Огретен?

  • 43 473
  • 20
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 587
Пробвала съм фикса на Маги за картофен огретен и става много вкусно и е лесничко Laughing Laughing

# 16
  • Мнения: 220
ОГРЕТЕН ОТ КАРТОФИ ПО ТИРОЛСКИ
Продукти:

1 кг. картофи, 2 ч.ч. прясно мляко или сметана, 6 яйца, 4.с.л. настъргано сирене (5 триъгълничета топено сирене), 7 с.л. настърган кашкавал, 1 щипка индийско орехче, 1 шипка стрит размарин, 2-5 стръка магданоз, ½ ч.л. черен пипер, ¾ пакетче краве масло, сол, галета
Приготовление:
Обелените картофи сваряваме в подсолена вода (или в подсолено мляко). Стриваме ги. Прибавяме половината от маслото, млякото и сиренето. Объркваме добре сместа и изсипваме в кръгъл съд, намазан обилно с масло и поръсен с галета. Правим 6 вдлъбнатини, в които се слага по малко масло и по 1 яйце. Изпичаме в умерена фурна, докато побелее белтъкът. Поръсваме с настъргания кашкавал, наситнения магданоз и оставяме във фурната още 2 минути.

# 17
  • Мнения: 2 825
ОГРЕТЕН ОТ КАРТОФИ ПО ТИРОЛСКИ
.....2-5 стръка магданоз, ½ ч.л. черен пипер, ¾ пакетче краве масло, сол, галета


Еви, страхотно звучи, но не се четът някой работи , надявам се не са имот-иконки  Embarassed
Моля те кажи ми какво е, че мисля още довечера да ти пробвам рецептата Wink

# 18
  • Мнения: 3 537
Аз с Малките тайни на Маги съм правила и става супер Peace

# 19
  • Мнения: 678
Аз малко късно,но все пак;Обелвам картофите и ги нарязвам на колелца.Слагам ги в тавичка,олио,пикантина,вода и ги изпичам.След това ги заливам със разбити 4 яйца,сирене,1 кофичка заквасена сметана и копър.

# 20
  • Мнения: 2 825
ОГРЕТЕН ОТ КАРТОФИ ПО ТИРОЛСКИ
......

Направих го сноши, не сложих подправките, които не се четяха, но въпреки това стана невероятно вкусно  Simple Smile направо си облизахме пръстите  Laughing Hug

Общи условия

Активация на акаунт