число. Казвам, че има доста мнения (не знам какъв %), които заемат женската страна почти във всеки казус независимо от фактите или липсата им. В същото време не се наблюдава реципрочен подобен % мнения, които да заемат мъжката страна. Което ще рече, че има наклоненост на необективността в посока жените. Тва е мое мнение е де. Съжалявам ако обижда някого.

# 41
  • Мнения: 673
А защо се карате? Положете усилия да не се карате.Говорете по въпросите, които са конфликтни! Реагирайте различно и вижте дали не се получава различно. Опитайте се да си спомните защо сте се събрали и какво ви е харесвало в другия. Бъдете един екип, едно семейство, а не всеки да дърпа към себе си чергата.

# 42
  • Мнения: 4
Майката върви с детето! Защо си искала да си тръгнеш без нея?

Това правило в кои села е валидно? В нормалната част на страната и света има съд, който преценява какво ще става с детето, а от известно време все повече се отсъжда в полза на споделено родителство.

# 43
  • Чужбина
  • Мнения: 421
Чета тук мнения как мъж не се напускал в афект, как се преценявало ще има ли жената жилище, издръжка...

И как да остане при афект!? Да се стигне до физическа саморазправа и престъпление? Или просто да продължава ненавистта и емоционалното насилие?

И тук съм загрижен - без да имаме нужната конкретика по случая - за всички участници, т.е. както за двата пола, така и за детето.

Не разбирам как се съчетава евентуална материална зависимост с ненавист? Това е болест и отрова за всички. Ако някой наистина няма къде/ при кого да отиде, съжалявам, не може да допуска да се поставя в ситуацията на скандали и ненавист. Топката е у този човек (нея/него),  този човек има да решава много въпроси с/ за себе си.

Да се таи ненавист в положение на зависимост - това са корените на тежки болести и/ или престъпления. За съжаление - не само за конкретния индивид, но и за заобикалящите го.

# 44
  • Пловдив
  • Мнения: 2 492
Тази хвърли бомбата и дим. А по каква причина се изнасяш, със или без детето? Офейка и от темата и остави да се чудят.

Общи условия

Активация на акаунт