КОФЕИН?

  • 1 955
  • 29
  •   1
Отговори
# 15
  • Sofia
  • Мнения: 127
Цитат на: viliandar
Има специални кремове от серията Мама Дона НА ЧИКО, КОЯИТО СА СПЕЦИАЛНО ЗА БРЕМЕННИ И МАЙКИ (0х дано да не прозвучи като реклама, но мисля че те са най- подходящи в случая). Мисля че има за гладка кожа(п/в стрии, за бстягане на бюста и т.н.)


а имате ли представа да ли антицелулитните кремове от тази серия стават за бременни или само този, който е за стрии. аз питах в една аптека, но там и понятие си нямаха.

# 16
  • Мнения: 558
Цитат на: mamunka
Цитат на: viliandar
Има специални кремове от серията Мама Дона НА ЧИКО, КОЯИТО СА СПЕЦИАЛНО ЗА БРЕМЕННИ И МАЙКИ (0х дано да не прозвучи като реклама, но мисля че те са най- подходящи в случая). Мисля че има за гладка кожа(п/в стрии, за бстягане на бюста и т.н.)


а имате ли представа да ли антицелулитните кремове от тази серия стават за бременни или само този, който е за стрии. аз питах в една аптека, но там и понятие си нямаха.


АЗ май не съм виждала антицелулитен на Мама Дона. Ина4е през цялата бременност и досега си ползвам вси4ки други кремове- за гърди, за крака и против стрии. От вси4ки съм много доволна..

# 17
  • Мнения: 558
Всъщност мисля 4е пове4ето от вас не са ме разбрали правилно- н ай-вероятно аз не съм се изразила правилно, за което моля за извинение но с малкото сън рано сутрин не съм мн адекватна май:)
Та идеята ми беше- къде е логиката да си позволяваш кафе а да си твърдо против антицелулитните кремове съдържащши кофеин??- просто според мен това е като "вместо да изпишем вежди, да извадим о4и"....

# 18
  • Sofia
  • Мнения: 127
права си, че няма логика. единственото за мен обяснение е, че кремовете, съдържащи кофеин малко или много действат загряващо и това е по-скоро проблема.
иначе всички са те разбрали. просто използвахме темата, за да обсъдим като цяло употребата на антицелулитните кремове, освен на кофеина.

# 19
  • Мнения: 1 246
И АЗ ТАКА,ПО КАФЕНЦЕ СУТРИН ПРЕЗ БРЕМЕННОСТА,А  СЕГА ПАК ТАКА,ВАЖНОТО Е ДА НЕ СЕ ПРЕКАЛЯВА.ПОЛЗВАХ АНТИЦЕЛУЛИТЕН ГЕЛ НА МУСТЕЛА,НО НЯМА6Е КОФЕИН В НЕГО ДОКАРАХ СИ ЦЕЛУЛИТ РАЗБИРА СЕ.....

# 20
  • Мнения: 773
az pak si pia po edno 3in1  sutrin kato stavam rano. inache mi e malko trudno da se sabudia. no ne kazvam na maga che toi ne mi dava kara se. samo che az mislia che edno kafe niama da mi navredi a i ne pia vseki den. a za bez kofeinovoto i az sam chela che za da se izvleche kofeina se podlaga na himicheska obrabotka. taka che mislia che e sasho tolkova vredno kolkoto i drugoto. po dobre da izpia edno s kofein ta pone da se sabudia malko. a i ne zabraviaite che ne samo kafeto ima kofein imat go i mnogo drugi nesha kato shokolada naprimer.

# 21
  • Мнения: 77
Честно казано не съм страстен кафепиец Laughing , но ина мен ми виси въпроса с антицелулитните кремове Rolling Eyes . Явно не е само до кофеина, защото аз например исках да ходя на едни процедури в салон, но ми казаха, че докато кърмя не са препоръчителни (макар че ставаха донякъде за бременни Thinking ), предложиха ми само масаж на този етап.

# 22
  • Мнения: 948
Цитат на: Victoria_R
Всъщност мисля 4е пове4ето от вас не са ме разбрали правилно- н ай-вероятно аз не съм се изразила правилно, за което моля за извинение но с малкото сън рано сутрин не съм мн адекватна май:)
Та идеята ми беше- къде е логиката да си позволяваш кафе а да си твърдо против антицелулитните кремове съдържащши кофеин??- просто според мен това е като "вместо да изпишем вежди, да извадим о4и"....


Може би в начина на усвояване на кофеина...сигурно има разлика, дали влиза през устата(стомаха) или през кожата Thinking

# 23
  • Мнения: 390
момичета какви глупости пишете ooooh! ? Кафето се приема орално и чрез храносмилателната ситема достига до бебето или пък кърмата. Аз обаче от моя лекар зная, че по едно кафе може. Кремовете пък действат само локално и просто няма как да достигнат до кърмата или ембриона. Давате ли си сметка колко кремове (медицински) съдържат отровни съставки ако бъдат приети орално, то само това трябва да ви подсеща и да не би да спирате да употребявате парфюм по време на бременост защото съдържа алкохол?!?  Thinking Антицилулитнете кремове не се препоръчват на бременните жени защото:
*кожата се разтяга и трябва да е еластична за да не се получават стрии, а антицилулитните кремове стягат кожата, вие да се нацепите ли искате? я оставете борбата с целулита за  след раждането и се борете с вероятността да се сдобиете със стрии

# 24
  • Мнения: 1 737
И аз така мисля. Кофеина не може да навлезе в кръвоносната система през кожата. Ефекта на загряване също не е никаква причина - при чистене, домакинстване и къпане се получава много по-високо загряване, от колкото като се намаже с крем човек.

# 25
  • Germany
  • Мнения: 7 879
Аз също си пиех по едно кафе на ден докато бях бременна, а за антицелулитните кремове - моята лекарка ми обясни, че е безсмислено да се мажа защото целулита си върви с бременността и дори да се мажа денонощно ефекта ще е нулев. Затова отложох момента с мазането за след раждането. Освен това всички тези кремове са с времено действие /1-2 месеца/  и ми се струва адски безсмислено да си даваш парите докато си бременна.

# 26
  • Мнения: 948
Е, добре, дееее....кажете защо тогава е масово разпространено, че антицелулитните кремове са вредни заради кофеина?!?!?
 Sign Exclamation Иначе аз съм си казала лаишкото мнение по- напред в темата!

# 27
  • Мнения: 390
Цитат на: 2 в 1
Антицилулитнете кремове не се препоръчват на бременните жени защото:
*кожата се разтяга и трябва да е еластична за да не се получават стрии, а антицилулитните кремове стягат кожата

някъде пише ли, че не се препоръчват точно заради кофиена? или че по принцип не се препоръчват (пък някой си го е разтълкувал погрешно и разпространява некомпетентното си мнение)

# 28
  • Мнения: 3 663
Цитат на: 2 в 1
момичета какви глупости пишете ooooh! ? Кафето се приема орално и чрез храносмилателната ситема достига до бебето или пък кърмата. Аз обаче от моя лекар зная, че по едно кафе може. Кремовете пък действат само локално и просто няма как да достигнат до кърмата или ембриона. Давате ли си сметка колко кремове (медицински) съдържат отровни съставки ако бъдат приети орално, то само това трябва да ви подсеща и да не би да спирате да употребявате парфюм по време на бременост защото съдържа алкохол?!?  Thinking Антицилулитнете кремове не се препоръчват на бременните жени защото:
*кожата се разтяга и трябва да е еластична за да не се получават стрии, а антицилулитните кремове стягат кожата, вие да се нацепите ли искате? я оставете борбата с целулита за  след раждането и се борете с вероятността да се сдобиете със стрии

  202uu   202uu   202uu   202uu   202uu

# 29
  • Sofia
  • Мнения: 127
добре казано!!!!!!!!!!!
само един допълнителен въпрос, тъй като и този проблем ни предстои: защо тогава са забранили на една от мамите да прави процедури и да се маже с антицелулитен крем докато кърми? мисля че това също е интересно, тъй като човек може да си кърми тоста време, а това значи ли, че не трябва да полага усилия за борба с целулита. все пак всеки иска да изглежда добре максимално бързо след раждането. и въобще сега като не може да се стягаме, как стои въпросът за после.

Общи условия

Активация на акаунт