Момичета, помогнете ми да взема решение за себе си....

  • 2 067
  • 39
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 5 713
Това, че може би ще минете на формула не означава, че ще трябва да почнеш и  да захранваш рано.
Аз започнах да давам твърда храна/ каша / при навършени 5 месеца понеже проявяваше голям интерес към нашата храна, а и като я пробва кашата се справи много добре с лъжичката.
Главното е да се ръководиш по детето и да прецениш кога е то готово за захранване независимо дали е на кърма или на адаптирано.
А за стачката за жалост не мога да ти помогна.

# 31
  • Мнения: 5 713
Сега се сещам, че ако искаш и не си ги ползвала досега, можеш да пробваш със силиконови зърна да кърмиш. Хем ти не се изморяваш да се цедиш, хем бебчо мисли, че пие от шише. Пък после лека по лека ще ги махнеш и ще може пак да суче директно от гърдата.
Пр мен много помогнаха в началото когато се кърмихме.
Успех

# 32
  • Мнения: 790
Цитат на: pilence_74
Цитат на: lavdi
Не бързай със сокчетата. Аз ги започнах от 40 ден по съвет на педиатърката и на майка ми. Все още кърмя, макар че бебка не ще да види гърдите ми (само нощем суче), през деня цедя и давам с шише. Преди 20на дни ни се почви някаква екземка- според лекаря е контактен дерматит, т.е. дразнене от материи, прах за пране, козметики, обаче аз не съм сигурна, че не е от това, че й дадох сокчета толкова рано. Не бързай, за да не се самообвиняваш после или да се чудиш ако не дай боже направите някоя алетргия. Иначе и бебка много харесва сокчетата.Ако знаех за форума преди захранването, щях да давам сокчета по-късно.


Още не е късно да ги спреш. Им такива майки, които са почнали с ранно захранване, но впоследствие са си променяли възгледите и са спирали сокчета, че даже и пюрета, за да захранят по-късно.


При мен беше точно така - започнах да давам сокче през 2 месец, но после го спрях и мисля да изчакам.

# 33
  • София, Младост 3
  • Мнения: 410
Цитат на: lavdi
Съгласна съм да ги спра сокчетата - само не знам как ще продължим с кърменето - бебка не иска гърди през деня, само нощем. Вече 1 месец ще стане. А с това цедене е доста затормозяващо. Вече спрях и да я слагам на гърдите през деня, само се мъчим и двете. Давам си още максимум месец по този начин, защото още е студено, тя е мъничка и нямам кой знае колко много ангажименти освен къщната работа. А като започне да иска повече внимание аз кога ще се цедя. А почна ли с формула, ще трябва и да захранвам. Ако някоя от вас е имала подобен проблем с толкова дълга стачка и детето й се е върнало към гърди, моля окуражете ме  

My baby is 3month, 3weeks & 2 days old


Ами и аз съм като теб, само че нашто не е стачка, а просто мързел и не добро захващане на гърдата. Но за мен приоритет № 1 за момента е храненето, когато дойде врем еза цедене, зарязвам всичко останало и се цедя. Понякога даже и разходките отлагам заради това. Самото цедене ми отнема 20-30 мин.

# 34
  • Haskovo
  • Мнения: 150
И аз да ви кажа как е при нас:започнахме рано от около 2м с плод.сокчета, после пл. пюрета, зеленчукови ,каши и т.н,знаете системата на ранното захранване.Бебчо навърши 7м когато ви открих и се запознах с късното захранване,в момента сме минали основно на кърма като му давам идр. но в по малки количества,а и той вече те гледа в устата.В началото на февруари сме на консултациа и се надява че всичко ще е наред с наддаването му.Стискайте ми палци Flowers Four Leaf Clover

# 35
  • Мнения: 2 596
Изчакай със соковете, много е рано. Аз съжалявам, че започнах толкова рано с моето юначе, ама нали слушах педиатърката. А тук, за съжаление още не бях влизала, иначе никога нямаше да го захраня толкова рано.

# 36
i az mislia da zaxrania moeto bebe po kasno . moje bi ne 4ak v 6 mesetc , no pone do 4-tia mislia da e samo na karma.

# 37
  • САЩ
  • Мнения: 323
lavdi, дано успея да те окуража. При нас стачката бе поради употреба на биберон-залъгалка. Първо започна да се дърпа на вечерните хранения, после взе да измества към по-ранните хранения докато един ден не яде от сутринта до вечерта. Тогава се разтърсих по Интернета и за щастие попаднах на описание на феномена и как да се преборим с него на страницата на La Lehce League. Щото дотогава изобщо не бях наясно какво става. Не помня кога точно е почнала стачката при нас, съответно не мога да кажа колко точно е продължила. Но приключи около 2 седмици след като махнах биберона залъгалка.
За да се пребориш със стачка най-важните неща са: никакви биберони, никакви сокчета, води, пюрета и пр. Ако бебето се дърпа, не настояваш. Изчакваш като заспива и тогава даваш да суче. На тая възраст би трябвало да спи доста често, така че ще имаш доста шансове да опитваш. Други майки казват, че помага кърмене в движение, кърмене на тъмно, смяна на позата (да се надвесиш над бебето). Също, контакт кожа до кожа с майката, много гушкане и носене, прекарване на няколко дена в леглото с бебето.
Ако не можеш да го накърмиш в сънено състояние през деня, изцедената кърма я давай с лъжичка, пипетка, или спринцовка без иглата. Не се дават биберони с цел да забрави как се смуче от биберон и да спре да прави грешните (за сукането) движения на езика. То от това и се "фрустрира" бебето - че  трябва да захване гърдата по друг начин от шишето и че при сукането се използват различни мускули отколкото при смукането с биберон.
Според мен имаш реален шанс да се пребориш, дай си време, за ден-два няма да стане. Вярвай в себе си, ти си майката и ти знаеш какво трябва. Тя само е объркана между гърдата и биберона, а не че не те иска и не иска да суче.

# 38
  • Мнения: 2 006
Не съм из4ела вси4ко,но съм сигурна,4е мамите са ти дали адекватни съвето.От мен с две думи;Предимства няма-недостатъци много Sign Exclamation

# 39
  • Мнения: 439
нашата педиатърка каза да започнем със сок на един месец и с пюре на два Shocked . Давах сокче около седмица, когато прочетох тук повече инфо и сега сме само на мляко - смесено хранене

Общи условия

Активация на акаунт