До мамите на момченца?

  • 2 532
  • 29
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 470
На мен ми казаха да не го пипам.А аз съвсем лекичко забелвам,даже се чудя дали изобщо го правя правилно Rolling Eyes
А щом малкият не е проплакъл,няма страшно.

# 16
Ами по този въпрос моята педиатърка се сети да попита когато сина ми беше на 6 месеца и се оказа че има проблем. ПОсъветва ме да дойда следващата седмица защото специално хирург идвал да оправя работата. Ами заведох го - не ме питайте какво преживях като го видях със скалпела.. Даже не можах и аз да го държа - сестрата и майка ми свършиха това. В интерес на истината после слагахме реванолче както са писало по-горе и още нещо ми беше изписал доктора - май трябваше да правя смесица от гентамицин (кремче) и лидокаин ( за успокояване на болката) и да го мажа - може би защото беше малък и не можеше да се стиска много неприятните моменти траяха само 24 часа. После нямаше проблем. Аз мисл, че колкото е по-малко деттео толкоз по-добре- иначе се усещта повече и ще имате проблем с пишкането ( ще с естиска щото го боли).

# 17
  • Мнения: 3 926
Момичета, като ви чета очите ми стават ей такива #Shocked И вече реших - ако е момченце ще го обрежат още в болницата. Хич няма да слушам на мъжа ми предразсъдъците. И без това хора, обрязани по-късно поради инфекция твърдят, че удоволствието от секса се увеличавало. Добра причина Wink за пред съпруга, а и моите страхове ще се тушират. Обичам този форум и вас Heart Eyes

# 18
  • София
  • Мнения: 18 679
И аз мисля, че е по-добре тези неща да се случват по-рано, че по-не се усещат бебоците.Моят Ники сега помрънква от риванола една -две минутки и до там.Вече всичко му се вижда.Племенникът ми не го пипаха изобщо, забели му пишоната хирург, когато беше на година и нещо и оттогава такъв страх има от бели престилки, че и от майка си ревеше, като я види в служебната униформа.

# 19
  • Мнения: 1 032
Момичета,аз бях пуснала преди време в dir-a тема за заголването на бубите.Имах доста гадничко преживяване свързано с бубата на сина ми,която я бяхме заголвали като бебе .Та уролога при когото ходихме за наложилата се  поправка след 3 години просто побесняваше на тази тема.Каза че се е изморил да води война с акушерки и педиатърки,които карат майките да пипат там където изобщо не им е работа и в последствие след година,две,три да се налага да подлагат дечицата на козметични,хирургични и тем подобни болезнени за детенцето намеси.В никакъв случай поне до три годишна възраст не трябвало да се заголва  бубата и ако съм искала можело да проверя дали това се практикувало някъде на запад и имат ли там хората такива проблеми,станали често явление в BG със заголвани буби на момченца.

# 20
  • Мнения: 1 032
Всъщност , би ми било много интересно ако се включат повече мами,които не са в BG и да кажат как стои въпроса при тях или по-скоро какво педиатрите  казват да се прави ,а не баби,познати и роднини са ги посъветвали да свършат.

# 21
  • Ispania
  • Мнения: 4 482
Цитат на: stpetrova
Цитат на: nenepygka
А ако се забелва от каква възраст трябва да започнем тая процедура?  Embarassed



Ох и аз имам същия въпрос....А като чета тука какви неща стават , тук раничка...там кръвнало...косата ми настръхва. Shocked ..да ли и при нас ще е така?


Na nas  ni kazaha ot 5 den da go zabelvame.Vetse 8 mesetsa minaha i dosega ranitski ne sme imali.

# 22
  • Мнения: 2 657
На мен никои нищо не ми е казвал.Но,аз си му забелвам пацата при всяка смяна на памперса и ве4ер след баня.Мисля си 4е колкото по-рано толкова по-добе Grinning

# 23
  • assenovgrad
  • Мнения: 253
И на мен никой нищо не ми е казал, а вършим тази операция откакто сме се прибрали от родилно отделение, всяка вечер по време на банята.  Макар, че на нас ни предстои и обрязване ,не смятам че това е излишно, поне като виждам , че има и какво да се почисти... Rolling Eyes

# 24
  • Ispania
  • Мнения: 4 482
Цитат на: shazi
И на мен никой нищо не ми е казал, а вършим тази операция откакто сме се прибрали от родилно отделение, всяка вечер по време на банята.  Макар, че на нас ни предстои и обрязване ,не смятам че това е излишно, поне като виждам , че има и какво да се почисти... Rolling Eyes

Absolutno sam saglasna,mnogo e vazno da se pravi i zaradi higienata na deteto.

# 25
  • Мнения: 280
В САЩ над 60% от момченцата ги обрязват в болницата часове след раждането.

Аз сигурно ще раждам в САЩ и ще е момче и се чудя какво да правя ...

Моите предрасъдици са да не го обрязвам, но защото не знаех че съществува т.нар. заголване - което ми звучи дори по-страшно и дълга процедура ...

Аз четох че дори новородено усеща болка при обрязването - затова тук им дават упойка преди да го правят - та какво остава ако се прави по-късно ... Не случайно това дете на 1 годинка е намразило всички с бели престилки след случката с скалпела Sad

# 26
  • Sofia
  • Мнения: 694
Като забеля /преди баня/ почиствам с риванол, след това преди да сложа пампата, мажа с гентамицин крем. Моето педи каза да го забелвам преди баня, а не докато къпя или след това, защото попадналата вътре вода го инфктира. Дори и след баня по гънките на чурката остава влага и можело да се възпали. Ами това беше преди три месеца и следвайки съветите и досега никакъв проблем не съм имала. Самода уточня обаче че тя я забели от раз до долу, но това едва ли има значение.

# 27
  • В средата на времето
  • Мнения: 2 368
Az shte imam momche  i kogato za pyrvi pyt prochetoh (togava oshte neznaeh pola na bebeto) za taka narechenoto zabelvane pri momchetata..napravo.. #Shocked ..tolkova ujasno mi se struva. Daje kazah na myja si, che ako trqbva da se pravi neshto takova..toi shte go pravi. I az bih predpochela ,ako moje, oshte v rodilnoto da go obrejat.. Confused

# 28
  • Мнения: 351
на нас тук в Берлин педиатърката ни ни каза да не пипаме нищо до 3-тата годинка, т.е. да не се опитваме да заголваме. Аз като про4етох някои дискусии тука във форума по темата се притесних в на4алото, още пове4е, 4е останах с впе4атлението, 4е пове4ето мами заголват, но в краина сметка реших да се доверя на педиатърката. Да видим, дано да е за добро.

# 29
  • Мнения: 3 777
Само при нас ли стана толкова бързо и безболезнено.
Светльо го забелваме от изписването, свършихме когато беше на 3 месеца. Стана много лесно и без рев и други ексцесии.
Просто след баня таткото избутваше с клечка за уши с риванол кожичката, без да дърпа, просто я избутваше. Бебо нищо не усети.
За мен поне е доста по хигиенично.

Общи условия

Активация на акаунт