Първите 20 години минаха, а сега накъде?

  • 4 210
  • 119
  •   1
Отговори
# 15
  • Great Britain
  • Мнения: 2 208
Пробвал си отношения с друга жена ,тоест си изневерил на съпругата си? И фалшива се оказа и пак стигаш до собствения си въпрос и сега накъде?

Не съм изневерявал. Имаше друга, на която и казах (свучи малко грубо), че ако тя иска съм нейн, и че аз я искам. Това беше. Оказа се, че момичето е искало просто да напредне в кариерате. Само веднъж я докоснах по ръката, даже и целувки не е имало. Но пък беше романтично, поне от моя страна.
Ясно. Не си.Ти как би могъл да и помогнеш на въпросната да напредне в кариерата?.Или тя нещо се е заблудила. В какво и по какъв начи се изразява недовоувлетворението на жена ти ?

# 16
  • Мнения: 12 400
Ааааа, тия са ми любими, дето чакат да намерят и тогава ще станат смели Grinning

Ако не обичаш жена си и не искаш да си с нея, имай доблестта да й го кажеш и да си тръгнеш, а не първо да намериш резервен вариант, пък тогава да мислиш развода.

# 17
  • Мнения: X
Ясно. Не си.Ти как би могъл да и помогнеш на въпросната да напредне в кариерата?.Или тя нещо се е заблудила. В какво и по какъв начи се изразява недовоувлетворението на жена ти ?

Не ми се пишат подробностти за да не се познае някой. Ако искаш на ЛС ще ти разкажа.

# 18
  • Great Britain
  • Мнения: 2 208
Ясно. Не си.Ти как би могъл да и помогнеш на въпросната да напредне в кариерата?.Или тя нещо се е заблудила. В какво и по какъв начи се изразява недовоувлетворението на жена ти ?

Не ми се пишат подробностти за да не се познае някой. Ако искаш на ЛС ще ти разкажа.
Защо пусна тема,тогава? Пиши тук така ще се оформи дискусия с повече гледни точки.

# 19
  • Мнения: 17 407
С две думи те е страх да се разведеш.
Мишков, кой е виновен?

Мишкова. Какво искаш от човека, та той е мъж, не забравяй. Мъж да инициира развод, пак жена е набъркана. Той сам толкоз акъл няма, или по-скоро има…
Имало два типа хора - едните си управляват т.нар съдба, другите вземат готови модели - проба/грешка и толкоз.

# 20
  • Варна
  • Мнения: 1 782
Лепкаво-сълзливо,  опиваш се от собствената си възвишеност на "емоционално зрял" човек, за разлика от партньора.
Не знам какви права си мерите, ама  такова разминаване в ценностите "на базово ниво" не се получава от вчера за днес. Сам си казваш, че имало сигнали още преди 20 г. ама  си се натиснал - е, получил си лелеяното.                              Не, не при всички е неудовлетворено-примирение - но е въпрос на гледна точка.  За някого, моят живот може да е сив и скучен, но за мен да е супер, щото толкоз ми е капацитетът и нямам нужда от друго. Та, така, вземай мерки да не се чувстваш зле, но и избягвай квалификациите за другия във връзката.
Не писателствай, захаросваш, пък философстваш, не си избистрил стила, тюрлю гювеч.

# 21
  • София
  • Мнения: 35 088
С две думи те е страх да се разведеш.
Мишков, кой е виновен?

Ако си намеря това което търся в друга се развеждам. Просто не го нмирам. А и на моята възраст, вече не е толкова просто.
Аха, чакаш да хванеш нов клон, тоест те е страх да си вземеш живота в ръце.

Дрен, викаш да не готвим яката рецензия на 20- те страници, щото е прост водевил.

# 22
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Пиши, по-различно е от мисленето. Или като размишляваш, гледай да вървиш из природата, най-добре гора.
Пиши все едно на някого дето нищо не разбира, не те познава и трябва всичко да му обясниш.
Само мислене не стига, при писането има и движение и това коренно променя нещата.

Започни оттам защо те е страх първи да прекратиш тази връзка, а чакаш да намериш подходяща друга жена?
Това е много обидно за жена ти и тя го усеща и евала, че ти го казва директно, но ти не чуваш!

Започни да я чуваш, не само да я слушаш!
И след като жена ти е камък, подпри се на нея, поне знаеш, че няма да паднеш.
Ако започнеш да се бориш с нея - ще боли, защото камъкът е твърд!

# 23
  • Мнения: 1 091
Доколкото разбрах(извинявам се, ако съм в грешка), той човекът не инициира развод, неговата съпруга си държи заплашително събраните куфари в тяхната спалня от бая време. И заплашва за всяко нещо с развод.
Какво по-лесно от това на следващото изказване да повдигнеш въпросът кога ще подадете вече документите или да я питаш: Тия куфари к'во ги правим, ще се изнасяш ли или още ще правиш драми и показно?

# 24
  • Мнения: 12 752
Не разбирам. Нали ти е съдба, Бог го е наредил, защо чакаш друга?

# 25
  • София
  • Мнения: 38 476
Ми добре де! Развод. Какво те спира? Деца, имоти, манджите й?

# 26
  • Мнения: 31 648
Бог щом така е наредил нещата, значи е за добро.

Бог нищо не е писал. Сам живееш, разбираш, преценяваш, решаваш. Да се опитваш 20 години да са напаснеш с грешния човек ми се струва неблагодарна задача.

А на мен изключителна глупост.
Бракът е сериозно нещо.
Да се хванеш с някого и да знаеш, че нямате общо е меко казано огромна глупост.
И Бог няма вина.
Ама ако му е лесно на автора да мисли така, ок.

# 27
  • София
  • Мнения: 35 088
Прозрения след 20 години са иносказателни за създателя им.

# 28
  • Мнения: X
Ми добре де! Развод. Какво те спира? Деца, имоти, манджите й?

Тя готви от дъж на вятър, аз повече готвя. Поне на мен така ми се струва. Децата, малка причина ли ти се струват? Разбира се децата са огромен фактор. Синът ми е на 13, дъщеря ми е по-голяма. Още 7-8 години, нещо такова си го представям.

# 29
  • София
  • Мнения: 28 552
Децата не се причина за продължаване на някаква пародия на брак. Най-малкото виждат лош пример за отношения.

Общи условия

Активация на акаунт