КОЛЕДА 2022/2023

  • 79 996
  • 981
  •   1
Отговори
# 405
  • Варна
  • Мнения: 2 729
Привет. Да се включа с един отчет.

Преди време питах тук за рецептата на ментовите елхички. Като разказах на бъдещите консуматори за тези бисквити, идеята за ментата бе посрещната меко казано с недоверие. Абе, не щат такова нещо. Добре, ама на мен като много ми хареса комбинацията от цветове?

Реших да пробвам без мента... Купих зелена боя, награбих есенция, но лимонова, да не е без хич Simple Smile

Днес се оказах посред работния ден с малко свободно време и си викам, ще меся! То хубаво ще меся, но нямам шоколад, нямам яйце... Ясна работа, не му било писано да се получи по рецепта!

На всичкото отгоре, пудрата захар останала 2 супени лъжици, има-няма. Ех, нейсе, викам си, ще замеся мъничко тесто - тъкмо ако пробата е неуспешна, да хвърлям без да ми се къса сърцето.

Хм, ами замесих... нещо. Маслено тесто без яйце. Половната с боя, половината - с какао. И понеже трябва човек като експериментира, да експериментира яко, то аз съответно реших да прескоча тая цялата хамалогия с отлежаването в хладилника, оформянето на "тоблеронче" и т.н. Бум, във фризера за 10-тина минути. Толкоз Simple Smile После с чашка и една капачка творих.

Общо време заедно с печенето - 40 минути, за 20 бр. бисквити с размер на купешки чаени.

Те така те, произведох тези не-ментови не-елхи.


# 406
  • Бургас
  • Мнения: 6 321
Dorchester, много хубави изглеждат.Веднъж ги правих, според мен са доста ефектни и интересни, вярно, че заради мената може да не се харесат, но всъщност се харесаха доста.

# 407
  • София
  • Мнения: 3 167
.... И още един въпрос от къде поръчвате парченцата шоколад за бисквитите? Бях поръчала преди време едни choco chips но бяха изключително несполучливи…
В Лидл периодично пускат шоколадови капки, харесвам ги, идеални са за портокаловите сладки с шоколад. За съжаление не са в постоянния асортимент и не съм сигурна дали ще намериш сега. От ДМ също съм купувала https://www.dm-drogeriemarkt.bg/dmbio-bio-kapki-tamen-shokolad-p … 058172859755.html
Оказва се, че шоколадовите капки в Лидл са вече в постоянния асортимент. Днес, докато търсех хубавото готварско какао, което е намалено тази седмица, видях капките.
Скрит текст:

# 408
  • Мнения: 11 908
Уникални са не-ментови те не-елхи.Чудя се, ако се изрежат с формичка "елхичка" дали пак няма да са интересни.
За ментата - аз много обичам, но така и не намерих, не че съм търсила старателно, само където обикновено купувам храни.

# 409
  • Мнения: 1 288
Здравейте!
Не успях да купя от Лидъл марципан и сега съм в търсене.  Да ме насочите от къде да купя, нямам време за обикаляне, предпочитам онлайн.
Предварително блабодаря!

# 410
  • София
  • Мнения: 9 558
Здравейте, от години ви чета и си крада идеи за коледни сладки 😎. Възхищавам се на уменията и креативността ви.

Да ви попитам, има ли проблем тестото за минищолените на Лабрекс да престои 2 дни в хладилника преди да се пече?

# 411
  • Мнения: 1 017
Момичета, а имате ли рецепта за соленки, които да запазват форма при печене, за да изрежат формички от тях?

# 412
  • под тепетата
  • Мнения: 9 289
Сърцата горе са с ментова есенция, звездичките - с портокал, а кръгчета, които ме домързя да снимам - с ромова. Аз обичам мента под всякаква форма.
Няма проблем тестото за минищолените да престои в хладилника. Моите не съм ги поръсила с пудра захар.
Сърбят ме ръцете да опитам канелените, че си имам печат и портокаловите с парченца шоколад.

# 413
  • Под сянката на разлистените кактуси
  • Мнения: 1 414
Здравейте, от години ви чета и си крада идеи за коледни сладки 😎. Възхищавам се на уменията и креативността ви.

Да ви попитам, има ли проблем тестото за минищолените на Лабрекс да престои 2 дни в хладилника преди да се пече?

Няма проблем, добре опаковано може да изкара няколко дни

# 414
  • Бургас
  • Мнения: 6 321
Уникални са не-ментови те не-елхи.Чудя се, ако се изрежат с формичка "елхичка" дали пак няма да са интересни.
За ментата - аз много обичам, но така и не намерих, не че съм търсила старателно, само където обикновено купувам храни.

Светкавица, з сложих масло от мента.Може би и с ликьор мента ще стане.

# 415
  • София
  • Мнения: 11 704
Момичета, а имате ли рецепта за соленки, които да запазват форма при печене, за да изрежат формички от тях?
Нещо не успях да разбера ,какво се пита, всичките ми соленки са запазили формата си по време на печенето.
https://cookwithmarcheva.blogspot.com/search/label/%D1%81%D0%BE% … D0%BD%D0%BA%D0%B8

# 416
  • Мнения: 1 017
Да, може би лошо се изразих. Имам предвид да мога да използвам форма с печатче, само че да са соленки, а не сладки и да не се издуе.

# 417
  • München, Deutschland
  • Мнения: 6 852
Здравейте!
Не успях да купя от Лидъл марципан и сега съм в търсене.  Да ме насочите от къде да купя, нямам време за обикаляне, предпочитам онлайн.
Предварително блабодаря!
Кауфланд.

# 418
  • Мнения: 1 418
Лешникови топчета с аромат на канела ( без брашно)



И нещо солено, което много обичаме. Отначало бях замислила да красят масата (бях заредила две такива чаши), но хората много ги харесаха.

Пикантни сиренца хапки

# 419
  • München, Deutschland
  • Мнения: 6 852
След дни наред с по 3 до 6 часа сън напреднах и със сладките.

Съжалявам за работните снимки, всичко обаче вече е в кутии и в събота трябва да потегли за Бг. Днес съм на коледно парти (тук са винаги доста преди Коледа, дори през ноември) и няма да има сладки. 😃

Шотландски маслени бисквитки



Заготовки за линцери на Наталина. За съжаление към 2 дози изгорих, но умората си каза думата. Хапваме ги така, не са безумно изгорели, но не стават за подаръци по моите критерии.



Ванилкове рохлички на Наталина. На ръка ги правя, формите не ги харесвам.



Мини щоленчетата на Лабрекс.



Бадемови пръчици за оползотворяване на белтъците.



Количествата са сериозни и дотук... Кутиите да са макс 0,5-0,6кг празни...





В хладилника чака и тестото за Husarenkrapfen. G.D., зпаовядай рецептата, за която питаше:

https://www.oetker.de/rezepte/r/husarenkrapfen

Остават ми още шоко нус кугелите, моите любими сладки с коледни аромати и едри натрошени ядки, както и бисквитките зебра. Тези обаче не са претенциозни и могат и в Бг.

От остатъците и изпочупените и позагорелите е тази чинийка за нас:



Хубав ден, момичета, аз отивам за голямо кафе с колега, че имам нужда. 😃😃

Общи условия

Активация на акаунт