Кога сложихте обеци на детето

  • 5 734
  • 44
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 2 258
Ще пробия ушите на Деничка на 25-ти март ,защото така съм решила и защото моите като са били пробити като съм била бебе ,не виждам да съм с някакъв проблем бил той психически или физически!

# 31
  • Мнения: 928
Цитат на: SAYONARA
не виждам  някакъв проблем бил той психически или физически!
Аз също и затова ще сложа обечки и на моята мома.Моите уши също са били надупчени на едната ми годинка.От 15 години не нося обеци,но сега си сложих и дори имаше въпроси от сорта:''Ама твоите уши продупчени ли бяха?''Не мисля,че е проблем дори и да не се носят обеци...а ние жените сме толкова суетни... Wink

# 32
  • Bristol
  • Мнения: 9 361
Обожавам обици и пробити уши  Heart Eyes Моите си ги пробих като бях 8ми клас. После като бях на 28 години добавих още една дупка  Wink Когато спортувам ги свалям. Тренирала съм активно и съм виждала резултати от несвалени обици при тренировки  Neutral Face От тази гледна точка съм против ранното пробиване на ушите, особенно ако детето е от по-активните.
В днешно време няма проблеми дали лекар или козметик ще ти пробие ушите. Обиците са специални - медицински и ушите не набират. Процедурата е бърза и безболезнена Wink
За малките кипри продават страхотни обички на клипчета  Heart Eyes с какви ли не цветове и формички, чак на мен ми се ще да си взема такива  Embarassed

# 33
  • Мнения: 1 425
Аз пробих ушите на Вики когато беше на 3 мес. и половина. Заведох я при козметичка която се занимава с това. Сложиха й медицински обеци, но на 3-иа ден ги сменихме с бебешки златни. Не мога да ти опиша колко е сладка с тях  Laughing  Преди да й ги сложим много я урочасваха, но след като ги сложихме всеки виждаше първо обичките и урочасването вече го нямаше  Simple Smile Може и да съм си внушавала Simple Smile Но бъди спокойна, Вики докато се усети и вече имаше обички!!!!
Един съвет, заведи дъшеря си при специалист!!!
Късмет Simple Smile и после да пуснеш снимка да видим малката красавица Simple Smile

# 34
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Е - и аз да кажа:
Дъщеря ми беше на година и десетина месеца, когато щом видеше дете с обеци, се хващаше за ушите му и казваше:"и на мен". Тя отдавна вече говореше и то добре и аз я попитах - искаш ли обеци и на теб. Нейният отговор беше категоричен - ДА!. Ама може да те боли - нищо, искам обеци.
И така се озовахме пред кабинета на УНГ - лекарка, където с пистолет(във всяка ръка хе-хе-хе  Twisted Evil ) процедурата свърши точно за 2минути. Показахме й на огледалото новият й имидж и тя се "размаза" от удоволствие. Но след няколко месеца видях, че ушето й се е зачервило и реших да махна обецата за няколко дни. Когато всичко мина и трябваше пак да й сложа обецата - не можах. Дупката беше разрастнала. Така щерката изкара 4-5 месеца и накрая реши - мамо, хайде пак да ми пробият ушето. Готово - тоз път отидохме в един козметичен салон. Аз носех другата мед. обеца, но козметичката ми препоръча, да си купя НОВИ медицински обеци, за да са стерилни и да нямаме пак проблеми. Послушах я. Пак й пробих ушето и сега сме с 2 обеци от 5 години вече. Тя се харесва, не дава да й ги махам и няма проблем с тях в общественият си (доста активен) живот. Това е нашата история.  Thinking  
ПРОБИТИ ДЕТСКИ УШИ, СЛЕД ЖЕЛАНИЕ ОТ СТРАНА НА ДЕТЕТО.  4470


П.П: току-що я попитах помни ли нещо от таз процедура по пробиването:НЕ, но помня че аз исках да ми сложиш обеци!  Flutter

# 35
  • Мнения: 6 472
Продупчиххме и ушите, когато беше на 10 месеца. До ден днешен не дава да и махаме обеците. Преди около 2 години и се беше възпалило леко едното уше и махнеме обечката за 1 седмица. Всеки боже ден ме питаше кога пак ще и я сложа Simple Smile

# 36
  • Мнения: 2 489
Когато детето пожелае добре.
Но да пробиеш ушите на малко бебе - за бебето ли го правите или заради собствената си суета?

# 37
  • Мнения: 2 452
Цитат на: sunny_zt
Когато детето пожелае добре.
Но да пробиеш ушите на малко бебе - за бебето ли го правите или заради собствената си суета?


Споделям това мнение. Моите ги пробиха на 7 години по мое желание. А за тези, които се притесняват от по-късното пробиване на уши - майка ми си проби ушите когато се пенсионира. Grinning В нашия случай дъщеря й и купи първите златни обички.  Grinning  Grinning

# 38
Значи на каката и ги пробих около 11 месец.Между другото сега когато може да говори понеже е голям имитатор е много доволна че си има обички,а и още от момента в който проговори се хвалеше.
Примерно мене ме е яд,  че майка ми не ми ги е пробила като  малка.Пробих си ги сама на 15г и имах проблеми гноясване срастване и какво ли още не а когато майка ми отказа да ми даде повторно пари за пробиване си ги пробих сама с губерка и лед н а ухото .
На малката исках да ги пробия още на 6 месеца,но татито не даде.И сега чакам да стане около годинка за да и ги пробия

# 39
  • Мнения: 1 002
Цитат на: vesi333

Примерно мене ме е яд,  че майка ми не ми ги е пробила като  малка.Пробих си ги сама на 15г и имах проблеми гноясване срастване и какво ли още не а когато майка ми отказа да ми даде повторно пари за пробиване си ги пробих сама с губерка и лед н а ухото .
е, не, Simple Smile  няма такъв човек  Simple Smile
това да си пробия ушите САМА , направо ми е непосилно ...
браво на теб

# 40
  • Варна
  • Мнения: 6 865
Малко след годинката аз лично и без да я питам реших, заведох я и и пробихме ушетата. Въобще не съжалявам.

# 41
  • Варна
  • Мнения: 6 865
Цитат на: sunny_zt
Когато детето пожелае добре.
Но да пробиеш ушите на малко бебе - за бебето ли го правите или заради собствената си суета?


Заради собствената си суета. Заради нея правя много неща...случвало се е да купувам играчки И заради себе си например, страшно ми харесват определен тип. Пак заради собствената си суета купувам и обличам дъщеря си с определени дрехи, на нея взе да и пука напоследък, но до скоро въобще не се вълнуваше с какво е облечена.
Тъй че да- заради суетата ми е, така ми харесва. И? Нещо напротив?

# 42
  • Мнения: 1 038
Цитат на: vesi333
Значи на каката и ги пробих около 11 месец.Между другото сега когато може да говори понеже е голям имитатор е много доволна че си има обички,а и още от момента в който проговори се хвалеше.
Примерно мене ме е яд,  че майка ми не ми ги е пробила като  малка.Пробих си ги сама на 15г и имах проблеми гноясване срастване и какво ли още не а когато майка ми отказа да ми даде повторно пари за пробиване си ги пробих сама с губерка и лед н а ухото .
На малката исках да ги пробия още на 6 месеца,но татито не даде.И сега чакам да стане около годинка за да и ги пробия


Аз бях по същият на4ин,майка не искаше да ме заведе да ми сложат обеци и си ги пробих сама,като ме видя щеше да ме убие направо,но понеже треперушките ми се с4упиха/тогава май имаше само такива/дупките ми зараснаха и после повторих процедурата сама си ги пробих и никакъв проблем и до днес съм си с пробити уши собственоръ4но! Embarassed

# 43
  • Мнения: 1 038
Цитат на: Flash*
Малко след годинката аз лично и без да я питам реших, заведох я и и пробихме ушетата. Въобще не съжалявам.


И аз не съжалявам! Stuck Out Tongue

# 44
  • Мнения: 306
Цитат на: mama kenga
И къде забрави да допълниш
 superuu

Общи условия

Активация на акаунт