Регистрация на фирма

  • 564
  • 6
  •   1
Отговори
  • Враца
  • Мнения: 76
Бихте ли ми казали, към кой да се обърна за регистрация на фирма? Адвокат или счетоводител?

# 1
  • Мнения: 1 021
И на двете места могат да извършат услугата. Преди няколко дена регистрирах фирма, счетоводителят ми направи всички документи и регистрации, аз само подписах документите. Струваше ми 300 лв, като в цената бяха включени и всички такси, необходими за регистрацията.

# 2
  • Мнения: 12 629
Адвокат е по-добре според мен, това е точно по специалността им. Докато на счетоводителя друга му е работата.
В крайна сметка, ако има образци на документи, човек и сам може да си свърши работа, след като счетоводител може.

# 3
  • Враца
  • Мнения: 76
Относно адрес за регистрация на фирмата, предлагат ли се такива услуги?

# 4
  • Мнения: 12 629
Относно адрес за регистрация на фирмата, предлагат ли се такива услуги?
Какви услуги имаш предвид? Искаш някой да си даде адреса, за да си регистрираш на него фирмата? Това е странно, за какво ти е? Не звучи добре.

# 5
  • Враца
  • Мнения: 76
Проверих, повечето счетоводни къщи предоставят адрес за регистрация на фирма,  срещу съответно заплащане. Всъщност звучи напълно нормално.
Относно адрес за регистрация на фирмата, предлагат ли се такива услуги?
Какви услуги имаш предвид? Искаш някой да си даде адреса, за да си регистрираш на него фирмата? Това е странно, за какво ти е? Не звучи добре.

# 6
  • Мнения: 21
Проверих, повечето счетоводни къщи предоставят адрес за регистрация на фирма,  срещу съответно заплащане. Всъщност звучи напълно нормално.
Относно адрес за регистрация на фирмата, предлагат ли се такива услуги?
Какви услуги имаш предвид? Искаш някой да си даде адреса, за да си регистрираш на него фирмата? Това е странно, за какво ти е? Не звучи добре.
Да, някои счетоводители предлагат тази услуга, но всъщност, според мен, е по-добре адресът на счетоводителя да бъде посочен като адрес за контакт с НАП. Просто не е нужно цялата официална кореспонденция (приемемаме, че ще има такава- пратки, писма, вкл/ евентуално призовки, уведомления и т.н.), да минава през счетоводната кантора, по-удобно вероятно ще Ви е да идва на Ваш адрес.
Вариантът да се ползва адресът на счетоводната кантора за адрес на управление го ползваме най-често за дружества на чужденци, които не могат да разчитат / не искат да ползват отделен адрес.

Общи условия

Активация на акаунт