МЪЖКИ ФАКТОР - спермограма, витамини, съвети - Тема 18

  • 46 682
  • 845
  •   1
Отговори
# 240
  • Мнения: 129
До колкото знам, високите температури са противопоказни+тесни панталони,бельо и тн., а най - добре бельото да е 100% памук. Може би е добре за избягвате всичко противопоказво до успешния резултат 🍀
Момичета, предстои ни спа почивка. Имам въпрос, ако ММ ползва сауната, това противопоказно само за текущата партида ли би било или би могло да увреди всичко от началото на 79-ния цикъл?

Имате ли прпеоръки от лекар по подобни поводи - спорт, спа и тн.

Искам ММ да може да се отпусне максимално 4-5 дни (без да прекалява с алкохол, разбира се) преди да се приберем и отново да започнем стратегическо планиране.

# 241
  • Мнения: X
Спорт е препоръчителен, но сауни и т.н. на теория биха увредили всичко 3 месеца напред. Друг е въпроса, че в топлите страни, всичко би било увредено, но пък там резултатите са най-добри (вероятно от ген-а им, както и от липсата на е-та и подобни боклуци в храната им).

Момичета, предстои ни спа почивка. Имам въпрос, ако ММ ползва сауната, това противопоказно само за текущата партида ли би било или би могло да увреди всичко от началото на 79-ния цикъл?

Имате ли прпеоръки от лекар по подобни поводи - спорт, спа и тн.

Искам ММ да може да се отпусне максимално 4-5 дни (без да прекалява с алкохол, разбира се) преди да се приберем и отново да започнем стратегическо планиране.

# 242
  • Мнения: 11
Здравейте, моля за коментар на спермограмата, правена е след 3 дни въздържание.

# 243
  • София
  • Мнения: 11 436
Спермограмата трябва да се пусне в репродуктивна клиника и да е по Крюгер, за да е точна и по-пълна. Там си излиза и със заключение.

# 244
  • Мнения: 11
Беше ни казано от гинеколог да пуснем обикновенна, а има ли значение по кое време на деня се прави, гладен/жаден?
Благодаря ви за отговора!

# 245
  • Мнения: 327
Ние също първо пуснахме в обикновена лаборатория, но като отидохме при репродуктивния, той каза да пуснем обикновена, но в специализирана репродуктивна клиника. Тази от лабораторията изобщо не я погледна. Но щом вече сте я направили, покажи я на гинеколога и той ще прецени дали тази е достатъчна и достоверна 🙂
Няма значение по кое време на деня е, препоръчително е предната вечер да не е консумирал алкохол и да сте имали въздържание 2-5 дни. На нас само това ни казаха. Успех!

Беше ни казано от гинеколог да пуснем обикновенна, а има ли значение по кое време на деня се прави, гладен/жаден?
Благодаря ви за отговора!

# 246
  • Мнения: 2 223
Момичета може ли да ми дадете препоръки за най-добра лаборатория/клиника за спермограма? Не сме точно от София, но можем да пътуваме където е необходимо?

Оказва се, че мястото където сме я направили не е най-доброто.

# 247
  • Мнения: 1 487
Нашите са правени в Малинов и Надежда и са разширени. Морфологията винаги си беше почти еднаква, разлика имахме само в подвижността, но тя варира спрямо храненето, добавките и т.н.Съвет от мен, пазете си ги с печат, ако решите случайно да ги ползвате за фонда...

# 248
  • Мнения: 2 223
So close, всъщност ако искаме с една проба да направим спермограма по критериите на Крюгер, да е разширена и евентуално да пуснем ДНК фрагментации, това  в тези места може ли да се направи? Мярвала съм в другата група добри отзиви и за Геника или греша? Според вас момичета в по-малки населени места като Пловдив, Варна, Бургас има ли добри условия или най-добре да не си губим времето и надеждите и да пробваме директно в София в тези клиники?

Направила съм много сериозен календар и списък с добавки и всичко и искам 79 дни да се подготвим яко да знаем, че сме дали максимално добър шанс за обективен и реален резултат, за да знаем как да действаме после.

# 249
  • Мнения: 2 534
So close, всъщност ако искаме с една проба да направим спермограма по критериите на Крюгер, да е разширена и евентуално да пуснем ДНК фрагментации, това  в тези места може ли да се направи?
Да, ние последно правихме в Надежда миналото лято по Крюгер и ДНК фрагментации и сме доволни. Отношението също беше добро, защото и това е важно, все пак за мъжа е стрес и не е приятно някой да ти се развика преди това.

# 250
  • Мнения: 1 487
Lygia, Геника са чудесни, но това е генетична лаборатория, не репродуктивна клиника. По-добре пусни в Малинов, Надежда... иначе с 1 материал може да св пусне всичко - разширена (по критериите на Крюгер) заедно с фрахментация, Sdi. Просто ще е по-скъпичко, защото се изследват повече неща.

# 251
  • София
  • Мнения: 11 436
Мъжът ми е пускал в Афродита, Малинов, Щерев и София, в първите три са приблизително еднакви резултатите, в последната с 40% нагоре. От изброените ние се доверихме на Афродита като репродуктивна клиника, но то е по-скоро за жените, с мъжките лекари е по-сложно, четейки темата. Андролог има в Щерев, но не бяхме много доволни. В Надежда предполагам също е ок спермограмата.

По Крюгер и разширена е едно и също, гледат и морфологията подробно - колко са дефектни и си ги пише глава с глава например.

В Геника правя генетичните изследвания, препоръчвам, ако ще идвате до София, да си пуснеш и ти за тромбофилия там. В темите за загуби и тромбофилия е пълно с момичета, които съжаляват, че не са си пуснали навреме. Това изследване е за цял живот, ще ти е полезно и натам, ако имаш операции, залежаване и тн.

Спермограмата обаче аз смятам, че е по-добре да е в репродуктивна клиника. В Пловдив знам, че също имат две известни клиники, така че може би са им ок и спермограмите. Важно е да се прави намясто, а не да я носите, може да има много голяма разлика в подвижността, при смяна на температури, докато я занесе мъжът. За микробиология може с носене, но за спермограма по-добре да си я направите, както трябва, за да сте сигурни, че резултатите са същите и при опит за бебе.

# 252
  • Мнения: 14
Здравейте, разбрах от гинекологът ми, че изследванията на мъжа са лоши по моргология 4 % и директно е нужно инвитро.. чудя се къде да си пусне спермата , за да изберат добър материал от него, за да е здраво детето... идеи?

# 253
  • Мнения: 748
Като за начало посетете репродуктивен специалист и андролог.

# 254
  • Мнения: 362
Здравейте, разбрах от гинекологът ми, че изследванията на мъжа са лоши по моргология 4 % и директно е нужно инвитро.. чудя се къде да си пусне спермата , за да изберат добър материал от него, за да е здраво детето... идеи?

Запишете си час в репродуктивна клиника и час при уролог-андролог за мъжа ви.

Общи условия

Активация на акаунт