Instant Pot - тема 3 - мнения, рецепти и съвети

  • 42 187
  • 735
  •   1
Отговори
# 345
  • Мнения: 2 090
Правя и двете. Може да се насройва време и Т.

# 346
  • Разпиляна във въображението
  • Мнения: 24 442
След два кекса тази вечер направих баница Simple Smile

# 347
  • Морска приказка
  • Мнения: 465
Здравейте и аз от скоро съм собственик на Instant Pot Duo Crisp + Air Fryer - 8 л. Имам вече няколко сполучливи опита. Вчера за първи път реших да готвя императорски ориз (до сега никога не съм готвила такъв) имах големи притеснения дали ще се сготви и какво ще се получи накрая. Получи се страхотен, без да го накисвам предварително. Настроих уреда за 20 мин, под налягане в съотношение 1:1,5 ориз-вода, малко сол и олио. Сега си чакам няколко аксесоара от алиекспреса и ще се похваля дали са сполучливи като пристигнат.

# 348
  • Мнения: 353
Искам да направя кестени в пота? Някой да има опит? Варени, печени с капака, споделете моля!

# 349
  • Мнения: 2 156
Да, аз правих, надупчени за 10 мин на високо налягане.

# 350
  • Мнения: 30 969
И аз правих, без да ги дупча на високо налягане.

# 351
  • Мнения: 2 417
Здравейте. Зрелият фасул как го приготвяте? На ниско, високо налягане или бавно готвене? Съответно някакви ориентировъчно време за приготвянето?
Същият въпрос и за зелеви сарми имам.
Благодаря!

# 352
  • на Мелмак
  • Мнения: 10 960
На високо налягане на 20 минути фасула, сармите на 13-15.

# 353
  • София
  • Мнения: 296
Аз фасула(накиснат за няколко часа) го пускам на 5 мин.високо налягане, изхвърлям водата и измивам. Пробвам колко се е свирил и ако е на половина пускам още 5 мин със зеленчуците и подправките и освобождавам налягането ръчно плавно след 10 мин след приключването на програмата.Всеки фасул е различен-сорт,големина и не може да има точно време.

# 354
  • Мнения: 900
Аз да попитам за рецепта за содена питка в мултикукъра. Миналата година за Бъдни вечер опитах да направя и беше пълна трагедия. Отвън изглеждаше добре, а като я разчупихме се точеше като разтопен кашкавал 🤣🤣 Искам този път да пробвам веднъж два пъти преди Бъдни вечер, че тази година и гости ще имаме, та да не се излагам много 😁 Също ще се радвам да споделите и други постни рецепти за инстан пот 😊

# 355
  • Berlin
  • Мнения: 11 182
В момента чакам един ориз с домати и маслини да се сготви, след това може да се запече, за който обича така и има такъв капак (аз нямам😀). Леща, зеле съм готвила също.

# 356
  • Враца
  • Мнения: 5 186
От мен идея - пържен боб.
Първо слагам предварително накиснат боб с малко вода на соте. След завиране изчаквам 5 минути, спирам, изхвърлям водата, изплаквам и пускам под налягане с вода. След сваряването отцеждам боба, но запазвам водата. Измитият и подсушен съд пускам на соте, след сигнала добавям олио, лук и леко запържвам. Добавям нарязани чушки, за да пуснат аромат. След това червен пипер, разбърквам и веднага добавям домати. Разбърквам добре и изсипвам боба без течност. Оствям за 5 минути и наливам вода от бобената, зависи колко гъсто обичате и когато зеленчуците са готови спирам. Не сгъстявам с брашно, затова внимателно с течностите.

# 357
  • Мнения: 900
Благодаря. Конкретно рецепти за Бъдни вечер търсех. Постни лозови/зелеви сарми със суров ориз ще станат ли под налягане? Примерно 10-15мин на високо налягане. За да не се занимавам да правя преди това плънката. Ии също чушките с боб как точно да направя😁

# 358
  • София
  • Мнения: 259
Вижте във Фейсбук групите, има страшно много рецепти, включително и за сарми видях.

Дойде моят амазонски пот и е супер, много благодаря за помощта в избора. 5.7 литра е идеално, готвих вече и не го пълних и до половината, има предостатъчно място за кекс, крем карамел и т.н. Мога поне за 4 човека за сготвя в него. Утре мисля да пробвам някакъв десерт.

Ползвах и двата капака, почти изцяло мисля, че ще ми замести ползването фурната и котлоните ( не съм готвил много), като изключим някакви по- големи печива. Обмислям вече да сложа някаква плоскост върху котлоните, на която да стои потът и да не ми заема мястото на плота. Също така, сега покрай Коледа като има промоции, заслужава ли си да си взема и отделно един малък фраер? Виждам, че повечето хора имат и двете, предполагам с фраера е доста по- удобно за някакви малки и бързи неща, без да се мие много след това и да се чака да загрее потът? Ако има някой и с двата уреда, ще съм благодарен да сподели.

# 359
  • Мнения: 6 514
Как бихте подходили към много хубави свински ребърца и например кисело зеле ?  На печене директно не бих слижила ?

Общи условия

Активация на акаунт