Кога сложихте обеци на детето

  • 5 715
  • 44
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 965
Ще заведа моите щерки (или ще си идат сами) да им пробият ушите не по-рано от пубертета и само ако те изрично са изявили подобно желание.
1. Не намирам за особено красиво малко детенце с обеци.
2. Опасно е, защото децата са непрестанно в движение, закачат се, борят се и т.н. - и дори да не стане друг проблем, може да се закачат, да им ги дръпнат или нещо друго и да се наранят.
3. От къде да знам, че след години ще са модерни или децата ми ще се харесват с дупки на ушите.
4. Много по-голямо е удоволствието, когато сам си взел решение за нещо (особено за това, което единствено наистина ти принадлежи - собственото ти тяло).
5... (Мога да стигна до над 15.)
Благодарна съм на моите родители, че оставиха решението на мен. Пробих си ушите на 15 г. и бях много горда, че съм го направила (баща ми беше с мен, за да ми "пази страх"). После, когато ушите ми се възпалиха, обвинявах само себе си. Сега съжалявам, защото не винаги ми е приятно да ходя с обеци, а празните дупки на ушите стоят гротескно. Естествено, че по официални поводи обеците стоят елегантно, но нали има и клипсове  Thinking .
Не ми се иска да обидя никого, но поставете се на мястото на децата си. Тялото си е тяхно и нека те взимат решения какво да правят с него. С изключение на самоубийството (пази Боже) или самонараняването, не бих се намесвала, пък ако искат да си сложат 100-тина обици където им падне или да се нашарят с татуировки.

# 16
  • Spain
  • Мнения: 3 750
абе отиваи смело Simple Smile
моята дъщеря има обеци от третия си месец. както  Val казва по- добре е детето нищо да не усеща . ние проблеми след пробиването нямахме .все едно 4е са си 4аст от тялото й . щом си си намислила го направи .
всъшност оби4аите и нравите на разли4ните нации са си разли4ни. така като 4ета в този форум май бг мамите са твърдо против и се питам защо? Rolling Eyes  Wink   nad_tab  не се заяждам  Wink
 и забравих зна4и толкоз се развълнувах с това за и против пак ----- 2 дни преди да пробие6 у6етата  натопи обеците(ако има6 свои) в спирт . на нас така ни препоръ4аха и няма6е ама никакви усложнения .  има специални бебе6ки обеци  с капсуловани винт4ета  , малки и нежни и..... мда ....  и   никое бебе не е грозно да знаете !!!! дори и с обеци    Wink

# 17
  • Мнения: 1 214
На 1г.1м. на благовец-много хубав ден.Народното поверие гласи,че на благовец като се пробият ушичките по-бързо зарастват.Нито за миг не съм се замисляла дали да ги пробия или не.Сега не боли.Пистолета пробива и едновременно с това поставя обецата.Може евентуално да се стресне от шума.За после ни посъветваха да мажем местенцата с бебешката и урина-Но Трябва да е стерилна за да се избегне евентуална инфекция.С това зараства супер бързо .Не сме имали никакви проблеми.Мисля,че не е проблем на вашата възраст.Мисля,че момиченцата от малки трябва да свикват с шноли,фиби,обеци и тем подобни иначе после-зор.Иска,но я е страх както племенницата на мъжа ми!Моето мнение е,че колкото по-рано-по-добре.Като по-малки не си пипат ушите въобще.На мен ми ги пробиха на 6г.До тогава заради прическата/момчешка, все ме взимаха за момче/. Ох,малко се поувлякох...

# 18
  • Варна
  • Мнения: 11 340
И аз смятам да оставя Мони сама да реши дали иска да носи обици. Моите уши са пробивани няколко пъти и все по мое жеание. За първи път го поисках в първи клас, пробиха ми ги, но постоянно забираха, та ги оставих да зарастнат. След това още два пъти. Е, на третия път стана успешно. Не ми се мисли как ще се чувства бебка, ако й заберат ушичките и тя не разбира защо я боли...

# 19
  • Мнения: 684
Абе, мамите против вие все едно че говорите за ЖИГОСВАНЕ!!!! #Shocked
Какво лошо да пробиеш ушите на детето си докато е малко-то като порасне ако не иска обици просто няма да си слага-не е ли така?
А майките които са запознати с детските специални обици дайте малко инфо.Къде ги има и какви са точно, че и аз смятам на моята хубавица да слагам на Благовещение.
Благодаря предварително!!!

# 20
  • Sofia
  • Мнения: 3 566
Обеци бих сложила единствено при лекар УНГ, където предлагат тази услуга. Дори и да ставаше дума за мен пак бих си сложила там, защото смятам, че това трябва да се направи от специалист който разбира до какви инфекции може да доведе неправилното пробиване.
Друг е обаче въпроса че аз на дъщеря ми нямам намерение да и пробивам ушите, колкото и златни треперушки да и подарява баба и по повод и без повод. Това е решение което тя трябва да вземе сама като порастне и ако иска на пъпа на веждата, на носа, на устните и на езика да си слага, тя ще си ги носи.
Аз бях оставена да взема това решение сама и си пробих ушите в 8-ми клас. Не искам да ви казвам като се погледнах в едно огледало след това как ми се искаше да си одрежа и двете уши. Приличах на циганка и така и до ден днешен не можах да се възприема, но пустите дупки не се затварят Close
Всеки сам решава какво ще прави с детето си, но все пак се замислете дали след време децата ви ще се харесват така Confused:

# 21
  • Мнения: 3 880
Аз не виждам разлика между дупките в ушите и дупките в носа, веждата, езика, бузата, пъпа и където там още ги слагат. Всичко си е пиърсинг.  Представяте ли си какви отговори ще има ако един ден някоя мама тук зададе въпрос от рода на: Мога ли вече да сложа обеца на пъпа на бебето си? Laughing Ами то е същото- все си е дупчене и то без съгласието на детето. Моите са ми ги пробили на съвсем крехка възраст- малко след годинката и за какво- незнам. Откакто сама определям външният си вид обеци не слагам, ама и те не зарастват проклетиите Wink
Но дори и да бях фенка на обеците бих изчакала малко бебето да поотрасне, защото на тази възраст пипат и дърпат безразборно и не се знае дали няма да дръпне обечката и да си нарани ухото.
Тук например в детските градини е забранено децата да носят обеци и тези, които имат си ги носят само в къщи и през свободното време, защото докато се боричкат с другите деца не се знае кой къде ще дръпне...

# 22
  • Мнения: 1 214
Относно това дали детето някой ден ще иска или няма да иска обеци мога да кажа само,че аз не познвам жена,която да съжалява,че ушите и са пробити.А и е толкова сладко малкото момиченце с обечки People Angel

# 23
  • Мнения: 1 214
Цитат на: lionkata

А майките които са запознати с детските специални обици дайте малко инфо.Къде ги има и какви са точно, че и аз смятам на моята хубавица да слагам на Благовещение.
Благодаря предварително!!!

Първоначално се слагат медицински обеци, които детето трябва да носи поне 6 сидмици,може и повече.Има спец.бебешки продават се в златарските магазини,те са със спец.бебешко закопчаване/има едни много добри халкички съвсем по ушенцето,бебето да не може да си пъхне пръстчето/.Цум на 1 етаж има магазин,,а моят любим магазин е Ел Градо-до попа.

# 24
  • София
  • Мнения: 6 767
Не знам как ще се приеме моето мнение тук,понеже още не съм родила девойката,но ще говоря от личен опит.
Моите уши ги пробиха,когато бях на 5-6 години,в интерес на истината ме беше страх,но не ме боля въобще.Нито са ми набирали ушите,нито нищо-може би за това е важно да се направи в специализиран кабинет,а не къде да е.И обиците,които се слагат да бъдат стерлини,а не купени от на "майната си".
Ще сложа на дъщеря си обеци, и то някъде около годинка(живот и здраве),защото надали ще усеща нещо като страх от тази процедура тогава.Не бих я сотавила с непробити уши,защото всичките ми познати,на които не са им били пробити ушите като деца или не посмяха(от страх) да си ги пробият в съзнателна възраст,или имаха страхотни проблеми след пробиването.Явно детския организъм приема това по-лесно и без усложнения.
Това си е моето мнение!

# 25
  • Мнения: 210
Цитат на: Liorena
аз пък ще оставя това решение да вземе дъщеря ми кога, колко и как.


и аз така

# 26
  • Мнения: 210
Цитат на: PrincesaDundesa
Относно това дали детето някой ден ще иска или няма да иска обеци мога да кажа само,че аз не познвам жена,която да съжалява,че ушите и са пробити.А и е толкова сладко малкото момиченце с обечки People Angel


аз същалявам че са ми пробити ушите и то много ако зависеше от мен нямаше да си ги пробия аз всъщност слагам обеци много рядко и почти са ми запушени дупките но немогат да се запушат напълно и стоят едни грозни точки

# 27
  • Варна
  • Мнения: 5 499
Цитат на: azaf
Ще заведа моите щерки (или ще си идат сами) да им пробият ушите не по-рано от пубертета и само ако те изрично са изявили подобно желание.
1. Не намирам за особено красиво малко детенце с обеци.
2. Опасно е, защото децата са непрестанно в движение, закачат се, борят се и т.н. - и дори да не стане друг проблем, може да се закачат, да им ги дръпнат или нещо друго и да се наранят.
3. От къде да знам, че след години ще са модерни или децата ми ще се харесват с дупки на ушите.
4. Много по-голямо е удоволствието, когато сам си взел решение за нещо (особено за това, което единствено наистина ти принадлежи - собственото ти тяло).
5... (Мога да стигна до над 15.)
Благодарна съм на моите родители, че оставиха решението на мен. Пробих си ушите на 15 г. и бях много горда, че съм го направила (баща ми беше с мен, за да ми "пази страх"). После, когато ушите ми се възпалиха, обвинявах само себе си. Сега съжалявам, защото не винаги ми е приятно да ходя с обеци, а празните дупки на ушите стоят гротескно. Естествено, че по официални поводи обеците стоят елегантно, но нали има и клипсове  Thinking .
Не ми се иска да обидя никого, но поставете се на мястото на децата си. Тялото си е тяхно и нека те взимат решения какво да правят с него. С изключение на самоубийството (пази Боже) или самонараняването, не бих се намесвала, пък ако искат да си сложат 100-тина обици където им падне или да се нашарят с татуировки.

Абсолютно подкрепям написаното от теб. И аз съм много благодарна на майка ми, че поучена от своя горчив опит ми е спестила това изживяване. Аз лично не си падам по обеците и не считам, че това че нямам дупки на ушите ми пречи.

# 28
  • Мнения: 6 315
Цитат на: lionkata
Абе, мамите против вие все едно че говорите за ЖИГОСВАНЕ!!!! #Shocked
Какво лошо да пробиеш ушите на детето си докато е малко-то като порасне ако не иска обици просто няма да си слага-не е ли така?
А майките които са запознати с детските специални обици дайте малко инфо.Къде ги има и какви са точно, че и аз смятам на моята хубавица да слагам на Благовещение.
Благодаря предварително!!!


Остават дупки, в които се събира мазнина. Аз имам 13 дупки общо - 8 на едното и 5 на другото ухо и съм леко спец по тая работа  Laughing (имах и на пъпа) . Сама си сложих всички обеци освен първите две. Направиха ми първите дупки в първи клас, защото аз ужасно много исках да нося обеци. После обаче едно момче без да иска успя да ми свали едната обеца, като ми поразкъса ухото и след това чак в трети клас ми сложиха обеците отново. Важно е детето само да пожелае и желанието му да не е прищявка.

Малко се отплеснах, но мисълта ми беше, че тези дупки много, изключително рядко се затварят и това става ако са използвани за много кратко време и без обеца стои не особено красиво.

# 29
  • Ispania
  • Мнения: 4 482
Az pak kakvo li ne bih dala da mi biaha probili usite kato malka.KAM 5 klas tragnaha da mi gi probivat i se potsna s edni infektsii....lekarite mi kazaha tse ako sa mi bili probiti kato malka ,sam stiala da si spestia vsitskite problemi .
Uiste mi zarastvaha 3 pati .

Общи условия

Активация на акаунт