Рисуване за начинаещи и не само - 10

  • 27 257
  • 751
  •   1
Отговори
# 525
  • София
  • Мнения: 3 902
На Бели нощи или Ленинград има палитра Ботаника. Трябва да се види там. Аз имам Сонет - там има само тревисто зелената.

# 526
  • Мнения: 36 470
Експериментирам с бронзовите акварели:

(В едната роза има бръмбар; мисля да ги нарисувам пак някой път)
Освен това, си взех бурканчета с акрилни металикови бои от Лидл, много ми харесаха. Първото нещо, на което ги изпробвах, са тези миди (похвалих се в темата на Лидл - според мен, е хабене на боя, но пък ми харесва как блестят):

Четирите рапанчета, които са с естествен цвят, са лакирани - нарочно ги оставих така.

# 527
  • София
  • Мнения: 3 902
Боите са за да се хабят. Иначе изсъхват и ги хвърляме 🙂
Розите ми харесват, но ако не беше казала, че е бръмбар, нямаше да разбера. Изглежда ми като тичинки 🙂

# 528
  • Мнения: 36 470
То и на снимката не личи много, че е бръмбар, затова се чудя, като ги нарисувам пак, дали да не му сложа повече крака (въпреки че реално те не се виждат, защото се е хванал за тичинката), или да го изместя малко на преден план...

# 529
  • София
  • Мнения: 3 902
Ако може да снимаш цвета с бръмбара. От телефона не мога да увеличавам.
Да споделя, че много бързо свикнах на хартията с пеперудата и съм доволна. Определено има разлика с по-тънката. Взех си най-големия размер - А2 и вчера си отрязах половин страница. За мен си струва.

# 530
  • Мнения: 36 470
Аз пак си взех от тези скицници, дето в Емаг ги продават на цена като  Arches, а реално са в пъти по-евтини. Все пак и в магазина, в който ходя са ги вдигнали с 1 лев, но това се очаква - всичко е по-скъпо.
Ползвам ги, когато не искам да си ползвам по-марковата хартия.

А от Собаката вчера пак ми пратиха покана за маратон по сладкарство...

П.п. Ето ги розичките, но ще трябва да ги писувам на по-голям лист, за да си личи, че това е бръмбар:


Освен това, на снимката са ми прекалено бледи. Мисля да засиля моите още малко откъм цвят (въпреки че вече са доста по-тъмни).

Последна редакция: ср, 05 апр 2023, 13:43 от pppqqq

# 531
  • ВАРНА
  • Мнения: 4 499
И при вас ли снимките на нарисуваното са доста различни цветово от оригинала.Или причината е,че снимам с телефона?
И да не е спам,нещо от почивните дни.Продължавам опитите със стъклени чаши

# 532
  • Мнения: 36 470
Много е хубаво Simple Smile

Има разлика, но въпросът е, че аз имам и принтирани мои снимки и на принта изглеждат съвсем различно от на компютъра (обикновено доста по-тъмни, по-контрастни и с по-силни цветове). Което е объркващо, защото гледам и от двете места.

В тези видеа, които гледам, художниците обикновено казват, че напасването на цветовете е без значение, стига да се уцелят верните тонове (светлите и тъмни петна).

Някои неща променям и нарочно - примерно - на повечето ми снимки с пейзажи небето изглежда бяло (чисто бяло, имам предвид летни снимки). Може да е от качеството на камерата, но е много дразнещо!

П.п. сега видях този пост и реших да го споделя тук - ето, Майкъл Джеймс Смит рисува хипер реалистично, но и той не се стреми да напасне цветовете съвсем точно:

Последна редакция: ср, 05 апр 2023, 18:43 от pppqqq

# 533
  • София
  • Мнения: 3 902
Всеки телефон има фабрични настройки на снимките/камерите. Няма как да се избегне. Направено е за да изглеждат снимките цветни и контрастни. Освен това много зависи какви цветове има на обекта и околията, каква светлина ползвате, дори ъгълът на телефона спрямо листа е от значение.

# 534
  • Мнения: 36 470
Сладките малки тубички с акварели пристигнаха - скъпички са ми, но исках да ги пробвам, толкова много се говори за тях:


Честно казано, вече изпробвах няколко реномирани марки и Бели нощи все още са ми любими.
Това не ми пречи да си мечтая за такъв сет, но си мисля, че е малко прекалено, дори да се прежаля да го взема:
https://curtisward.com/sennelier-artist-watercolour-wooden-box-s … 10ml-tubes-1.html

# 535
  • София
  • Мнения: 3 902
Уф! По 5 мл. били… Няма да се сдобия с такива. Невската си ми е достатъчна.

# 536
# 537
  • София
  • Мнения: 3 902
Вчерашната 15”

# 538
  • Мнения: 36 470
Много е хубава Simple Smile
Записах се в маратона за рисуване със сух пастел на Собака, но в края на седмицата пътувам, сигурно няма да мога да събера всички букви...

# 539
  • София
  • Мнения: 3 902
Не съм стигнала до пастелите. Масло, акварел и моливи, понякога маркер или флумастери. Не че нямам две-три кутии с пастели. За всеки случай 🤪

Това правих днес:

Последна редакция: пн, 10 апр 2023, 23:04 от Raya

Общи условия

Активация на акаунт