Есента не е далече, ДЕКЕМВРИйското човече за първи стъпки се готви вече! (Тема 6)

  • 16 378
  • 752
  •   1
Отговори
# 585
  • Мнения: 1 856
Али, честито! Жив и здрав да е, другото ще се нареди. Ех, започнаха и рождените дни. Разкажи как мина вашият, детето как реагира. Наистина не усетих кога мина тази една година.
Нашият РД също наближава. Ходих с голямото дете до Джъмбо и купихме за малката балони, балон цифра 1, шапки, чаши, чинии. Не, че ни трябват, ще сме си вкъщи, но каката е права - рожден ден е. Дори си носеше от нейните пари и настоя с тях да купи подарък на малката. Много мило ми стана. Иначе избрах подарък - купихме от нас дървена кухня. Това с голямото дете беше най-ползваната години наред играчка. Рокля не съм купила още, но имам една чисто нова, така, че ако не успея, има план Б.
На който е минал РД да разказва и да показва торти😀

# 586
  • Мнения: 615
Титанка, вирусно е нещо. Точно вчера коментирахме с нашата педиатърка на Мими сополите от преди 2 седмици. Тя е на мнение, че сополи от зъби не тръгват. Просто им пада имунитета и закачат по някой вирус. Склонна съм да вярвам. Аз се разболявам най-лесно около МЦ. Странно, но факт. Вероятно спада имунитета и вирусите атакуват лесно.
Блу, изпи си антибиотика и не мина поне още една седмица. Вече е по-добре, остана само мрънкането и искането да го държа на ръце. Може и вирусно да е било, понеже и баткото беше болен преди това.

За следобедна закуска съм му приготвила домашен крем. Дано му хареса.

Честит рожденик, Али! Да е жив и здрав!

# 587
  • до най-прекрасния мъж
  • Мнения: 10 750
Али, честит да е рожденика и от мен. Да расте здрав, много щастлив и безгрижен.
За хремата ФР промивка и Гентазон антибиотични капки, защото един ден секретът беше жълт и се притесних от бактериална инфекция. Но вероятно щяхме да минем само с ФР, защото беше само хремата.

# 588
  • Мнения: 1 041
Alison Честит да ви е рожденника Heart Жив и здрав да ви е, много щастлив и нека има само хубави моменти в живота си❤️. Аз си взимам виртуално парче торта със захар хихи...
Дами ние сме на гости в Германия, а на 5ти се прибираме в България и като мога ще ви споделя как е потекло гостуването ни. Аз съм с голям тумбак и си припомням какво беше хихи...

# 589
  • Мнения: 1 333
Alison, честит рожден ден на младежа! Да бъде здрав, много щастлив, все така силен и борбен! 🥳🎈🎂

Ох кога мина една година.. на мен много бързо и неусетно ми мина, чак ми става едно мило и носталгично понякога 🙄

# 590
  • Мнения: 165
Честит празик, Alison! Бъдете живи и здрави, а на рожденика - прекрасно детство! 🍀
И аз ще бодна една тортичка Simple Smile ама и истинска, че това дупе как се поддържа дебеличко. 🤭

И на мен ще ми е интересно да разказвате как са минали рождените дни. Много е вълнуващо, наистина. Мислех си, че бебешкия период ще се точи сто години, а той наистина за миг отмина.

Аз съм в джаза с двата крака. 🤪 Моя хубавец минава на една дрямка, излизат му три зъба едновременно и от два дни се пуска да ходи сам. Толкова чакам да минава на едно спане и да се приключват тея драми със спането. Вече да има постоянен режим, да има някакъв ред, А когато това се случи, ще отворя едно шампанско да полея 🙃

# 591
  • Мнения: 523
Честит празник Alison Живи и здрави да сте 🙂

# 592
  • Мнения: 1 088
Честит рожден ден на всички бебенца, които вече празнуват! Весела подготовка на планиращите! 🤗🤗❤️

Габи, пиши после за пътуването. Успех и леко да бъде, ще е интересно да разкажеш как е било по летищата с бебе. 🍀

Имате ли успех с механизми за чекмедже? Нашият вади и бърка, хвърля... На етап грубост е като цяло 😀

Ще празнуваме след 10 дни вкъщи с баба, дядо и кръстниците главно защото нямаме нерви за организиране на нещо голямо (пък и иска много средства). Торта поръчах от Ванила китчен (по идея на Дентц 🤗) - без алергени и захар. Ще направим с това и прощъпулник, преди няколко дни си проходи. Клати се като пингвинче и ходи с вдигнати рамене 😂

Поръчах платно и ръчно рисувани меденки за празнично настроение, една мама ми даде и нейната единичка и балони. Купих висящи лампички тип завеса, ако ги опазим от бебето и заека, ще е хубав фон. 😀

# 593
  • до най-прекрасния мъж
  • Мнения: 10 750
И ние се готвим за РД в сряда. Ще сме си само тримата на празника. Ще правя домашна торта и нещо за хапване, за да отбележим деня. Днес купих шарени балони, ще вземем надпис Happy Birthday и свещичка 1ца. А за събота ще вземем торта и ще идем при бабите да отпразнуваме и с тях. Няма как да се организираме за сряда да се съберем, защото едната баба живее извън града, а другата работи до 18 ч. ММ и той работи и чисто логистично няма да се получи. Вълнувам се много, направо не мога да повярвам, че почти мина 1 г. Прощъпулник вероятно ще правим пролетта, тя още не ходи нито за ръце, нито сама. Придвижва се по мебелите, но за мен това не е ходене. 
Жожи и аз си мечтая да ударя едно вино. Тази седмица имаме поводи тамън 3. ММ е именник на 6ти, малката има РД на 7ми, а на 8ми имаме годишнина с ММ. Три дни яли, пили и се веселили Хахаха.
Dee, чекмеджетата и аз ги мисля. Ще търсим решение, че вече стига плота в кухнята без проблем и горните чекмеджета ги отворя много бързо и лесно. Страх ме е да не падне назад, иначе съдържанието е твърде високо и не може да го извади. Имало някакви механизми с магнит ми разправя ММ, трябва да ги проверим.

# 594
  • Мнения: 4 518
И ние се готвим за РД в сряда. Ще сме си само тримата на празника. Ще правя домашна торта и нещо за хапване, за да отбележим деня. Днес купих шарени балони, ще вземем надпис Happy Birthday и свещичка 1ца. А за събота ще вземем торта и ще идем при бабите да отпразнуваме и с тях. Няма как да се организираме за сряда да се съберем, защото едната баба живее извън града, а другата работи до 18 ч. ММ и той работи и чисто логистично няма да се получи. Вълнувам се много, направо не мога да повярвам, че почти мина 1 г. Прощъпулник вероятно ще правим пролетта, тя още не ходи нито за ръце, нито сама. Придвижва се по мебелите, но за мен това не е ходене. 
Жожи и аз си мечтая да ударя едно вино. Тази седмица имаме поводи тамън 3. ММ е именник на 6ти, малката има РД на 7ми, а на 8ми имаме годишнина с ММ. Три дни яли, пили и се веселили Хахаха.
Dee, чекмеджетата и аз ги мисля. Ще търсим решение, че вече стига плота в кухнята без проблем и горните чекмеджета ги отворя много бързо и лесно. Страх ме е да не падне назад, иначе съдържанието е твърде високо и не може да го извади. Имало някакви механизми с магнит ми разправя ММ, трябва да ги проверим.
Магнитните са адски скъпи, ако имате повече от едно чекмедже.
Ние използваме едни от бриколаж, но се съмнявам при вас да работят, защото ние сме със странна кухня и можем да залепи едната част на страницата.
А е аз явно съм много крива и да питам един тъп въпрос? За вас какво значи да проходи едно дете? За мен означава да може само да ходи и да е предпочитам начин за придвижване. Моите ходят сами, изправят се сами, понякога сами решават да се изправят и да отидат някъде с ходене, но бухтата си предпочита да си лази. Чудовището вчера и днес само тигели в коридора прави, аз ѝ давам пръст, тя ме бута. Да кажем, че тя е проходила, ама бухтата за мен не е. Пратих още преди седмици как ходят (оставям ги някъде изправени и ги викам да дойдат) и се почна "кога е прощапулника".

# 595
  • Мнения: 3 130
Да проходят е да могат да стигнат от точка А до точка Б самостоятелно и без подпиране/хванати за нещо. Според мен прощапулник се прави като си ходят вече стабилно,  а не след първите клатушкащи самостоятелни стъпки. Нашият ходи много, но само за ръце, сам не може

# 596
  • до най-прекрасния мъж
  • Мнения: 10 750
Да, Фейри, ако трябва да ги лепя отстрани, няма да стане. Моята кухня е на усвоена тераса и е като в ниша. От едната страна имам шкаф с две врати и две чекмеджета над него, вдясно от тях механизъм за бутилки и вдясно от него фурна с чекмедже отдолу. И.от двете страни на целия модул са стени. Тоест, няма къде да се захване каквото и да е. Освен да е нещо с механизъм вътре. Реално за 2 чекмеджета и механизмът за бутилки ми трябва, защото са високо и ме е страх от падане. Това под фурната не е страшно, защото е ниско, а и няма нищо особено в него.
Да проходи означава да се движи свободно и самостоятелно без помощ. Моята си лази и като я хвана под мишници или за ръце, тя сгъва краката да лази. По мебелите не е ходене за мен, нито да направи 2-3 крачки и да седне. Пък това Кога ще правим...? ми е адски несъобразитилен въпрос и честно, понякога ми иде да фрасна свекърва ми като ми го зададе. Все едно тя ще го прави. Направо ми кипва като го каже.

Последна редакция: нд, 04 дек 2022, 21:59 от blue.angel

# 597
  • Мнения: 165
[и се почна "кога е прощапулника".
Същата работа 🙄, 1:1, да не покажеш нещо…
И аз броя проходило дете, когато се движи сам, без никаква помощ.

# 598
  • Мнения: 436
За мен детето е проходило, когато като му направиш прощъпулник, знаеш, че няма да тръгне да пълзи към предметите. Grinning  Искаше ми се да го направим на годинката, че тъкмо ще съберем и родата отдалеко, но явно няма. Засега ходи стабилно, само като я държа за една или две ръце. Взехме й ортопедични обувки на Колев и Колев за вкъщи, след като се оказа, че меки пантофки в нейния размер за неходещи няма вече. Така ще е, когато тати е 46, а мама 40. Laughing

# 599
  • Мнения: 1 333
Черпим ви виртуално и ние с торта! 🎂 Вчера мина и нашият празник, празнувахме с баба и дядо вкъщи, събрахме се към обяд-следобяд докато децата са спокойни и не са се изморили. Направихме и прощъпулника. Много хубаво си изкарахме Simple Smile

За проходило дете и аз считам това, което си се придвижва самостоятелно без да се държи за нещо/някой. И според мен също прощъпулника е хубаво да се направи, когато вече си ходи стабилни детенцето.

Много мразя въпроси и коментари от рода на : "кога ще правите..", "ама няма ли вече да направите.." и т.н.

blue, за заключване може да хванеш чекмеджетата за вратите или за плота.
Аз ей така съм заключила едновременно шкафа с чинии и чекмеджето с пасатор, кухненски робот и други такива опасни неща 😁
Скрит текст:

Общи условия

Активация на акаунт