Хемоглобин 111 и още нещо....

  • 2 212
  • 23
  •   1
Отговори
  • Мнения: 5 255
Днес ми съобщиха резултатите на Лора.
Хемоглобин 111, добре е, нали  Flutter
Такааааа,
до 5м.и половина беше основно на кърма.
Захраних с пюрета на Hipp, като постепенно вмъкнах и каша на Милупа.
 ooooh!  Другото което ми идва като въпроси е :
Появиха се симетрично на крачетата около колената малки лишейчета.
Възможно ли е да е алергична реакция.
Другото, което искам да попитам е : нещо не и се нрави кашата на Милупа и купих готова каша на Хип. Понася я.
Какво да включвам още и постепенно.

Малко са ми объркани въпросчетата, но ....  Blush

# 1
  • Мнения: 1 428
Хемоглобина и е на долната граница.Ние сме със същия и ни казоха,че сме с анемия и сега пием желязо-Малтофер.Давай повече храни,съдържащи желязо.

# 2
Много си е добре хемоглобина, даже при условие, че сте били на кърма. Моят съвет е да не се дава Малтофер при такъв хемоглобин. Анемията е нещо мноооого по-сериозно.Наско беше с нисък хемоглобин и изчетох доста по въпроса Twisted Evil
А за лишеите не съм сигурна дали е алергична реакция. Пробвай да намажеш с Бочко или крема на д-р Тайс.

# 3
  • Мнения: 928
И според мен е добър хемоглобина на детенцето.Още по- малко,че сте били само на кърма и  тепърва започвате захранването.ЗА лишеите не съм сигурна,че могат да са резултат от алергична реакция.По-скоро,може да се появят след допир до дреха,която е била третирана с по-силен препарат/или някакъв нов прах ,омекотител.../Ако се притесняваш/ако не  изчезнат лишеите/,отидете на преглед.[/list]

# 4
  • Мнения: 5 255
Цитат на: Ripple!
...А за лишеите не съм сигурна дали е алергична реакция. Пробвай да намажеш с .... д-р Тайс.


Мажа с балсамчето на Д-р Тайс

# 5
  • Мнения: 5 255
Цитат на: maeva
И според мен е добър хемоглобина на детенцето.Още по- малко,че сте били само на кърма и  тепърва започвате захранването.За лишеите не съм сигурна,че могат да са резултат от алергична реакция.По-скоро,може да се появят след допир до дреха,която е била третирана с по-силен препарат/или някакъв нов прах ,омекотител.../Ако се притесняваш/ако не  изчезнат лишеите/,отидете на преглед.[/list]


Някъде четох, че под 100 е критичната граница за хемоглобина.
Мисля че е добре 111, все пак е била само на кърма и отскоро захранена.
А за лишеите - ходихме при Проф.Цанков в Кожна клиника на Александровска болница.
Каза, че нищо и няма, ама според мен има нещо.... Thinking
А за дрешките - само чист памук носи, никакви изкуствени материи.
Прахта за пране е бебешкия САНО и съответно омекотителя също.
Ако е направила от прахта това, сигурно щяха да се появят още в самото начало.
А лишеите са от скоро. Незнам ....  ooooh!  Thinking  Tired

# 6
  • Мнения: 4 358
Цитат на: mam@
А за лишеите - ходихме при Проф.Цанков в Кожна клиника на Александровска болница.
Каза, че нищо и няма, ама според мен има нещо...

Изписа ли нещо за мазане?

# 7
  • Мнения: 5 255
Цитат на: tedi_b
Цитат на: mam@
А за лишеите - ходихме при Проф.Цанков в Кожна клиника на Александровска болница.
Каза, че нищо и няма, ама според мен има нещо...

Изписа ли нещо за мазане?


Причината, поради която ходихме при него беше смученето на пръсчето - доста се зачервява и междудругото го попитах за лишеите.
За пръста изписа Линола Фет.

# 8
  • Мнения: 928
Цитат на: mam@

За пръста изписа Линола Фет.
Какво точно беше това мазило,защото и ние имаме проблем със палчето.

# 9
  • Мнения: 5 255
Цитат на: maeva
Цитат на: mam@

За пръста изписа Линола Фет.
Какво точно беше това мазило,защото и ние имаме проблем със палчето.


ЛИНОЛА ФЕТ се казва кремчето и каза да мажем 2-3 пъти дневно.
Но няма да сме първите и последните бебета с подобен проблем.

# 10
  • Мнения: 928
Благодаря ти!Дано  се справим успешно и с този проблем.На вас желая много здраве и да папкате сладко новите кашички.Дано лишейчетата изчезнат скоро.Късмет! Grinning

# 11
  • Мнения: 5 255
Цитат на: maeva
Благодаря ти!Дано  се справим успешно и с този проблем.На вас желая много здраве и да папкате сладко новите кашички.Дано лишейчетата изчезнат скоро.Късмет! Grinning


Благодаря ти  Flutter
Напредваме, бавно, но сигурно  Praynig

# 12
  • Мнения: 18 542
ХБ не е зле особено за кърмено бебе.
Лишеите могат да са резултат на алергична реакция, а може и да не са. Наблюдавай ги дали ще изчезнат или ще се променят по някакъв начин. Разгледай хубаво дали няма и на други места по тялото.

# 13
  • Мнения: 5 255
Цитат на: cheta
Разгледай хубаво дали няма и на други места по тялото.


За сега са само около колената.
Малки са, но ги мажа с балсамчето на Д-р Тайс.
Дори си позволих два дни да спра пюретата и кашата и сме само на кърма. Дори къпането е само с водичка, без шампоани и сапуни.
Няма промяна.
 Thinking

# 14
  • Мнения: 1 770
И ние имаме някакви лишеи по крачетата, а се появиха и на коремчето. И нашата педиатърка гледа и каза, че няма никакви проблеми...... Neutral Face  Чудех се , чудех се какво да правя - и ги мажа сега ежедневно с цинков крем. Избледняха, но не изчезват. Имаме ги още от преди захранването - значи не са от това. Оффф.

Общи условия

Активация на акаунт