Бременност и тревога

  • 5 495
  • 139
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 162
Как можеш да харесваш / обичаш / си лягаш с този човек изобщо? Аз това не разбирам.

# 16
  • Мнения: 2 467
Като за начало -стани дребнава. Не му давай да консумира нищо, което ти си осигурила - да не ти яде от хляба, който си купила по-рано даже. И пускай злобни забележки по темата пред роднини и приятели на мъжа ти.
Твоят съпруг принципно изкарва ли достатъчно, за да се издържате или се стиска от недоимък?
И ММ я има тази черта. Веднъж той излезе с детето на кафе, с уговорката че ще напазарувам и ще отида и аз. Отидох, той се видял с приятелско семейство, с деца и те, пили кафета, сокове, докато ме чакат. Обаче приключили, приятелите си заминаха.
ММ ме пита имам ли дребни да платя сметката. И аз като една голяма бяла птица платих за всички, без да съм пила нищо! Хубаво, той казал, че ще почерпи. Ама нямал дребни...
Така полудях вкъщи, че вече винаги плаща той по заведенията. Удобно беше свикнал винаги аз да плащам като излизаме. Беше свикнал и за храна, и за консумативи нищо да не дава, побърквал ме е през годините.
Беше на принципа, че като плаща ипотечен кредит и бензин, аз покривам всичко останало. Още го отучвам. Минах през тази дребнавост, за която те съветвам, нямаше как, все пак две деца имаме, не мога и за тях, и за него да се грижа. Той си е стиснат по природа и сега често се оплаква, като излиза с малкото, колко пари бил изхарчил за глупости. Ама вече не е самог*зник.

Последна редакция: ср, 31 авг 2022, 02:31 от Elizabeth_

# 17
  • Мнения: 1 846
Сака и на влака..далекооооо...ще се справиш!

# 18
  • Далечният изток
  • Мнения: 14 850
Бих си тръгнала веднага. Така и така сама се справяш. С времето ще ти стане още по-голяма тежест този мъж.
Какво като имате общо дете, и за него ще се грижи колкото и за теб. Ако има къде да отидеш, тук с чиста съвест съветвам да бягаш с 200. Няма да го научиш да не бъде стиснат и няма да го промениш. Този тип не се променят. От опит...

# 19
  • Варна
  • Мнения: 36 600
Моя приятелка има стиснат мъж ама чак такова чудо не знам да е било. И имай предвид, че с годините става все по-зле. Няма оправия. Аз също бих дала съвет да си биеш камшика. Интересно тогава кой ще му плаща наема и то всеки месец. Че и други неща освен наема.

# 20
  • Мнения: 6 552
Хмммм само един въпрос имам към теб. За какво ти е тоя?
Пп. Ако си купиш един вибратор, съвсем излишен ще стане.

# 21
  • Мнения: 25 597
Е, тя си е купила цял мъж, за какво ѝ е друг вибратор?

Ами, какъвто си го е купила, такъв ще си го гледа. А може и да не го гледа, ама едва ли ще узрее скоро за тази идея.
Едва когато започнат да делят до стотинка парите за памперсите и пюренцата, но кой знае дали и тогава...

# 22
  • Мнения: 3 318
Имах такива типа, двама. Избягах с двеста. С мен щом се стиска, с деца как ще е?

# 23
  • София
  • Мнения: 12 635
Много си се прецакала.

Той е такъв, няма да се промени, и грешката е твоя, че си си затваряла очите. С право те е страх. Мисли какви варианти за изход имаш. Вече си вързана с дете, занапред по-добре няма да става. Вие не сте семейство и ти мъж до себе си нямаш.

# 24
  • Мнения: 2 495
Съжалявам, но защо си приела ти да плащаш всичко?
След като ти е известна тази схема и че майчинството ти ще бъде на минимална, защо забременяваш?
Сега си пред раждане, единственото, което можеш да направиш е спокойно, без да се напрягаш много, да му поставиш въпроса директно. Ако не поеме удовлетворителни ангажименти, така че ти да си спокойна, да се изнесеш преди да си родила. Няма смисъл да си късаш нервите сега, защото в бъдеще, така или иначе , ще се стигне до раздяла. Надявам се, да имаш странична помощ.
Другият вариант е, да бъдеш с него и да тикате и бутате семейния живот с голяма мъка.

# 25
  • Мнения: 114
Нищо лошо и нередно не виждам в равноправни отношения единият да плаща ипотека и поддържа кола/коли, другият да поема режийни и храна. Съвсем справедливо разпределение. Даже този с ипотеката и колите би плащал повече.

Това с приятелите и да се правя на арабия е абсурд. Не бих поставил нито себе си в такава ситуация, нито пък да карам жената да плаща мои обещания и разходи.

Хората трябва да се научат да се разпростират според чергата си, и да се обясняват по-малко, по възможност даже хич.

И не на последно място детето и всичко около него - по-голямо жилище, голяма кола и т.н., е едно единствено нещо - разход и пари. Много хора не са квалифицирани и не могат да си позволят това.

Всеки човек, искайки дете, трябва да е подготвен с някакъв "минимум" преди да предприема стъпката. Тук място за емоции няма.

# 26
  • Мнения: 1 797
Не вярвам зрял човек да се промени.Прецени как ще е по-добре за теб и детето,с  него или без него.
Аз имам "старомодно" семейство,в което всички пари са общи,не мога да дам много съвети.По горе препоръчажа разговор,после оплакване на всички роднини от двете страни-съгласна съм,пробвай.Ако и това не сработи,просто се изнеси,все ще намериш близки да ти помогнат.Ако нямате брак и не го записвай като баща,за мизерна издръжка ще си зависима от него следващите 18 години.

# 27
  • Мнения: 6 119
Вместо подмятания или скандали, сядаш и го питаш как ще процедирате с финансите по семейството ви. И тва дете кой ще го издържа. Както и тебе докато си в майчинство. Пичът ако не стопли, че вече е глава на семейство и има съответните задължения, да си хваща скъпоценната заплатка под мишница и да се разкарва. Не си го взела за отглеждане и него.
Присъединявам се към другите, кофти избор на мъж. За съжаление това е другата страна на еманципацията и феминизма, такива мухали като този.

# 28
  • Мнения: X
За съжаление това е другата страна на еманципацията и феминизма, такива мухали като този.
Не. Това е резултатът от криворазбраните еманципация и феминизъм.

# 29
  • София
  • Мнения: 12 635
Това няма нищо общо с еманципацията, такива винаги е имало. Даже благодарение на еманципацията, сега тя има своя собствена, добра заплата, и може да се оправи сама, а няма да й се налага да търпи мъжа, независимо бедняк, стисняр, лентяй или какъвто и да е, щото "е жена, такъв си го е избрала и трябва да си знае мястото". Има избор и той зависи от нея.

Общи условия

Активация на акаунт