Кога сложихте обеци на детето

  • 5 736
  • 44
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 1 489
здравейте,мами.ние сме на 6 месеца и искам на 25март(тогава е благовец и се слагали обеци)да й сложа,но не знам може ли на толкова малко бебе.вие кога го направихте.

# 1
  • Мнения: 5 246
Ами по принцип,както си решиш.Но според мен не е редно на толкова малко бебе да се слагат обеци.Първо те още нямат коса и някак е смешно с обеци и другото е че все още не разбира и може да си ги дръпне сама и да направи белята  Rolling Eyes
Но пак ти казвам ти си прецени  Wink

# 2
  • Мнения: 2 006
Ами и ние искахме да сложим обеци на Алекс на 7 месеца,но от магазина ни обясниха,4е не е желателно да се слагат до две годинки защото имало вероятност  да се засегне някакъв нерв или нещо подобно(не разбрах много добре), което води до уврежданен. Тук в Холандия не се практикува заради някакви нови иследвания.Съжелявам,4е не съм много подробна,и аз не съм наясно,но ние поне решихме да не рискуваме.

# 3
  • Мнения: 1 038
Aз и сложих обеците малко след годината. Wink

# 4
  • Букурещ
  • Мнения: 7 829
аз пък ще оставя това решение да вземе дъщеря ми кога, колко и как.

# 5
  • Мнения: 3 146
И къде забрави да допълниш

# 6
  • Ispania
  • Мнения: 4 483
Ami tuk pak ni preporatsaha da slozim obetsite na plemennitsata mi dokato oste ne e navarsila mesets i sled katyo e minala 20 dni,kazaha ni tse tova bilo idealnoto vreme,zastoto predi 20 dni bebeto bilo mnogo malko a sled mesets vetse stialo da usesta povetse.
Vetse godinka i 4 mesetsa plemenitsata mi ima obetse i nisto si mu niama na deteto.

# 7
  • Букурещ
  • Мнения: 7 829
Цитат на: mama kenga
И къде забрави да допълниш


разбира се -и къде, да.

# 8
  • София
  • Мнения: 10 302
Ех... майчета какъв е тоя мерак да дупчите девойките, за да задоволите собствената си суета....
Детенце си е самостоятелен индивид и като такъв, би трябвало сам да прецени дали да се дупчи или не!
Да си призная и аз харесвам момиченцата с обички, но ще оставя на бебка решението....

# 9
  • Мнения: 1 263
Цитат на: Liorena
аз пък ще оставя това решение да вземе дъщеря ми кога, колко и как.

Тъкмо щях да попитам не е ли по-добре детето само да си реши кога да си пробива ушите и дали въобще да ги пробива.....
Децата макар и наши, са отделни личности и имат право на  собствено мнение... поне аз така си мисля...  newsm52
......не бих натрапила на дъщеря си решение, което след време, тя дори няма да има шанса да отхвърли  Crossing Arms

# 10
  • Мнения: 2 006
Цитат на: Val
Ami tuk pak ni preporatsaha da slozim obetsite na plemennitsata mi dokato oste ne e navarsila mesets i sled katyo e minala 20 dni,kazaha ni tse tova bilo idealnoto vreme,zastoto predi 20 dni bebeto bilo mnogo malko a sled mesets vetse stialo da usesta povetse.
Vetse godinka i 4 mesetsa plemenitsata mi ima obetse i nisto si mu niama na deteto.
Ти сериозно ли го казваш това? #Crazy Направо съм изумена #Puppy dog

# 11
  • Мнения: 6 315
Цитат на: Liorena
аз пък ще оставя това решение да вземе дъщеря ми кога, колко и как.

 202uu
Точно тъй! Ако имам дъщеря и аз така ще постъпя, а на сина си за нищо на света не бих тръгнала аз да му слагам обеци на ушите, независимо, че и двамата с татко му имаме и то не малко (особено аз). Ако сам реши да го прави - ОК.

# 12
направо се въздържам от коментар, че какво ли ще излезе... Rolling Eyes

а вие как бихте се чуствали ако сега, примерно, сте с някакви огромни татуировки, които не ви харесват, но родителите ви са решили да ги направят, защото на тях така им харесало едно време??   Confused  Confused

какви са доводите да се слагат обеци на бебета изобщо?? не го проумявам.  #Shocked  #Shocked

# 13
  • Мнения: 3 200
Аз съм с пробити уши като малка, а много мразя обеци, така че ще оставя решението на детето си, не искам да се чувства като мен. И се гледам на разни снимки - малко бебе с треперушки - абе ужас Close

# 14
  • Мнения: 444
Аз също малко след годинката ще сложа на бебка обеци! Не знаех, че 25- ти е някакъв ден и сега мога да се възползвам от инфото! Не виждам нищо лошо и очаквам с нетърпение събитието, а при това разнообразие от обици не виждам коя майка ще сложи на детето си точно треперушки! Едно време друго нямаше, но сега...ние вече получихме много нежни обици като коледен подарък и естествено трябва да ги оползотворим!
Gloria успех! Ако се притесняваш, че бебчето ти е много малко, защо не се консултираш с лекар или не изчакаш още малко! Embarassed

# 15
  • Мнения: 4 965
Ще заведа моите щерки (или ще си идат сами) да им пробият ушите не по-рано от пубертета и само ако те изрично са изявили подобно желание.
1. Не намирам за особено красиво малко детенце с обеци.
2. Опасно е, защото децата са непрестанно в движение, закачат се, борят се и т.н. - и дори да не стане друг проблем, може да се закачат, да им ги дръпнат или нещо друго и да се наранят.
3. От къде да знам, че след години ще са модерни или децата ми ще се харесват с дупки на ушите.
4. Много по-голямо е удоволствието, когато сам си взел решение за нещо (особено за това, което единствено наистина ти принадлежи - собственото ти тяло).
5... (Мога да стигна до над 15.)
Благодарна съм на моите родители, че оставиха решението на мен. Пробих си ушите на 15 г. и бях много горда, че съм го направила (баща ми беше с мен, за да ми "пази страх"). После, когато ушите ми се възпалиха, обвинявах само себе си. Сега съжалявам, защото не винаги ми е приятно да ходя с обеци, а празните дупки на ушите стоят гротескно. Естествено, че по официални поводи обеците стоят елегантно, но нали има и клипсове  Thinking .
Не ми се иска да обидя никого, но поставете се на мястото на децата си. Тялото си е тяхно и нека те взимат решения какво да правят с него. С изключение на самоубийството (пази Боже) или самонараняването, не бих се намесвала, пък ако искат да си сложат 100-тина обици където им падне или да се нашарят с татуировки.

# 16
  • Spain
  • Мнения: 3 750
абе отиваи смело Simple Smile
моята дъщеря има обеци от третия си месец. както  Val казва по- добре е детето нищо да не усеща . ние проблеми след пробиването нямахме .все едно 4е са си 4аст от тялото й . щом си си намислила го направи .
всъшност оби4аите и нравите на разли4ните нации са си разли4ни. така като 4ета в този форум май бг мамите са твърдо против и се питам защо? Rolling Eyes  Wink   nad_tab  не се заяждам  Wink
 и забравих зна4и толкоз се развълнувах с това за и против пак ----- 2 дни преди да пробие6 у6етата  натопи обеците(ако има6 свои) в спирт . на нас така ни препоръ4аха и няма6е ама никакви усложнения .  има специални бебе6ки обеци  с капсуловани винт4ета  , малки и нежни и..... мда ....  и   никое бебе не е грозно да знаете !!!! дори и с обеци    Wink

# 17
  • Мнения: 1 214
На 1г.1м. на благовец-много хубав ден.Народното поверие гласи,че на благовец като се пробият ушичките по-бързо зарастват.Нито за миг не съм се замисляла дали да ги пробия или не.Сега не боли.Пистолета пробива и едновременно с това поставя обецата.Може евентуално да се стресне от шума.За после ни посъветваха да мажем местенцата с бебешката и урина-Но Трябва да е стерилна за да се избегне евентуална инфекция.С това зараства супер бързо .Не сме имали никакви проблеми.Мисля,че не е проблем на вашата възраст.Мисля,че момиченцата от малки трябва да свикват с шноли,фиби,обеци и тем подобни иначе после-зор.Иска,но я е страх както племенницата на мъжа ми!Моето мнение е,че колкото по-рано-по-добре.Като по-малки не си пипат ушите въобще.На мен ми ги пробиха на 6г.До тогава заради прическата/момчешка, все ме взимаха за момче/. Ох,малко се поувлякох...

# 18
  • Варна
  • Мнения: 11 340
И аз смятам да оставя Мони сама да реши дали иска да носи обици. Моите уши са пробивани няколко пъти и все по мое жеание. За първи път го поисках в първи клас, пробиха ми ги, но постоянно забираха, та ги оставих да зарастнат. След това още два пъти. Е, на третия път стана успешно. Не ми се мисли как ще се чувства бебка, ако й заберат ушичките и тя не разбира защо я боли...

# 19
  • Мнения: 684
Абе, мамите против вие все едно че говорите за ЖИГОСВАНЕ!!!! #Shocked
Какво лошо да пробиеш ушите на детето си докато е малко-то като порасне ако не иска обици просто няма да си слага-не е ли така?
А майките които са запознати с детските специални обици дайте малко инфо.Къде ги има и какви са точно, че и аз смятам на моята хубавица да слагам на Благовещение.
Благодаря предварително!!!

# 20
  • Sofia
  • Мнения: 3 566
Обеци бих сложила единствено при лекар УНГ, където предлагат тази услуга. Дори и да ставаше дума за мен пак бих си сложила там, защото смятам, че това трябва да се направи от специалист който разбира до какви инфекции може да доведе неправилното пробиване.
Друг е обаче въпроса че аз на дъщеря ми нямам намерение да и пробивам ушите, колкото и златни треперушки да и подарява баба и по повод и без повод. Това е решение което тя трябва да вземе сама като порастне и ако иска на пъпа на веждата, на носа, на устните и на езика да си слага, тя ще си ги носи.
Аз бях оставена да взема това решение сама и си пробих ушите в 8-ми клас. Не искам да ви казвам като се погледнах в едно огледало след това как ми се искаше да си одрежа и двете уши. Приличах на циганка и така и до ден днешен не можах да се възприема, но пустите дупки не се затварят Close
Всеки сам решава какво ще прави с детето си, но все пак се замислете дали след време децата ви ще се харесват така Confused:

# 21
  • Мнения: 3 880
Аз не виждам разлика между дупките в ушите и дупките в носа, веждата, езика, бузата, пъпа и където там още ги слагат. Всичко си е пиърсинг.  Представяте ли си какви отговори ще има ако един ден някоя мама тук зададе въпрос от рода на: Мога ли вече да сложа обеца на пъпа на бебето си? Laughing Ами то е същото- все си е дупчене и то без съгласието на детето. Моите са ми ги пробили на съвсем крехка възраст- малко след годинката и за какво- незнам. Откакто сама определям външният си вид обеци не слагам, ама и те не зарастват проклетиите Wink
Но дори и да бях фенка на обеците бих изчакала малко бебето да поотрасне, защото на тази възраст пипат и дърпат безразборно и не се знае дали няма да дръпне обечката и да си нарани ухото.
Тук например в детските градини е забранено децата да носят обеци и тези, които имат си ги носят само в къщи и през свободното време, защото докато се боричкат с другите деца не се знае кой къде ще дръпне...

# 22
  • Мнения: 1 214
Относно това дали детето някой ден ще иска или няма да иска обеци мога да кажа само,че аз не познвам жена,която да съжалява,че ушите и са пробити.А и е толкова сладко малкото момиченце с обечки People Angel

# 23
  • Мнения: 1 214
Цитат на: lionkata

А майките които са запознати с детските специални обици дайте малко инфо.Къде ги има и какви са точно, че и аз смятам на моята хубавица да слагам на Благовещение.
Благодаря предварително!!!

Първоначално се слагат медицински обеци, които детето трябва да носи поне 6 сидмици,може и повече.Има спец.бебешки продават се в златарските магазини,те са със спец.бебешко закопчаване/има едни много добри халкички съвсем по ушенцето,бебето да не може да си пъхне пръстчето/.Цум на 1 етаж има магазин,,а моят любим магазин е Ел Градо-до попа.

# 24
  • София
  • Мнения: 6 794
Не знам как ще се приеме моето мнение тук,понеже още не съм родила девойката,но ще говоря от личен опит.
Моите уши ги пробиха,когато бях на 5-6 години,в интерес на истината ме беше страх,но не ме боля въобще.Нито са ми набирали ушите,нито нищо-може би за това е важно да се направи в специализиран кабинет,а не къде да е.И обиците,които се слагат да бъдат стерлини,а не купени от на "майната си".
Ще сложа на дъщеря си обеци, и то някъде около годинка(живот и здраве),защото надали ще усеща нещо като страх от тази процедура тогава.Не бих я сотавила с непробити уши,защото всичките ми познати,на които не са им били пробити ушите като деца или не посмяха(от страх) да си ги пробият в съзнателна възраст,или имаха страхотни проблеми след пробиването.Явно детския организъм приема това по-лесно и без усложнения.
Това си е моето мнение!

# 25
  • Мнения: 210
Цитат на: Liorena
аз пък ще оставя това решение да вземе дъщеря ми кога, колко и как.


и аз така

# 26
  • Мнения: 210
Цитат на: PrincesaDundesa
Относно това дали детето някой ден ще иска или няма да иска обеци мога да кажа само,че аз не познвам жена,която да съжалява,че ушите и са пробити.А и е толкова сладко малкото момиченце с обечки People Angel


аз същалявам че са ми пробити ушите и то много ако зависеше от мен нямаше да си ги пробия аз всъщност слагам обеци много рядко и почти са ми запушени дупките но немогат да се запушат напълно и стоят едни грозни точки

# 27
  • Варна
  • Мнения: 5 526
Цитат на: azaf
Ще заведа моите щерки (или ще си идат сами) да им пробият ушите не по-рано от пубертета и само ако те изрично са изявили подобно желание.
1. Не намирам за особено красиво малко детенце с обеци.
2. Опасно е, защото децата са непрестанно в движение, закачат се, борят се и т.н. - и дори да не стане друг проблем, може да се закачат, да им ги дръпнат или нещо друго и да се наранят.
3. От къде да знам, че след години ще са модерни или децата ми ще се харесват с дупки на ушите.
4. Много по-голямо е удоволствието, когато сам си взел решение за нещо (особено за това, което единствено наистина ти принадлежи - собственото ти тяло).
5... (Мога да стигна до над 15.)
Благодарна съм на моите родители, че оставиха решението на мен. Пробих си ушите на 15 г. и бях много горда, че съм го направила (баща ми беше с мен, за да ми "пази страх"). После, когато ушите ми се възпалиха, обвинявах само себе си. Сега съжалявам, защото не винаги ми е приятно да ходя с обеци, а празните дупки на ушите стоят гротескно. Естествено, че по официални поводи обеците стоят елегантно, но нали има и клипсове  Thinking .
Не ми се иска да обидя никого, но поставете се на мястото на децата си. Тялото си е тяхно и нека те взимат решения какво да правят с него. С изключение на самоубийството (пази Боже) или самонараняването, не бих се намесвала, пък ако искат да си сложат 100-тина обици където им падне или да се нашарят с татуировки.

Абсолютно подкрепям написаното от теб. И аз съм много благодарна на майка ми, че поучена от своя горчив опит ми е спестила това изживяване. Аз лично не си падам по обеците и не считам, че това че нямам дупки на ушите ми пречи.

# 28
  • Мнения: 6 315
Цитат на: lionkata
Абе, мамите против вие все едно че говорите за ЖИГОСВАНЕ!!!! #Shocked
Какво лошо да пробиеш ушите на детето си докато е малко-то като порасне ако не иска обици просто няма да си слага-не е ли така?
А майките които са запознати с детските специални обици дайте малко инфо.Къде ги има и какви са точно, че и аз смятам на моята хубавица да слагам на Благовещение.
Благодаря предварително!!!


Остават дупки, в които се събира мазнина. Аз имам 13 дупки общо - 8 на едното и 5 на другото ухо и съм леко спец по тая работа  Laughing (имах и на пъпа) . Сама си сложих всички обеци освен първите две. Направиха ми първите дупки в първи клас, защото аз ужасно много исках да нося обеци. После обаче едно момче без да иска успя да ми свали едната обеца, като ми поразкъса ухото и след това чак в трети клас ми сложиха обеците отново. Важно е детето само да пожелае и желанието му да не е прищявка.

Малко се отплеснах, но мисълта ми беше, че тези дупки много, изключително рядко се затварят и това става ако са използвани за много кратко време и без обеца стои не особено красиво.

# 29
  • Ispania
  • Мнения: 4 483
Az pak kakvo li ne bih dala da mi biaha probili usite kato malka.KAM 5 klas tragnaha da mi gi probivat i se potsna s edni infektsii....lekarite mi kazaha tse ako sa mi bili probiti kato malka ,sam stiala da si spestia vsitskite problemi .
Uiste mi zarastvaha 3 pati .

# 30
  • Мнения: 2 258
Ще пробия ушите на Деничка на 25-ти март ,защото така съм решила и защото моите като са били пробити като съм била бебе ,не виждам да съм с някакъв проблем бил той психически или физически!

# 31
  • Мнения: 928
Цитат на: SAYONARA
не виждам  някакъв проблем бил той психически или физически!
Аз също и затова ще сложа обечки и на моята мома.Моите уши също са били надупчени на едната ми годинка.От 15 години не нося обеци,но сега си сложих и дори имаше въпроси от сорта:''Ама твоите уши продупчени ли бяха?''Не мисля,че е проблем дори и да не се носят обеци...а ние жените сме толкова суетни... Wink

# 32
  • Bristol
  • Мнения: 9 361
Обожавам обици и пробити уши  Heart Eyes Моите си ги пробих като бях 8ми клас. После като бях на 28 години добавих още една дупка  Wink Когато спортувам ги свалям. Тренирала съм активно и съм виждала резултати от несвалени обици при тренировки  Neutral Face От тази гледна точка съм против ранното пробиване на ушите, особенно ако детето е от по-активните.
В днешно време няма проблеми дали лекар или козметик ще ти пробие ушите. Обиците са специални - медицински и ушите не набират. Процедурата е бърза и безболезнена Wink
За малките кипри продават страхотни обички на клипчета  Heart Eyes с какви ли не цветове и формички, чак на мен ми се ще да си взема такива  Embarassed

# 33
  • Мнения: 1 425
Аз пробих ушите на Вики когато беше на 3 мес. и половина. Заведох я при козметичка която се занимава с това. Сложиха й медицински обеци, но на 3-иа ден ги сменихме с бебешки златни. Не мога да ти опиша колко е сладка с тях  Laughing  Преди да й ги сложим много я урочасваха, но след като ги сложихме всеки виждаше първо обичките и урочасването вече го нямаше  Simple Smile Може и да съм си внушавала Simple Smile Но бъди спокойна, Вики докато се усети и вече имаше обички!!!!
Един съвет, заведи дъшеря си при специалист!!!
Късмет Simple Smile и после да пуснеш снимка да видим малката красавица Simple Smile

# 34
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Е - и аз да кажа:
Дъщеря ми беше на година и десетина месеца, когато щом видеше дете с обеци, се хващаше за ушите му и казваше:"и на мен". Тя отдавна вече говореше и то добре и аз я попитах - искаш ли обеци и на теб. Нейният отговор беше категоричен - ДА!. Ама може да те боли - нищо, искам обеци.
И така се озовахме пред кабинета на УНГ - лекарка, където с пистолет(във всяка ръка хе-хе-хе  Twisted Evil ) процедурата свърши точно за 2минути. Показахме й на огледалото новият й имидж и тя се "размаза" от удоволствие. Но след няколко месеца видях, че ушето й се е зачервило и реших да махна обецата за няколко дни. Когато всичко мина и трябваше пак да й сложа обецата - не можах. Дупката беше разрастнала. Така щерката изкара 4-5 месеца и накрая реши - мамо, хайде пак да ми пробият ушето. Готово - тоз път отидохме в един козметичен салон. Аз носех другата мед. обеца, но козметичката ми препоръча, да си купя НОВИ медицински обеци, за да са стерилни и да нямаме пак проблеми. Послушах я. Пак й пробих ушето и сега сме с 2 обеци от 5 години вече. Тя се харесва, не дава да й ги махам и няма проблем с тях в общественият си (доста активен) живот. Това е нашата история.  Thinking  
ПРОБИТИ ДЕТСКИ УШИ, СЛЕД ЖЕЛАНИЕ ОТ СТРАНА НА ДЕТЕТО.  4470


П.П: току-що я попитах помни ли нещо от таз процедура по пробиването:НЕ, но помня че аз исках да ми сложиш обеци!  Flutter

# 35
  • Мнения: 6 472
Продупчиххме и ушите, когато беше на 10 месеца. До ден днешен не дава да и махаме обеците. Преди около 2 години и се беше възпалило леко едното уше и махнеме обечката за 1 седмица. Всеки боже ден ме питаше кога пак ще и я сложа Simple Smile

# 36
  • Мнения: 2 489
Когато детето пожелае добре.
Но да пробиеш ушите на малко бебе - за бебето ли го правите или заради собствената си суета?

# 37
  • Мнения: 2 452
Цитат на: sunny_zt
Когато детето пожелае добре.
Но да пробиеш ушите на малко бебе - за бебето ли го правите или заради собствената си суета?


Споделям това мнение. Моите ги пробиха на 7 години по мое желание. А за тези, които се притесняват от по-късното пробиване на уши - майка ми си проби ушите когато се пенсионира. Grinning В нашия случай дъщеря й и купи първите златни обички.  Grinning  Grinning

# 38
Значи на каката и ги пробих около 11 месец.Между другото сега когато може да говори понеже е голям имитатор е много доволна че си има обички,а и още от момента в който проговори се хвалеше.
Примерно мене ме е яд,  че майка ми не ми ги е пробила като  малка.Пробих си ги сама на 15г и имах проблеми гноясване срастване и какво ли още не а когато майка ми отказа да ми даде повторно пари за пробиване си ги пробих сама с губерка и лед н а ухото .
На малката исках да ги пробия още на 6 месеца,но татито не даде.И сега чакам да стане около годинка за да и ги пробия

# 39
  • Мнения: 1 002
Цитат на: vesi333

Примерно мене ме е яд,  че майка ми не ми ги е пробила като  малка.Пробих си ги сама на 15г и имах проблеми гноясване срастване и какво ли още не а когато майка ми отказа да ми даде повторно пари за пробиване си ги пробих сама с губерка и лед н а ухото .
е, не, Simple Smile  няма такъв човек  Simple Smile
това да си пробия ушите САМА , направо ми е непосилно ...
браво на теб

# 40
  • Варна
  • Мнения: 6 865
Малко след годинката аз лично и без да я питам реших, заведох я и и пробихме ушетата. Въобще не съжалявам.

# 41
  • Варна
  • Мнения: 6 865
Цитат на: sunny_zt
Когато детето пожелае добре.
Но да пробиеш ушите на малко бебе - за бебето ли го правите или заради собствената си суета?


Заради собствената си суета. Заради нея правя много неща...случвало се е да купувам играчки И заради себе си например, страшно ми харесват определен тип. Пак заради собствената си суета купувам и обличам дъщеря си с определени дрехи, на нея взе да и пука напоследък, но до скоро въобще не се вълнуваше с какво е облечена.
Тъй че да- заради суетата ми е, така ми харесва. И? Нещо напротив?

# 42
  • Мнения: 1 038
Цитат на: vesi333
Значи на каката и ги пробих около 11 месец.Между другото сега когато може да говори понеже е голям имитатор е много доволна че си има обички,а и още от момента в който проговори се хвалеше.
Примерно мене ме е яд,  че майка ми не ми ги е пробила като  малка.Пробих си ги сама на 15г и имах проблеми гноясване срастване и какво ли още не а когато майка ми отказа да ми даде повторно пари за пробиване си ги пробих сама с губерка и лед н а ухото .
На малката исках да ги пробия още на 6 месеца,но татито не даде.И сега чакам да стане около годинка за да и ги пробия


Аз бях по същият на4ин,майка не искаше да ме заведе да ми сложат обеци и си ги пробих сама,като ме видя щеше да ме убие направо,но понеже треперушките ми се с4упиха/тогава май имаше само такива/дупките ми зараснаха и после повторих процедурата сама си ги пробих и никакъв проблем и до днес съм си с пробити уши собственоръ4но! Embarassed

# 43
  • Мнения: 1 038
Цитат на: Flash*
Малко след годинката аз лично и без да я питам реших, заведох я и и пробихме ушетата. Въобще не съжалявам.


И аз не съжалявам! Stuck Out Tongue

# 44
  • Мнения: 306
Цитат на: mama kenga
И къде забрави да допълниш
 superuu

Общи условия

Активация на акаунт