Как се казва това цвете? Тема 2

  • 17 100
  • 137
  •   1
Отговори
  • Мнения: 5 370
Старата тема
https://www.bg-mamma.com/?topic=897257

Последна редакция: сб, 27 авг 2022, 09:06 от Phloxx

# 1
  • Мадрид / София
  • Мнения: 5 987
Тук съм 🥳. Благодаря за новата тема 🌻🪷

# 2
  • София
  • Мнения: 11 470
Благодаря за темата!
Едно от цветята-неизвестни, ще цъфти май. Дали така е по-разпознаваемо?

# 3
  • Мнения: 5 370
Прилича на карамфил, от брадатия вид.

# 4
  • Мадрид / София
  • Мнения: 5 987
Благодаря за темата!
Едно от цветята-неизвестни, ще цъфти май. Дали така е по-разпознаваемо?


Phlox drummondii?

# 5
  • Мнения: 6 883
Как да го разпознае човек, като не е на фокус? Роналд, снимай пак и докарай добра снимка, хубаво и ясно да се виждат цвят, листа, стебло.

# 6
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 043
малко остана и ще се разбере.
Simple Smile сега ми прилича и на едногодишния флокс и на топкарамфил Simple Smile

Скрит текст:

# 7
  • София
  • Мнения: 11 470
Как да го разпознае човек, като не е на фокус? Роналд, снимай пак и докарай добра снимка, хубаво и ясно да се виждат цвят, листа, стебло.

Извинявам се. Така май е Ок
.   


Неизвестното от миналата тема, все така баааааавно си расте, не мирише на цитрус

# 8
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 043
залагам на флокс Simple Smile розов в дясно, останалите бели

# 9
  • Мнения: 5 370
Листата на неизвестното са точно като на моето плумбаго. Но не знам дали може да е прехвръкнало семенце отнякъде, има ли някъде при съседите такова? Ако е то, не е напълно зимоустойчиво, зимата трябва да го прибереш.

# 10
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 043
надали, флокс.Sad

листата на плумбагото не са толкова твърди, лъскави и широки.
ако не е цитрус, значи е лавровишня.
но аз клоня към цитрус

https://practicalselfreliance.com/growing-lemon-trees-from-seed/

# 11
  • Мадрид / София
  • Мнения: 5 987
Цитрус е. Захващането на листата е много специфично. След широката част следва едно като прищипване и тънка част, която се захваща към стъблото. Не знам друг вид  растение да има такива листа.

# 12
  • Мнения: 6 883
Цитрус, на Роналд нещо му е запушен носа. Laughing Има характерните крилца на дръжката на листата.

Другото е флокс, ама аз залагам, че и трите са бели. Simple Smile Нещо много хилав ми се струва.

# 13
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 043
флоксът не е хилав, такъв му е сорта Wink нискостеблеn, а може би и звездовиден
младите цитруси (и лаврови листа) не миришат изобщо. Simple Smile проверила съм.

https://myvilla.cosmetius.com/en/vyrashhivanie-floksov-iz-semyan/

# 14
  • Мнения: 6 883
Много харесвам ниски флоксчета, но не искам едногодишни да им се занимавам. Вече взе да ме мързи. Добри, а дай някой сорт, ти си по флоксчетата. Simple Smile

Флоксче, само ни побъркваш с това красиво плумбаго. Много ми харесва, обичам нежно сини цветя, но плумбагото  чета, че било малко каприз.

# 15
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 043
нисък и многогодишен... субулата? но май цъфти само пролетта и после е зелена туфичка.
дъглас - https://wow-plants.com/6841934-phlox-paniculata-douglas-photo-an … planting-and-care
другите многогодишни са все високи.

плумбагото не е чак такъв каприз, но лови всички земни и извънземни вредители и гние при преполиване.
за сметка на това лесно се вкоренява от клонка. или поне беше лесно за колежката Simple Smile

# 16
  • Мнения: 6 883
Ох, Добри, как можа такъв линк да ми сложиш. Познаваш ме, пред припадък съм от тези красоти. Къде да си направя такива полянки?!

# 17
  • Мнения: 7 032
нисък и многогодишен... субулата? но май цъфти само пролетта и после е зелена туфичка.
дъглас - https://wow-plants.com/6841934-phlox-paniculata-douglas-photo-an … planting-and-care
другите многогодишни са все високи.

Heartbeat ау, какви красоти показваш!

# 18
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 043
Simple Smile на балкона, Диорела. сандъче, две растения и след две години имаш водопад.

имах го няколко години. загина това лято, защото нямаше кой да го полее Sad

# 19
  • Мнения: 6 883
От къде се снабди с разсад, предполагам?

Балкона, тази година съм го запълнила с люти чушки и живораждащ лук и чесън резенак. А по сандъчетата - седуми, че могат да чакат отгоре да ги полее. Laughing

# 20
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 043
от любимия цветен пазар.
 обичам отстъпки и прИмоциЙ

# 21
  • София
  • Мнения: 11 470
Благодаря ви. Сега ще чета цитрусът как се отглежда и колко се полива

# 22
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 043
щом досега е оцелял, значи точно така се гледа и точно така се полива. Simple Smile
само зимата го прибери вътре, че не ми се вярва да живееш в Петрич

# 23
  • Мнения: 366
Привет Simple Smile търся името на този Рошко

# 24
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 043
делоспермум?

# 25
# 26
  • София
  • Мнения: 11 470


Някоя от дамите тук позна, че цветето ще цъфти с различни цветове - поне 3 различни цвята преброяване. Красиво е.

# 27
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 043
флокс Simple Smile

# 28
  • под тепетата
  • Мнения: 9 285
Не мога да се сетя как се казваха тези дървета - приличат на диви маслини и върба?

# 29
  • Мадрид / София
  • Мнения: 5 987
Не мога да се сетя как се казваха тези дървета - приличат на диви маслини и върба?

Това е нашия плаж на Божурец преди да завземат още от него и след като беше само на селото! 🙈🤪

Последна редакция: ср, 31 авг 2022, 11:21 от Angela61

# 30
  • под тепетата
  • Мнения: 9 285
Благодаря на Angela61- Миризлива върба / Elaeagnus angustifolia.

# 31
  • Мнения: 1 031
Намерих това цвете изхвърлено в контейнера заедно с прекрасната керамична саксия.

Някой има ли идея как се казва.

# 32
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 043
замиокулкас.
струва ми се, че е много здраво растение.
не се престаравай с поливането. не е добре да е на пряка слънчева светлина. търпи и по-тъмни помещения.

късметлийка. Simple Smile

# 33
  • Мнения: 1 031
замиокулкас.
късметлийка. Simple Smile
Късмет е, че съседите са лекари и учители Laughing
Редовно намирам растения в контейнера, при това заедно със саксиите. Наскоро прибрах и реанимирах ето тези:

Предполагам някакъв вид бенджамин.
На това не му знам името, но ми стана жал за него.


Малко е налудничево да прибирам растения от контейнера Sad

# 34
  • Мнения: 3 118
Малко е налудничево да прибирам растения от контейнера Sad
Ами, живинки са! Не знам как им дава съце да ги изхвърлят.

И аз веднъж прибрах една орхидея, която три години преживяваше шока и после като се скъса да цъфтииии Heart Eyes  Възнагради ме богато. Gift HeartGreen Heart

# 35
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 043
Скрит текст:
замиокулкас.
късметлийка. Simple Smile
Късмет е, че съседите са лекари и учители Laughing
Редовно намирам растения в контейнера, при това заедно със саксиите. Наскоро прибрах и реанимирах ето тези:

Предполагам някакъв вид бенджамин.
На това не му знам името, но ми стана жал за него.



първото наричат фикус женшен;) но не е. поливай си го като нормална китка Simple Smile
второто е ехмея. страхотно цвете е. като цъфне държи цвета с месеци Simple Smile

# 36
  • Мнения: 1 031
първото наричат фикус женшен;) но не е. поливай си го като нормална китка Simple Smile
второто е ехмея. страхотно цвете е. като цъфне държи цвета с месеци Simple Smile
Благодаря много. Flowers Hibiscus

# 37
  • София
  • Мнения: 11 470
Извинявайте за спама, но някой знае ли какво мори това цвете? Преди така побеляха невените и май приключват:

# 38
  • Мнения: 5 370
Брашнеста мана е това.
Ако искаш, заповядай и в цветарската тема, там е по-оживено https://www.bg-mamma.com/?topic=1465357

Редактирам, в тези пухчета има ли дребни насекоми? Тогава са памуклийки.

# 39
  • Мадрид / София
  • Мнения: 5 987
По-скоро е мана, отколкото памуклийки.

# 40
  • Мнения: 5 370
Анжи, и аз така помислих първо, но тези бели точици в центъра май веят бели мустачета. Може и да ми се привижда от страх Grinning

# 41
  • Мнения: 12 115
Брашнеста мана е и според мен. Някакъв фунгицид от ссаптека си вземи.

# 42
  • София
  • Мнения: 22 728
Дами, моля по агайте за име на това цвете. Цъфти в синьо. Мисля, че е стайно.



  - снимката не е моя.

# 43
  • Мадрид / София
  • Мнения: 5 987
Африканска теменужка. Има различни цветове не само синьо. Растението от първата снимка е доста хилаво. Май не му достига светлина.

# 44
  • онче бонче бонбонче
  • Мнения: 16 028
Стрептокарпус саксорум,  фалшива африканска виолетка. Иначе африканската виолетка е стрептокарпус сентполия

# 45
  • Мнения: 6 883
ее123456, направо завиждам благородно за находките ти в контейнера! Тези хора направо не знаят какви ценности изхвърлят.
Замиокулкасчето е направо чудесно, в магазините цената му е доста висока за такъв размер растение. Прекрасно стайно растение е. Търпи засушаване, през лятото  съм го поливала 2, до 3 пъти в месец в най-големите жеги. Може д се вкорени и от листо, но много бавно. той е с грудки и ги прави доста бавно.  Тази саксия ми се струва малка, на пролет е добре да го сложиш в по-голяма. Ако го пресаждаш, внимавай да не нараниш корените и грудките, не ги разбутвай. Не махай клонките, те се развиват бавно и са много трайни.
"Фикус женшен" може да го сложиш на прозорец ( от вътрешната страна), поддържай му форма на бонсай с подрязване, това им е идеята.  Той е присадка на фикус микрокарпа върху "бутилково дърво", такова, което прави каудекс - дебела коренова шийка. Можеш от изрязаните резници да си вкорениш още фикуси, няма да са така дебели отдолу, но са много красиви.

Ronald, моля те, като имаш цветарско питане, слагай и по една снимка в близък план.

# 46
  • София
  • Мнения: 22 728
Да, стрептокарпус е. Благодаря!

# 47
  • Мнения: 12 115
Аниамо, за отглеждането му е важно да не се полива директно в саксията, а водата да се сипва в чинийката. Добре е да бъде до прозорец, но в никакъв случай да не го огрява пряко слънце. Най-добре в стая със северно изложение.

# 48
  • София
  • Мнения: 22 728
Благодаря ви за името и насоките за правилно отглеждане на цветето. Heart Flowers Hibiscus Вчера ми го подари една възрастна жена. Не знаеше името на цветето. На мен ми беше много познато, но не се сетих за името. Simple Smile

# 49
  • Мнения: 164
Как се казва това растение?

# 50
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 043
върбинка=вербена

# 51
  • Мнения: 5 370
Ку-ку, има ли още някой в тази тема? Какво е това растение? Листата му са като на ипомеа, но е многогодишно и огромно. Снимките са от лятото.


# 52
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 043
с тия лъскави жилави листа бих заложила на някакъв бръшлян.

дописвам се
Цитат

# 53
  • онче бонче бонбонче
  • Мнения: 16 028
Аристолохия

# 54
  • Мнения: 5 370
Момичета, благодаря! Аристолохия е. Почетох за нея, не ми харесва пък. Хем отровна, хем миризлива Grinning Иначе е много красиво растение.

# 55
  • Мнения: 3 376


Как се казва ?

# 56
  • София
  • Мнения: 1 128

Monstera adansonii, Монстера (млади издънки)

# 57
  • Мнения: 658


Помогнете, моля 🙂 Как се казва?

# 58
  • Мнения: 3 376

Monstera adansonii, Монстера (млади издънки)

Благодаря. Влюбих се в цветето и си го купих. Дано да е лесно за гледане!

# 59
  • онче бонче бонбонче
  • Мнения: 16 028
Скрит текст:
Помогнете, моля 🙂 Как се казва?
Аихризон, Дървото на любовта

# 60
  • Мнения: 658
Скрит текст:
Помогнете, моля 🙂 Как се казва?
Аихризон, Дървото на любовта

Много ви благодаря!

# 61
  • Мнения: 25 597
Аз това го знам като „дървото на парите“. Simple Smile

# 62
  • София
  • Мнения: 22 728
И аз го знам като дървото на парите.
За съжаление, когато прецъфти, умира.

# 63
  • Мнения: 192

Здравейте,
аз пък имам питане за името на това цвете. Става доста високо, в различни цветове, а стеблото и листата му са като на копър. Миналата година си взех семки от него от една баба, когато прецъфтя, но не знам кога и как се сади(забравих да питам бабата).

# 64
# 65
  • Мадрид / София
  • Мнения: 5 987
И аз често се питах как се казва това цвете. Знам че е супер лесно за отглеждане и разпространяване, но тук където съм не съм го виждала или поне не в етап на семе.

# 66
  • Мнения: 5 370
Космос е. Самозасява се, ако птичките не му изкълват семената. Може да се засее и сега, може и малко по-късно като се затопли, пак за да не отмъкне някой семената. Не се сеят много нагъсто или се разреждат след поникване, защото иначе си пречат, остават дребни и не цъфтят. Ако има достатъчно място, става огромно растение, а цяла леха от такива е разкош.

# 67
  • Мнения: 7 032
Космос е. Много красив в градината, на фона на зелена трева. Аз се провалих с него, не ми се хвана.

# 68
  • София
  • Мнения: 11 470
Привет,

Загубихме етикета на това цвете и сега не знам, кактус ли е, какво беше и как се полива, присажда? Мерси! (Бяха ги пуснали в билла неотдавна)

# 69
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 043
Привет,

Загубихме етикета на това цвете и сега не знам, кактус ли е, какво беше и как се полива, присажда? Мерси! (Бяха ги пуснали в билла неотдавна)



това?
https://www.modandmint.com/dragon-fruit-plant-care/

# 70
  • София
  • Мнения: 2 666
Здравейте, не е точно по темата питането ми, защото ще питам за дърво, не за цвете. Онзи ден видях тази красота. Дървото е голямо, изпълнени с лилави цветя, приличащи на камбанки. Thinking

# 71
# 72
  • София
  • Мнения: 2 666
Много благодаря, мисля, че е това Hug

# 73
  • Варна
  • Мнения: 332
Някой знае ли как се казва това цвете?

# 74
  • Мнения: 25 597
Клематис.

# 75
  • София
  • Мнения: 689
Така. Сега го купих качих се в колата и забравих как се казва Laughing моля кажете.

# 76
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 043
може ли да е диасция?

# 77
  • София
  • Мнения: 689
Това мисля, че е, да. Много благодаря!

# 78
  • Мнения: 705
Здравейте, идея какво е това цвете? Гугъл казва Камелия, но не си прилича на снимките в интернет.

# 79
  • Мнения: 5 773
Здравейте, идея какво е това цвете? Гугъл казва Камелия, но не си прилича на снимките в интернет.


Бегония

# 80
  • Мнения: 910
Здравейте, как се казва това цвете?

# 81
  • онче бонче бонбонче
  • Мнения: 16 028
Бувардия.

# 82
  • Мнения: 910
Много благодаря!

# 83
  • Мнения: 1 143
Здравейте, някой знае ли как се казва това цвете. Разбрах само, че не е кротон, за какъвто го помислих. И че се гледа на двора. Аз, обаче, искам да си го гледам на терасата Simple Smile

# 84
  • онче бонче бонбонче
  • Мнения: 16 028
Аукуба, градински храст е. Предполагам става за тераса защото расте бавно.

# 85
  • Мнения: 164

Преди време питах, но сега сякаш по-ясно изглежда, как се нарича растението вляво?

# 86
  • Мнения: 5 370
Не е ли стрелиция?

# 87
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 043
стрелиция в ляво, фикус лира - в дясно.

вероятно изкуствени.

саксията на стрелицията е прекалено малка за да се отгледа толкова голямо растение в нея.
в горната част не се вижда пръст

# 88
  • Мнения: 164
Благодаря!

# 89
  • Мнения: 164
И това ли е стелиция?

# 90
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 043
Прилича

# 91
  • София
  • Мнения: 11 470
Здравейте,

Миналата година, в тази тема (стр.1) ви питах за това цвете

 

имаше предположение, че е цитрус.
Сега порасна, гледам нещо долните листа пожълтели, някой да го разпознава?

# 92
  • Мнения: 5 370
Това всичко едно растение ли е? Заостреното листо долу в ляво е съвсем различно от останалите. Малко ми напомня за някакъв вид зеленолистен euonymus, но не съвсем.

# 93
  • Мадрид / София
  • Мнения: 5 987
Здравейте,

Миналата година, в тази тема (стр.1) ви питах за това цвете

 

имаше предположение, че е цитрус.
Сега порасна, гледам нещо долните листа пожълтели, някой да го разпознава?


Цитрус е, но дали мандарина, портокал, грейпфрут... не знам. Така само на листна маса си приличат.

# 94
  • Мнения: 6 883
Продължава да прилича на цитрус, вероятно мандарина.
Спомням си, че ти бях казала да разтъркаш едно листо, дали има аромат. Листата на цитрусовите излъчват същия аромат, както и кората на плодовете и по това най-лесно се разпознават.

# 95
  • София
  • Мнения: 11 470
Едно и също растение е, да.
Разтърках тогава, и сега….жена ми каза, че верно може да мирише на мандарина. Ние се чудим защо за година няколко листа извади, дет се вика….
Въобще не знам как се гледа….

# 96
  • онче бонче бонбонче
  • Мнения: 16 028
Поливаш, държиш на топло и слънчево и толкоз. На цитрусите листата са гладки, твърдички и дебелички, ако са меки, и тънки като на нормално цвете може да изключиш че е цитрус. Не мисля че имат аромат. Догодина може и да цъфне, тогава вече ще проличи. Аз не съм 100% сигурна.

# 97
  • София
  • Мнения: 11 470
Гладки са листата и по-плътни, да. Зимата, пролетта беше вътре и се поразрастна тогава малко, сега е на балкона, но под тентата, на по-сенчесто. Дали не обича пряка слънчева светлина да го Бари, да го изкарам при мушкатите и карамфилите на “първа линия”?

# 98
  • Мадрид / София
  • Мнения: 5 987
Изкарай го на слънце. Ако видиш, че листата стават светло зелени към жълтеникави означава, че му е силна светлината. За да цъфне и даде плод обаче (поне за лимоните съм чувала че е така) трябвало да се ашладисат. Как става това, не знам. Питай някой съсед може и да знае.

# 99
  • Мнения: 12 115
За да се присади (ашладиса) е необходимо плододаващо растение, от което да се вземат калеми. Това е по-трудно за намиране, от колкото да посадиш семка и да чакаш да поникне.

# 100
  • Мнения: 6 883
Сега ще му е добре на шарена сянка. Силното слънце ще му прегори листата. Аз не бих го изнесла до мушкатата на пряко слънце.
Като малка, имах мандарина от семка, случайно попаднала в саксия.  Беше станала доста едра и гъста, хубав храст. Баща ми беше опоскал листата и ги сложи във вино за ароматизиране. Simple Smile

Последна редакция: пт, 21 юли 2023, 00:09 от Diorela

# 101
  • Мнения: 164
Здравейте! Как се казва това растение?

# 102
  • онче бонче бонбонче
  • Мнения: 16 028
Здравейте! Как се казва това растение?
Скрит текст:
пилея

# 103
# 104
  • София
  • Мнения: 4 709
Добър ден!
Нова съм в темата
Как се казва и тези пъпчици, които са излезнали и малчо ги е махнал ще се появят ли други?

# 105
  • онче бонче бонбонче
  • Мнения: 16 028
Как се казва и тези пъпчици, които са излезнали и малчо ги е махнал ще се появят ли други?
Скрит текст:
Прилича на палма цикас, ако е живо растението ще пусне още листа.

# 106
  • София
  • Мнения: 22 728
И на мен ми прилича на Цикас. Ама много е оскубано.

# 107
  • София
  • Мнения: 4 709
И на мен ми прилича на Цикас. Ама много е оскубано.
Тръгнало беше да пуска пъпки, но малчо както казах, леко го украси и сега му се чудим,та благодаря за отг

# 108
  • София
  • Мнения: 22 728
И на мен ми прилича на Цикас. Ама много е оскубано.
Тръгнало беше да пуска пъпки, но малчо както казах, леко го украси и сега му се чудим,та благодаря за отг

Цикасът е отровен, така, че много хубаво измивай ръцете на малчо когато е пипал растението. Ако имаш домашни любимци не е хубаво да имат достъп до цветето. И за детето е добре да е далеч от растението.
Успех с отглеждането!

# 109
  • София
  • Мнения: 4 709
И на мен ми прилича на Цикас. Ама много е оскубано.
Тръгнало беше да пуска пъпки, но малчо както казах, леко го украси и сега му се чудим,та благодаря за отг

Цикасът е отровен, така, че много хубаво измивай ръцете на малчо когато е пипал растението. Ако имаш домашни любимци не е хубаво да имат достъп до цветето. И за детето е добре да е далеч от растението.
Успех с отглеждането!
Айййй, мерси за инфото нооо той вече го пип дост и засега нищо му няма а дали е сложил нещо в устатаааа.... Е въпрос на време да разбера

# 110
  • Мнения: 25 597
Много от стайните цветя са силно отровни, та изобщо не е добра идея да се оставят „малчовци“ да си играят с тях. И да, за домашните любимци важи също, но предимно за децата.

Цикасът е отровен, така, че много хубаво измивай ръцете на малчо когато е пипал растението. Ако имаш домашни любимци не е хубаво да имат достъп до цветето. И за детето е добре да е далеч от растението.
Успех с отглеждането!
Айййй, мерси за инфото нооо той вече го пип дост и засега нищо му няма а дали е сложил нещо в устатаааа.... Е въпрос на време да разбера

Ти сериозно ли? Ще гледаш спокойно как детето ти яде стайни цветя и ще чакаш да видиш дали ще му стане нещо?

# 111
  • Мадрид / София
  • Мнения: 5 987
Ти сериозно ли? Ще гледаш спокойно как детето ти яде стайни цветя и ще чакаш да видиш дали ще му стане нещо?
И какво искаш да направи? Вероятно не го е видяла дали си е похапнал малчо от растението. Пък да вземе да вдигне кръвно от притеснение, също не е опция. Така че за сега спокойствие и наблюдение, като се вземат мерки за в бъдеще да няма детето достъп до такива растения.

# 112
  • Мнения: 540

Това цветенце да го знаете? Нещо апа на тел не ще да тръгне и имам нужда от помощ Blush

# 113
  • Мнения: 12 115
Прилича на Commelina comunis

# 114
  • Мнения: 540
Благодаря много. По изображенията на гугъл с това име си е направо в 10ката:heart:
Дано вирее по нашите земи. Снимката е от едно селце в Джумерка - СирракО (Гърция) , доста височко. Ще потърся по разсадници, благодаря още веднъж.

# 115
  • под тепетата
  • Мнения: 9 285
Това цвете си вирее в на майка ми градината откакто се помня. То цвете за мен е силно казано. Няма проблем да си вирее в нашите ширини, споко.

# 116
  • Мнения: 540
Това цвете си вирее в на майка ми градината откакто се помня.
А има ли си някакво народно име? Майка ти как му казва?

Мн красиво беше комбинирано с други цветя и като почвопокривно, като увивно, мн добре се беше получила комбинацията.

# 117
  • под тепетата
  • Мнения: 9 285
Не съм чула как му казва. Утре ще я питам.

# 118
  • Мнения: 12 115
Синеочка му казват на места

# 119
  • Мнения: 3 376

Как се казва ? Никога не съм го виждала , явно е много рядко цвете , но пък страшно много ми хареса !

# 120
  • Мнения: 25 597
Афеландра

# 121
  • Мнения: 164
Как се казва това растение, което наподобява плаун (от снимката), но е декоративно и мръзне?

# 122
# 123
  • Мнения: 164

Всъщност не търся това на картинката, а подобно нему. По-малко рошаво е, наподобява сукулент.

ПП: Мисля, че е Crassula mechový

# 124
  • Мнения: 12 115
Crassula muskosa

# 125
  • Мнения: 164
Здравейте! Конкретно този вид как се казва?

# 126
  • Мадрид / София
  • Мнения: 5 987
Стрелициа Николай?

# 127
  • Мнения: 164
Здравейте!
Търся името на това растение. Прилича на папрат, но е доста голямо и по-вероятно е палма.


Последна редакция: вт, 02 яну 2024, 12:33 от animsaj

# 128
  • Мнения: 5 370
Къде го видя, къде искаш да го садиш и колко е високо? Папратите стигат и до 2 метра височина, но не са съвсем студоустойчиви, по-скоро в южна Европа ще вирее такава, или още по- на юг.

# 129
  • Мнения: 164
Къде го видя, къде искаш да го садиш и колко е високо?

Прикачих третата снимка за да проличат размерите ѝ. Във видео видях растението. Вижда се, че в началото е с отрязани листа на чоканчета, както ги режат палмите, но избиващите листа са като на папрат. Снимано е във Великобритания, значи не мръзне и може би е все пак папрат някаква.

# 130
  • Мнения: 5 370
Ето за тази знам, че става по 2 метра. Сега прочетох, че може да стигне и 4 метра при подходящи условия. Може би ако зимата се защити от замръзване. https://bg.m.wikipedia.org/wiki/%D0%9E%D1%80%D0%BB%D0%BE%D0%B2%D … D1%80%D0%B0%D1%82

# 131
  • Мнения: 12 115
Здравейте!
Търся името на това растение. Прилича на папрат, но е доста голямо и по-вероятно е палма.




Кочедижник.


Също така принадлежи към семейство Asplenium. Този сорт има около 200 разновидности. От тях най-известна е женската, китайско-червеникава (с червени вени). Описание: висок храст с нежни, леки листни пера.

От тук

По мои спомени, папратите обичат ксела почва и висока атмосферна влажност.

# 132
  • Мнения: 1 908
Ако го отглеждате тук задължително зимата трябва да го зазимявате. Вече ако стане много голямо няма да има чак такава опасност да загине.

# 133
  • онче бонче бонбонче
  • Мнения: 16 028
^Диксония, дървесна папрат, стават като палма.

# 134
  • Мнения: 164
Благодаря на всички за помощта.

# 135
  • Мнения: 4 892
Как се казва този сладур?

# 136
# 137
  • Мнения: 4 892
Благодаря,Какче! Simple Smile
Колко много цветове има.

Общи условия

Активация на акаунт