Какво премълчахте днес?

  • 12 596
  • 152
  •   1
Отговори
  • Мнения: 9 679
Не защо и как, а просто какво?
Аз съвсем умишлено премълчах мнението си относно предложена от шефа ми идея и не отговорих ясно на зададен въпрос. Знам, че няма да проработи, но имам план как да му го докажа, вместо да се хабя да обяснявам. Отговорих само с обещание да го коментираме като се видим.

# 1
  • Мнения: 24 306
Премълчах, че няма да мине този път. Една приятелка се пробва елегантно да ме пързулни, но този път няма да отменя моите планове, за да и е лесно на нея

Последна редакция: нд, 25 сеп 2022, 21:07 от Г-жа Рамацоти

# 2
  • София
  • Мнения: 571
Не е днес, но си замълчах във фризьорския салон миналата седмица.  След боядисване доста аргесивно ми измиха косата, премиха я до скърцане, после я изгориха при изсушаването и резултата е безумен косопад. Замълчах си на момента, мълча си и сега, понеже отслабнах немалко през последните месеци и така или иначепрез есента косата ми пада повече, но все си мисля, че и кофти услугата също допринесе. Sad

# 3
  • Швейцария
  • Мнения: 1 809
Бяхме на парти с фирмата, където работи ММ. Знам, че единият му началник го тормози много и предния ден се карах с него. На купона го премълчах. Беше ми много трудно да говоря с него цяла вечер и да лицемернича, за да не разваля веселбата. Опитвах се да го игнорирам, но той все идваше да говорим, все едно нищо не е станало.

# 4
  • Мнения: 9 679
И аз бих, вероятно. Не мисля, че бих се намесила в служебни отношения на ММ.

# 5
  • Швейцария
  • Мнения: 1 809
Мобингът е нещо, където ми е много трудно да не се намеся. Била съм жертва и аз и знам какво е.

# 6
  • Мнения: 9 679
Jenny, а съпругът ти има ли план да промени нещата? Много неприятна ситуация.

# 7
  • Швейцария
  • Мнения: 1 809
Той е рутинен тип, който го е страх от новите неща и аз трябва да го побутна. Имам план. При следващото избухване на алкохолика началник, да му пусна СV за други фирми. Да отиде при собственика (той е друг) и да каже, че напуска. Собственикът спомена, че ако той напусне, трябва да затвори фирмата, понеже само ММ и този алкхолика са обучени, другите са помощници само, а и книжките са им отнети заради алкхол. Само ММ има книжка. Собственикът ще се опита да го задържи и казах на ММ да постави условие мобингът да престане на секундата и увеличение на заплатата с 1000 CHF. Отделно вече заплаших алкхолика със съд и му казах, че ще свидетелствам срещу него. Ай сиктир, ще ми разболява мъжа, да вземе да получи някой Бърн аут или инфаркт от стрес.

Последна редакция: пн, 26 сеп 2022, 11:22 от JennyBG

# 8
  • Мнения: 9 679
Ще стискам палци планът да проработи, но по-важното е тормозът да спре.

# 9
  • Мнения: 6 437
Мобингът е гадно нещо, наистина.
Но да правиш стратегии и да действаш вместо пълнолетен мъж, пускайки от негово име CV-та по обяви, ми се струва странно и неприемливо, колкото и пасивен и неинициативен да е този мъж. Аз лично не бих си го позволила.

По темата - онзи ден не отговорих на въпрос за цена на една глезотия и за заплата на конкретен човек. Дадох на питащия да разбере, че въпросите са неуместни. Усети се, но съм сигурна, че ще пробва да се добере до информацията от други източници.

# 10
  • Мнения: 10 371
Всеки има право да се добере до информация. Аз лично гледам да не разпитвам, когато ме интересува нещо, но си търся информация.
Вчера предупредих приятелка, че ще й задам нетактичен въпрос и може да не ми отговаря. Попитах я за кого ще гласува. Последва дискусия, защото и двете обмисляме. Тя не реши, че това е липса на такт.

# 11
  • Мнения: X
Аз много мълча. За всичко и пред всички в всички сфери от живота и се уча да отговарям. Напоследък мисля ,че имам напредък.

# 12
  • Мнения: 12 473
Не ми се налага да премълчавам нищо.
Въздържам се само да не съм рязка и тн. с клиентите.

# 13
  • Мнения: 4 669
mimi99 това все едно аз го написах🙂 Прагът ми на търпение е много висок и много трябва да е прекалил човека срещу мен , за да успеее да ме накара да се разговоря.

# 14
  • Мнения: 9 679
Преди години моят отрицателно число. Научих се, че в много случаи да покажеш е по-ефективно или да премълчиш - по-здравословни. Отнема време и усилия обаче.

Общи условия

Активация на акаунт