домашното брашно

  • 870
  • 10
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 18 679
Питанката ми е колко фино трябва да бъде за бебето ми/вж. лентичката и досега не е ял каши/.Запекох/изсуших по-скоро/ кафяв ориз и го смлях в комбайна, ама нещо май не е много прахообразно, прилича на мнооооого ситен пясък, но е далеч от обикновеното брашно като консистения Sad Да не ми стане нещо на детето?
А, и да питам за срока на годност.Видях, че скоро изтича този на ориза/февруари'05/.Като съм го преработила по този начин мога ли да го ползвам още или тц - другата седмица в кофата?Така ме е яд, че не съм обърнала внимание още в магазина...Сигурно ще го изхвърля, за всеки случай Confused

# 1
  • Мнения: 6 206
А това защо го правиш? Честно за пръв път чувам подобно нещо.

# 2
  • Мнения: 590
belinda, на нас още ни е  рано за захранване, но и аз мисля да започна с домашна каша. Та точно  си мислех тези дни, че в блендера незнам колко ситно ще мога да смилам зърната.  А пък ако са много едри частичките дали няма да му се натовари коремчето?  Може би след сваряването да се пасира с пасатор... И на мен ми е интересно другите мами с какво смилат зърната. А за срока за годност мисля, че независимо от преработката е хубаво да изхвърлиш ориза след изтичането му.
Поля,  това се прави за домашно приготвена каша.   Най-отгоре  във форума има няколко рецепти http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=7750.  Надявам се, че Спасчо е по-добре Simple Smile

# 3
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 786
belinda, аз го мелех в кафемелачката ориза, просто защото нямам робот, а не ми се купуваше за целта. Не ставаше чак толкова фино като купешкото, но няма нищо. На 5-6м вече не са такива дребчовци и няма да им приседне Wink
За срока на годност - на брашно или не, е изтекъл съжалявам Simple Smile Не го хвърляй, сготви го за вас. Каши-маши с пиле и гъби, и прочие - той си е ориз в крайна сметка, готви го като такъв.

# 4
  • Мнения: 18 542
И аз не разбирам от какъв зор е тоя зор с домашните каши?  Rolling Eyes

# 5
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 786
Цитат на: cheta
И аз не разбирам от какъв зор е тоя зор с домашните каши?  Rolling Eyes

Cheta, кой както, нали така... Laughing
Аз например съм много против да яде детето сладко, а готовите каши имат повечко захар и туй-онуй. Аз споделям този възглед, макар че когато захранвах Мая, не бях чела материала.
Затова, а и защото знам точно какво яде и не ми тежеше да го приготвям - избрах домашната кухня.  food002  eat

# 6
  • Мнения: 5 713
Цитат на: cheta
И аз не разбирам от какъв зор е тоя зор с домашните каши?  Rolling Eyes

Купешките наистина са си бая сладки, особено тая на BEBI-елдата. На мен лично ми се догади от сладко като я пробвах.

# 7
  • Мнения: 18 542
Цитат на: verri_77
Купешките наистина са си бая сладки, особено тая на BEBI-елдата. На мен лично ми се догади от сладко като я пробвах.

Не знам що така, но си мисля, че бебешките каши са съобразени с възможностите и предпочитанията на бебетата, но щом имате желание и ви идва от вътре...
Аз лично обичам сладичко доста. Не виждам защо и детето да не яде... причини като опасност от затлъстяване не ми звучат сериозно.

Специално безмлечната Blevit Ориз и 5 зърнени култури и  Humana грис са доста несладки.

# 8
  • Мнения: 3 379
Сладкото е вредно за зъбите! А за оформянето на вкуса - кой както предпочита, но че захарта е "бялата смърт" всички знаем Simple Smile

Аз съм пробвала само две купени каши досега - на Хумана ябълкова безмлечна, не ми изглежда да е много сладка, и на Беби елда с ябълки и сини сливи, която слагам към други плодове като добавка само по 1 лъж, че иначе елдата не я ядем. Съответно не става никак сладко от толкова малко...

# 9
  • Мнения: 3 927
Цитат на: verri_77
Цитат на: cheta
И аз не разбирам от какъв зор е тоя зор с домашните каши?  Rolling Eyes

Купешките наистина са си бая сладки, особено тая на BEBI-елдата. На мен лично ми се догади от сладко като я пробвах.


защото не си опитвала някоя каша на Фризо. от нея ще умреш от сладост и гадост Sick
но то си е до вкус, кашата на Беби хич дори не е сладка....просто елдата е леко овкусена....

# 10
  • Мнения: 5 713
Цитат на: Taneto
Цитат на: verri_77
Цитат на: cheta
И аз не разбирам от какъв зор е тоя зор с домашните каши?  Rolling Eyes

Купешките наистина са си бая сладки, особено тая на BEBI-елдата. На мен лично ми се догади от сладко като я пробвах.


защото не си опитвала някоя каша на Фризо. от нея ще умреш от сладост и гадост Sick
но то си е до вкус, кашата на Беби хич дори не е сладка....просто елдата е леко овкусена....

Ами и на Фризо сме купили една- ориз и царевица млечна та ще я видим.

Общи условия

Активация на акаунт