Родени през Март - тема 4

  • 19 240
  • 752
  •   1
Отговори
# 660
  • Мнения: 759
При всички е весело в момента. Grinning
Забравих да кажа, че има 7 зъба и 8 напът. Нощем не се буди и спи плътно 11-12 часа, но покрай пробиването на зъбите се случва от време на време да се събуди веднъж, но това е наистина рядко, може би 1-2 пъти в месеца при излизането на нов зъб точно. Така че аз с нощния сън и ставане за хранене не мога да помогна, той спи така от втория месец и в нощите, в които се буди по веднъж, ние сме като пребити и се гледаме на кръв с мъжа ми, защото не сме свикнали да ставаме през ноща просто, така ни е научил той на лесно и хубаво Grinning .

И искам да питам, правим упражнения за вестибуларен апарат като самолетче, надолу с главата и до сега много им се кефеше, на самолетчето се смее и радва, надолу с главата си пуска ръцете и се радва, но от около 2 седмици хич не им се радва, гледа да се хване и не се пуска, даже трепери, а не се е случвало нищо различно по време на тях, не е падал или нещо, няма от какво да е травмиран и ми е интересно има ли други, които са дали назад в подобни дейности? Малко ме притеснява, наистина доста трепери при самолетче и ще питам дори педиатърката на следващата консултация.

# 661
  • Мнения: 753
При нас даде назад в....на леглото е, обръща се по корем, смъква се назад, стои прав и се пуска и сяда. Но веднъж падна и сега плаче и не иска да седне сам. Чака ръка Cry
Та нещо е станало при Вас...ама какво???

# 662
  • Мнения: 1 804
Не знам нашето важи ли..
Както се кефеше да се къпе и си играеше във водата в коритото, така една вечер започна да реве още преди да го сложим. В момента, в който усети че го спускаш - се вкопчва в теб. Беше много странно. В банята му мия дупето на мивката и нямаше проблем. Даже няколко пъти го слагах в коритото да видя ще реагира ли. Нямаше проблем. Нито е падал там, нито се е удрял. Отшумя вече, но почнахме да го къпем в стаята (защото е студено).

# 663
  • Мнения: 753
Според мен мозъчетата им порастват, осъзнават всичко  и почват да изпитват нови чувства, едно от тях е страх. Не помнят какво е било преди 2 .3.. месеца. Всичко им идва ново. Това ми е обяснението

# 664
  • Мнения: X
Ако нещо не им е приятно, аз не бих настоявала.

Bubbless с баткото имахме подобен проблем, че не искаше да се къпе във ваната, след като проходи. Говорим за нашата вана в банята и то даже не да я пълним, абсурд не даваше, а да застане да се изкъпе под душа. Нямаше вече обаче как да го къпем в неговата ваничка и за да го свикна му нанерих празни шишенца от козметика, шампоан от тези малките да си играе, първо ги тракаше, после наливахме, преливахме едни кипички. И това мй остана навик, после доразвихме къпането с едни въдици за ловене на риба, продава се такъв комплект, воден пъзел за стена, после вече лего лодки плуваха в един леген, та така при нас къпането си е цяла история Grinning И до днес продължава, сега някакъв кораб плува, ама вече нямам тътпение да го чакам, къпя хо и го оставям да си играе  да ме извика като приключи Grinning

# 665
  • Мнения: 1 825
Моята разви страх от уреди, като прахосмукачка,  сешоар, помпата за надувамеи неща(електрическа е) и нз как да го оправя... не мига да си суша косата докато тя е в стаята.
Имаше страх от душа, но постепенно свикна с него..

# 666
  • Варна
  • Мнения: 522
И според мен почват да усещат страх.
Иначе отдавна не съм писала , пак замина моя мъж на кораб и с две деца ми е трудно.
Никола още няма 10 м. И за сега пълзи навсякъде, и се изправя и пуска ,но без да прави крачки( батко му пък не пълзеше толкова а вече правеше крачки и скоро беше проходил) Иначе Ники има само два зъба и вече от месец все чакам за други, постоянно се буди ,често през час ,вече съм страшно недоспала и често лягам с него на първата дрямка,когато е възможно. На всичкото отгоре сега е със сополи и не иска инхалации,буди се ако ги правя докато спи, не дава да дърпам,да слагам капки, в чудо се виждам .Ако имате някакви трикове съм готова да ги чуя 😀
Включих се в една група във фейсбук на скорошна мама за 30 дн. Предизвикателство с тренировки от нея ама сега остава и да ги почна,че и от кърменето качвам .
Ох и още един въпрос ако знаете,след ваксините за 4я месец,кога е следващата,че сме назад с една 😊
Хубав ден желая на всички 🤗

# 667
  • Мнения: 753
Натопи клечка за уши в ампула с витамин Ц. Мажеш в нослето...по-навътре. Ц -то спира сополите. Ако сапмного ...направо му накапи с капкомур по 2...3...капки в ноздра. Другото е да ти забъркат Коларгол....мазило става но има ефект. Ваксините от 4месец имахме на 7 месец и после ще е на 1 годинка.

# 668
  • Мнения: 1 825
Нашата педиатърка каза на 13м за морбили

# 669
  • Мнения: 753
Мацки как сте с цикъла? Говоря за тези , които не кърмят . Моят стана супер нередовен ...през 40...50 дни.

# 670
  • Мнения: X
Аз кърмя малко още, но и моя е между 40 и 50 дни, 3-ти подред вече. Дано да се регулира скоро, че много се изнервям така.

# 671
  • Мнения: 753
Говорим за вълка и е го...пристигна днес Wink Ден 40 Wink

# 672
  • Мнения: 1 804
Аз кърмя малко още, но и моя е между 40 и 50 дни, 3-ти подред вече. Дано да се регулира скоро, че много се изнервям така.
И при мен е така. Още кърмя. 🤪

# 673
  • Мнения: 479
При мен всичко е Ок с цикъла и си е както преди.Минали са вече 6-7 някъде.Между 1-ви и 2-ри имах 14 дни закъснение, след това 7 и от тогава е точно.

Аз също още кърмя като през нощта не знам колко пъти...а и през деня 2-3 пъти тъй като тя вода не близва и по този начин знам,че поема течности.

След първото раждане нямах привилегията да се наслаждавам на период без цикъл въпреки,че кърмих до 1г. и 3м.Тогава ми дойде малко след лохиите.

# 674
  • Мнения: 759
Моят е нередовен, дойде ми 15 дена след като спрях да кърмя, спрях на втория месец, после ми идваше всеки месец, но все с една-две седмици закъснение, даже няколко пъти правих тестове. Но и няколко месеца преди да забременея ми беше станал нередовен и затова късно разбрах за бременността попринцип. Хормоните са ми много зле, ходих и на ендокринолог и сега започнах добавки, да видим дали ще има ефект, не само цикъла ми е разбъркан, а и акне навсякъде и други такива хубави работи.

Общи условия

Активация на акаунт