Брекети – къде, какви, за колко? -тема 16

  • 49 716
  • 679
  •   1
Отговори
# 150
  • Sofia
  • Мнения: 1 179
При мен беше така само първия път. Слагай восък там, където те драска. Яж мека храна.
За няколко дни всичко отшумява.

# 151
  • Мнения: 4
При мен беше така само първия път. Слагай восък там, където те драска. Яж мека храна.
За няколко дни всичко отшумява.

Направо ги опаковaм във восък от до преди да си легна Grinning

# 152
  • Мнения: 1 595
Здравейте, за 5 месеца носене на брекети за трети път ми се случва брекета на последния ми зъб да ми прави рана на бузата отвътре. Два пъти беше от лявата страна, докторката като ми лепи там брекет видя зор, защото не можеше да достъпи зъба, бузата била много долепена до него. И от тогава понякога ми стават рани, брекетчето се впива болезнено в бузата отвътре, мястото се удебелява, става като буца... от снощи съм така, ама от дясно, за първи път от 5 месеца ми се впи брекета, до сега нямах никакъв дискомфорт. Опитвах се да лепя восък, аз не мога да си намеря последния зъб, восъка го изпускам, лиги текът, абе гадна работа. На какво се дължи това, защо чак сега, а не от начало и още нещо странно е, че дъгата отгоре не ми е сменяна от 3 месеца, не са се преместили скоро зъбите някак, че да ме боли. Случвало ли ви се е ?? Трудно ми е даже да ям.

# 153
  • Пловдив
  • Мнения: 433
Здравейте, прочетох назад темата и виждам, че на всички се слагат брекети на долна и горна челюст.
Дъщеря ми на 14 години, има раздалечени предни зъби, и съвсем леко първите два зъба са напред, но едва забележимо. Захапката е добре. Иска брекети, за да се съберат предните зъби. Долните зъби са правилни.
Задължително ли е да се слагат и долу при положение, че там няма нужда от корекции.
Може ли само горните да са с брекети?
Не знам дали на този проблем може да се реши само със скоби, но тя не иска да носи такива.
Ще направим консултация с ортодонт, но ми се иска да чуя мнения предварително.

# 154
  • Мнения: 22 787
Моята и формация сочи, че много рядко се слага само на една челюст.Малкият ми син сега носи на горна, но реално проблемът е на долна, има правилна захапка.След месец ще сложат на долната.Идеята е, че малко или много мърдат зъбите и трябва да напаснат добре двете челюсти.
Вие откъде знаете, че захапката е добре?
На 14г вече е късничко за скоби и само ще се тормози.

# 155
  • Мнения: 4 246
Моята е на 13 с шини, все още не се знае дали ще ми ем на брекети

# 156
  • Мнения: 22 787
Едно е долекуване с шини, друго да се слагат на тази възраст тепърва.Поне повечето ортодонти, които обиколих, бяха на това мнение.Синът ми беше 6-ти клас.
Малкият го изчакваха досега(13г) и сложи брекети преди 2 седмици.

# 157
  • Мнения: 4 246
Сложихме ги на 11 и половина, но след една година ще стане ясно накъде продължаваме.Някои неща ги коригира за една година, други зъби сега растат

# 158
  • Пловдив
  • Мнения: 433
Моята и формация сочи, че много рядко се слага само на една челюст.Малкият ми син сега носи на горна, но реално проблемът е на долна, има правилна захапка.След месец ще сложат на долната.Идеята е, че малко или много мърдат зъбите и трябва да напаснат добре двете челюсти.
Вие откъде знаете, че захапката е добре?
На 14г вече е късничко за скоби и само ще се тормози.

От зъболекар, когато съм я водила на профилактични прегледи. Но той не е ортодонт и може и да не е прав.

# 159
  • Мнения: 22 787
Предполагам, че е прав.Моят съвет е да изберете няколко ортодонта и да решите къде най-много Ви устройва лечението, отношението, цената също.Поне аз така постъпих и двата пъти.Както при всяко нещо, и с ортодонтските лечения всеки лекар има виждане.При тези, при които бяхме, всичко се припокриваше като мнение и избрах най-удобната локация и цена, след като бях проучила и мнения за лекарите.При неусложнени случаи за около година, година и малко, всичко приключва.

# 160
  • Пловдив
  • Мнения: 433
Благодаря! Така ще направим.

# 161
  • Мнения: 2 531
Момичета, знам, че темата е за брекети, но ако някой се колебае или се интересува и от алайнери, ще се радвам да помогна с информация тук

# 162
  • Мнения: 3 587
Дъщеря ми на 13 години спря с шините преди почти 2 години - казаха, че нямало смисъл.

Не искат още да й слагат брекети, чакат израстването на зъби. Имало време за брекетите. Явно си е до уста, не всяка е готова на 13 години.

# 163
  • Мнения: 4 246
При нас не е готово в никакъв случай, но стоматоложката каза, че има шанс за едното дете да мине с шини,но ще се види как ще протече сега пубертета.Но за другото е 100 процента сигурна,че ще слагаме брекети

# 164
  • Мнения: 1 595
Здравейте, още колко време ви остава с брекети?? Аз сега си смятах, че вече 6 месеца ги нося, като докторката каза 1 година в най-лошия случай, т.е. очаква и по-кратко да е. Писна ми от тях честно казано, постоянно ми правят рани. Днес имам нова рана на лявата буза горе. Как може тия брекети да са ми половин година в устата, дъгите горе да не са ми сменяни 3 месеца, ама сега да почнат да ме убиват?!😃 Луда работа..

Общи условия

Активация на акаунт