Пациенти на др Емре Тургут - тема 2

  • 44 191
  • 795
  •   1
Отговори
# 180
  • Мнения: 71
Днес бяхме на първичен при др Тургут.
Останах изключително доволна от него, мисля, че осезаемо го предпочитам пред мемориал, където също бяхме днес.
Само имам един въпрос за др Тургут и др Башар - защо не ми дават да плащам с револют? Препоръчаха ми да плащам кеш, но честно казано не ми е особено комфортно да се разхождаме с такива суми кеш.
Някой успявял ли е да пляти про тях с Revolut?
Ние плащахме с карта и няколко пъти банков трансфер като си направихме сметка в Тексим банк- таксите са много прилични. Опитахме един път с револют, но от турска страна банката блокира превода и ни отне около 2-3 седмици да ни върнат парите и да платим пак.
При др. Башар не съм ходила и не знам как стоят нещата.

# 181
  • Мнения: 309
И друг въпрос ми възниква - личния ми лекар е много разбран обясних му ситуацията и ми каза, че за него няма проблем да ми пусне 14 дни болничен, но попринцип като си болничен май не можеш да напускаш страната? Вие пробвали ли сте да си пуснете болничен от тук и да пътувате до турция за инвитро процедурата?
В сферата ми на работа ни пускат почивка цяло лято но за сметка на това през останалото време гледаме на да не отсъстваме, а ако се наложи се налаха да пускаме неплатен. И затова си мисля, че най-удобно ще ми бъде личния да ми пусне 14 дни, но дали на границата ще има проблем?

# 182
  • Мнения: 5 753
И друг въпрос ми възниква - личния ми лекар е много разбран обясних му ситуацията и ми каза, че за него няма проблем да ми пусне 14 дни болничен, но попринцип като си болничен май не можеш да напускаш страната? Вие пробвали ли сте да си пуснете болничен от тук и да пътувате до турция за инвитро процедурата?
В сферата ми на работа ни пускат почивка цяло лято но за сметка на това през останалото време гледаме на да не отсъстваме, а ако се наложи се налаха да пускаме неплатен. И затова си мисля, че най-удобно ще ми бъде личния да ми пусне 14 дни, но дали на границата ще има проблем?
Може и да се приеме за нарушаване режима на болничния. Сега отворих един такъв. Режимите на лечение са:
- болничен
- санитарно-курортен
- домашен стаен
- домашен амбулаторен
- домашен на легло
- свободен без право на напускане на населеното място
- свободен с право на напуска нас.място в границите на РБ-я
Най-добре е да ви се издаде болничен след процедурата и завръщането ви в БГ.
Отделно - трябва да се пита какви са опциите за болничен за лечение в чужбина.

# 183
  • Мнения: 337
На мен по мейла др. Тургут ми изпрати документ, че съм била на инвитро процедура. Принтирах го цветно и преведох на български при легализиран преводач и после занесох на личната лекарка. Никакви проблеми нямах, издаде ми болничен със задна дата. Ако ви хванат, че по време на болничен сте били изън страната ще има санкции и за вас и за личния ви лекар. Поне така знам.

# 184
  • Мнения: 309
Хъм, благодаря ви.
Но моя личен лекар като че ли спомена, че не може със задна дата да се издава болничен. Хъм, добре ще говоря пак с него. Благодаря❤

# 185
  • Мнения: 5 753
Хъм, благодаря ви.
Но моя личен лекар като че ли спомена, че не може със задна дата да се издава болничен. Хъм, добре ще говоря пак с него. Благодаря❤
Може и често се издава болничен със задна дата. Отделно - за повече информация напишете в Гугъл "болничен за лечение в чужбина/Турция" и ще прочетете достатъчно по въпроса.

# 186
  • Мнения: 272
Момичета, случвало ли се е при вас да се изпусни овулацията на някой от фоликулите и да овулира преди да настъпи момента за пункция.  Не искам в никакъв случай да поставя под въпрос уменията на доктора и екипа му, защото знам че сме много тежък случай, но наистина се чувствам съкрушена. При мен резервът е изчерпан и незнам, ще имам ли възможност за следваща стимулация изобщо….

# 187
  • Мнения: 247
Привет Simple Smile При мен имаше такава опасност. Доста бях притеснена този избързващ фуликул да не прецака пункцията.
Няколко дни преди пункцията ми предписа прием на Tarlusal /сутрин и вечер/, което лекарство било точно за подтискане. Пункцията мина по план.

Момичета, случвало ли се е при вас да се изпусни овулацията на някой от фоликулите и да овулира преди да настъпи момента за пункция.  Не искам в никакъв случай да поставя под въпрос уменията на доктора и екипа му, защото знам че сме много тежък случай, но наистина се чувствам съкрушена. При мен резервът е изчерпан и незнам, ще имам ли възможност за следваща стимулация изобщо….

# 188
  • Мнения: 1
Криси6 На мен ми се случи, при това два пъти. Овулацията ми настъпваше сама въпреки всички лекарства и инжекции. При една от стимулациите ми пък фоликулите просто спряха развитие… И така от общо пет стимулации само две стигнаха до пункция.

# 189
  • Мнения: 89
Здравейте. По отношение на преждевременна овулация на мен в друга клиника са ми казвали пълно въздържание от секс, вдигане на тежко, без протягане и такива подобни. Може би и горещи бани и вани също биха предизвикали. Въпреки това ли имахте преждевременна овулация?

# 190
  • Мнения: 272
Здравейте. По отношение на преждевременна овулация на мен в друга клиника са ми казвали пълно въздържание от секс, вдигане на тежко, без протягане и такива подобни. Може би и горещи бани и вани също биха предизвикали. Въпреки това ли имахте преждевременна овулация?
Да, със сигурност без секс, вдигане на тежко и физически активности.
Горещата вода незнам доколко съм я спазвала, по- скоро е била топла.

# 191
  • Мнения: 94
А как препоръча доктора да продължите след това?Ще направи ли някаква промяна в подготовката преди трансфер, за да превантира друг път спукването?Примерно по-рано да направи пункцията, след биенето на овитрела или друго?
Здравейте. По отношение на преждевременна овулация на мен в друга клиника са ми казвали пълно въздържание от секс, вдигане на тежко, без протягане и такива подобни. Може би и горещи бани и вани също биха предизвикали. Въпреки това ли имахте преждевременна овулация?
Да, със сигурност без секс, вдигане на тежко и физически активности.
Горещата вода незнам доколко съм я спазвала, по- скоро е била топла.

# 192
  • Мнения: 94
А как препоръча доктора да продължите след това?Ще направи ли някаква промяна в подготовката преди пункция, за да превантира друг път спукването?Примерно по-рано да направи пункцията, след биенето на овитрела или друго?
Здравейте. По отношение на преждевременна овулация на мен в друга клиника са ми казвали пълно въздържание от секс, вдигане на тежко, без протягане и такива подобни. Може би и горещи бани и вани също биха предизвикали. Въпреки това ли имахте преждевременна овулация?
Да, със сигурност без секс, вдигане на тежко и физически активности.
Горещата вода незнам доколко съм я спазвала, по- скоро е била топла.

# 193
  • Мнения: 222
Здравейте дами,
Може ли информация на кои етаж е др.Тургут.
В същата сграда където е Бахчеджи, има ли табела или нещо по което да се ориентираме ?
Ако може някой да ми даде повече информация ще съм благодарна 😊

# 194
  • Мнения: 247
Привет, на втори етаж е. От едната страна е някакъв медицински център, от другата е той. Не помня на табелката какво пишеше.
Ние питахме на рецепцията на партера, тъй като бяхме без интернет. Отстрани на сградата, при бензиностанцията, успяхме да хванем някакъв wi-fi, за да пишем на Хафизе, когато бяхме за 1-ви път.

Здравейте дами,
Може ли информация на кои етаж е др.Тургут.
В същата сграда където е Бахчеджи, има ли табела или нещо по което да се ориентираме ?
Ако може някой да ми даде повече информация ще съм благодарна 😊

Общи условия

Активация на акаунт