Тема за бързи въпроси и отговори ~ Всичко за нашите деца ~ Училищен блиц ~ Тема №6

  • 43 294
  • 612
  •   1
Отговори
# 255
  • пустинята Гоби
  • Мнения: 7 277
Да, някои хора като видят % и блокират.

# 256
  • Мнения: 456
Привет! Къде мога да видя теми от предишни кръгове на конкурса Любословие? Става въпрос за 2 клас.

# 257
# 258
# 259
  • Мнения: 6 441
Каква е правилната реакция на родител при упражнени физическо насилие от учител по време на час?

# 260
  • Майничка
  • Мнения: 12 581
Какво имате предвид под физическо насилие?

# 261
  • Мнения: 6 441
Какво имате предвид под физическо насилие?
Шамари и дърпане на уши. Учителят ми писа, че го е направил, за да се успокои. После и детето разказа.
Вече говорих с класен ръководител, който не беше уведомен официално, но знаеше за случката.
Част от класа са били при зам. директор и са разказали.

# 262
  • Майничка
  • Мнения: 12 581
За шамар за успокоение при истерия съм чувала, ама дърпане на уши ?!?
Жалба до директора, най-малко.

# 263
  • Мнения: 29 324
От какво да се успокои?

Все ми се струва, че трябва да има други методи за успокоение....

# 264
  • Мнения: 6 441
От какво да се успокои?

Все ми се струва, че трябва да има други методи за успокоение....
Цял ден търся информация от различни източници и хора, които познавам.
Започнах да си мисля, че нещо не съм наред, защото всеки сякаш го прие за нещо нормално и част от методите на учителите.

Честно, в потрес съм. Наистина ли приемаме шамарите за естествена част от образователната система? Всеки етичен кодекс казва нещо различно.

Оказа се, че този учител е предизвикал и други такива ситуации и мога да кажа, че е системно. И нещата не се променят.

# 265
  • пустинята Гоби
  • Мнения: 7 277
Може да попадеш жалби към директор, РУО и общината, ако училището е общинско. Може да подадеш жалба и към МОН, има имейл на приемната на сайта им, ще ти върнат входящ номер. Длъжни са да направят проверка. Ако си от София, може жалбите и към РУО и общината да са онлайн. Реално може и в полицията да пуснеш жалба, това е физически тормоз.

# 266
  • Майничка
  • Мнения: 12 581
Към момента, ако е проявено еднократно към детето, квалификацията е насилие, не тормоз.
И е твърде далеч от това, да е част от методите на учителите.

# 267
  • Мнения: 24 329
Живеем в някакъв абсурд! Как може да приемаме за ок учител да бие дете????? Миналата седмица гледах репортаж по Нова тв за учителка по БЕЛ, която обижда и удря ученици/ децата бяха заснели с телефони/. Родителите се бяха жалвали навсякъде без резултат, директорката знае, но нямало учители и затова втора година този тормоз продължава. Думи нямам, но явно не е изолиран случай
Не мога да дам съвет, но спасявайте детето си! Говорете с психолога на училището, ако има такъв.

# 268
  • Мнения: 29 324
Кой клас е детето?
Ако няма решение на проблема, по-добре преместете детето.

# 269
  • Мнения: 24 329
Здравейте!
Знаете ли колко точки трябват на олимпиада БЕЛ 6 клас за да се продължи в трети кръг?
Мисля, че максимумът е 30, но колко е минимумът за да се класирали за трети кръг?

Общи условия

Активация на акаунт