Разбиване на носеща стена в обща къща

  • 1 028
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3
Здравейте, с брат ми сме наследници на къща и всеки има по 1 етаж. Той иска да преустройва неговия и са разбива носеща стена. В закона пише, че при съсобственост носещите стени са общи. Как мога да го спра да разбие стената, още повече че къщата е стара и може да наруши конструкцията и издръжливостта й?

# 1
  • Мнения: 105
Здравейте, с брат ми сме наследници на къща и всеки има по 1 етаж. Той иска да преустройва неговия и са разбива носеща стена. В закона пише, че при съсобственост носещите стени са общи. Как мога да го спра да разбие стената, още повече че къщата е стара и може да наруши конструкцията и издръжливостта й?
скоро ще може делите строителен боклук, вместо къща и се молете да няма жертви....заявявам го категорично. Ако беше позволено събаряне на носещи стени,  конструкторите нямаше да ги има...., което значи, че само те могат да преценят, дали може да се събаря и ако може, как да се укрепи плочата...

# 2
  • Мнения: 25 589
Потърси строителен експерт, който да огледа къщата и да каже може или не може да се пипа стената.
Услугите им не са скъпи. А и брат ти би трябвало да се вслуша в съветите на специалиста.

# 3
  • Мнения: 8 796
а ти на кой етаж си?
Щом сте съсобстеници, трябва брат ти даа иска разрешение от теб за такива работи като блъскане на стени.

# 4
  • Мнения: 3
а ти на кой етаж си?
Щом сте съсобстеници, трябва брат ти даа иска разрешение от теб за такива работи като блъскане на стени.

Здравейте, аз съм на първия етаж, а той е на втория. Знам, че законът не позволява бутане на такива стени, но не знам дали има начин да направя законово някаква процедура, за да предотвратя намеренията му. Защото след като се срути къщата, че е късно Sad

# 5
  • Мнения: 12 114
А ти сигурна ли си, че това е носеща стена. Обърни се към строителен инженер или конструктор.

# 6
  • Мнения: 8 796
имаш ли чертеж на къщата, покажи коя стена бута точно

# 7
  • Мнения: 3
А ти сигурна ли си, че това е носеща стена. Обърни се към строителен инженер или конструктор.

Според мен, това трябва да го направи той, нали той предприема конструктивни промени. По-точно се питам дали мога да сезирам общината за намеренията му и да го предупредят, че няма такива права, защото той мен не ме слуша.

# 8
  • Мнения: 8 796
А ти сигурна ли си, че това е носеща стена. Обърни се към строителен инженер или конструктор.

Според мен, това трябва да го направи той, нали той предприема конструктивни промени. По-точно се питам дали мога да сезирам общината за намеренията му и да го предупредят, че няма такива права, защото той мен не ме слуша.
можеш да пуснеш жалба, че съсобстеникът ти прави ремонти, с които може сериозно да застраши целия имот от срутване, общината да направи проверка. Ти не знаеш дали стената е носеща, а да бута неносеща стена е разрешено.

# 9
  • Мнения: 780
И за всеки случай си направи една застраховка на имуществото. Не са скъпи

# 10
  • Мнения: 68 629
Може да бутне носеща или да направи отвор в нея, със съответното укрепване  обаче. Не е невъзможно. Така конструктивно пак ще е здраво. Но си трябва инженер конструктор.
За самото преустройство се вади разрешение за строеж на база одобрен инвестиционен проект в съответни части - конструкция, архитектура задължително, и други според слечая.
В момента в който почне, може да пуснете жалбата. Предварително, за намерения само, не.

Общи условия

Активация на акаунт