Нещо смешно, което децата казаха - 14 тема

  • 61 967
  • 738
  •   1
Отговори
# 300
  • Пловдив
  • Мнения: 14 208
Моят има навик да задава странно формулирани въпроси от типа на "Защо е пералня?" (когато се говори например за пералня), обаче днес забил баща си, като го попитал: "А с коя ръка няма да ходя на детска градина?". В контекста на с коя ръка да се хване нещо.

# 301
  • Мнения: 440
Моят има навик да задава странно формулирани въпроси от типа на "Защо е пералня?" (когато се говори например за пералня), обаче днес забил баща си, като го попитал: "А с коя ръка няма да ходя на детска градина?". В контекста на с коя ръка да се хване нещо.

Оооо, на това "Защо" и аз не знам как бих отговорила Sweat SmileSweat Smile
Прекалено абстрактно е дори за моята фантазия Joy
Joy

# 302
  • Мнения: 112
Заговорихме се със сина ми (3г), че приказките са измислени.
Аз: Приказката за Пинокио не е истина, не се случва така в живота.
Той: Неее, той е на телефона на баба. (Понеже майка ми му го е пускала от YouTube).

# 303
  • София
  • Мнения: 1 309
4-годишният разказва:

- Искам да ми купите парфюм за момчета, очила и колан. Аз като порасна ще си купя кола. И ще бъда готин.

Joy

P.S. Никаква идея откъде му хрумна. Никога не сме говорили за аксесоари, камо ли че те правят "готин".

# 304
  • Мнения: 1 666
- Мамо,как така актьорите се целуват с други жени,така не е прилично?!!!
-Е,те го правят само заради ролята,свикнали са!
-Ами техните жени как не се сърдят?
-Те също са свикнали,знаят си,че мъжът им ги обича,просто го прави заради ролята във филма!
-Ами ако в едно семейство и мъжът,и жената са актьори ,като участват във филм могат да се целуват колкото си искат!🤣😄🫣🫣🫣
Аз искам да стана актьор,но искам все да съм добър и не искам да се целувам и да правя с€кс! 🙄🙄🙄

Последна редакция: пт, 31 мар 2023, 16:57 от believe_

# 305
  • Мнения: 6 410
-не може да вземем колелото, защото ще завали. Ще вземем чадъра.
- ама колелото не го бърка, че ще се намокри. Няма да се сърди. А ти вземи чадъра за случай.
/Бел. р. "За всеки случай" има предвид/

# 306
  • Мнения: 18 322
- Знаете ли на колко години е господинът в градината? - с тон, който трябва да подсказва, че е научила някаква супер ценна информация.
- Не, ти знаеш ли?
- Знам.
- На колко?
- Забравих.

# 307
  • Мнения: 10 514
В ДМ сме, госпожицата (на 6г.) подскача:
-Искам и аз гланц, искам и аз, искам и аз.
Вдигнала съм ръце вече, ще купувам, и ѝ казвам да си избере с кой вкус иска.
-С какво има?
-Ето виж, то с всичко има - ягода, малина, къпина, ванилия...
Започва едно чудене и избиране (все-ки бо-жи път, в който има избор, решение не се взима просто така). Чакам я отстрани да се начуди, вече започват да ме лазят нервите, и тя.. ме забива с въпроса:
-А има ли с бамя? 😅 Нали каза, че има с всичко.🙄
Залагам 5 лв, че тази душица е родена в края на май или през юни месец. Smile

# 308
  • Мнения: 440
4 годишната философка у дома още не може да оправя времената в бг езика. Днес казва:
- Аз като бях утре бебенце, и имах много сладка косичка, ама ти и баба бяхте тръгнахме на фризьора и махнахте ми я, аз ще плача....
"Ко каза кооо..???"

# 309
  • Мнения: 6 166
Искам да ми пуснеш сладките крадеци 🤣 (миньоните имат детско като затворници,облечени с раирани дрешки на крадци).

# 310
  • Мнения: 2 480
Ох, аз моето не мога да го науча, че конете са коне, а не коньове... 🙄

# 311
  • Аз ще се вмъкна в теб, ще разбъркам в теб, ще разхвърлям душата ти аз, ще се влея във теб, ще кипя във теб, ще взривя покоя ти!
  • Мнения: 3 654
И у нас времената и множественото число са най-честите поправки....

Мъжове => Мъже

 Писала съм го, но въпросът: "Мамо вчера ще вечеряхме ли?" Ме съсипа Joy Flushed

И още не може да оправи сезоните - в момента е есен според него...

Нито времето в деня - само закуските са му ясни, щото са след сън. Но обяд и вечеря - пълен хаус е...

Мъж мамин на 4.5 години е това! Heart Eyes

# 312
  • Мнения: 4 353
А, то детето не е виновно за сезоните! При мен цял ден вали дъжд,  буря, вятър.. съвсем си е есен Simple Smile

# 313
  • Мнения: 2 051
Ох, аз моето не мога да го науча, че конете са коне, а не коньове... 🙄
Joy И за моята 5 годишна девойка джуджетата са “джуджеци”, мъжете са “мъжове” Simple Smile

# 314
  • Мнения: 833
Излизаме на разходка и три пъти подсещам:  ”Да вземем ли тротинетката с нас?”, отговаря ми с твърдо не. Минава се час и разочарованото й гласче мърмори: “Да бях си взела тротинетката… Мамо защо вземам винаги грешни решения? Ето, да си бях останала с тате, а не да се моря?” (На 5, 5 г.)

Баща им ги пита по телефона какво искат, а те се втурват един през друг да поръчват: “Искам кокали, искам око, на мен тоалетна ми купи..,”  За случайния слушател това би било зловещо, каквото беше и за мен когато го чух за първи път, но се оказаха разни стръволинки от магазина за ядене…

Общи условия

Активация на акаунт