Сблъскахте ли се " челно " с коронавируса? - Тема 2

  • 210 689
  • 3 647
  •   1
Отговори
# 1 080
  • Пловдив
  • Мнения: 4 679
Не схващам идеята как някой друг ти е виновен, ако хванеш ковид.


Схващаш много добре, но се правиш на разсеян. Знаем защо. 🙂

Последна редакция: сб, 18 мар 2023, 14:50 от marzeliva

# 1 081
  • Мнения: 9 124
Аз се пооправих вече и съм дори на работа. Само дето чувствам отпадналост и много бързо се уморявам.
Майка ми и тя има подобрение уж, поне почна да се храни от 2-3 дни едва-едва, но пак е нещо.
Стомахът ми още не е съвсем наред, но значително ми е по-добре. Другото отшумя, апетит имам зверски обаче пък сега, мога да ям по всяко време, всичко, по-много и все съм гладна. Мислих, мислих къде съм го хванала, като все уж съм с маска къде ходя (в работата само на едно място я свалям). Само аз съм така от всички и съм за смях, но..дори ми правеха забележки, не изглеждам прилично май. Та..си мисля, че съм занижила хигиената определено. Признавам си, че маски нося, ама миенето на ръцете не е като преди. Тогава все се пръсках, миех и т.н., че и ръкавици носех по едно време в началото съвсем на ковида. Възможно е да е това, не че не се мия, ама нормално, по времето на пиковете все дезинфекция, все сапуни, внимавам къде се пипам, докато не си измия ръцете, хващах дръжки за врати по особен начин, натисках копчета на асансьори внимателно и с кокалчето на пръстите, сега...не е така. 
Та...обобщено не е лек поне за мен варианта какъвто и да е. Не го карах леко, изследванията уж са ми добри, ще правя и други след две седмици да видим. Каквото и да е внимавайте една идея повече. Не е приятно, а и планове на хората се променят, лекарствата доста скъпи станаха, най-вече не знаеш къде си , а може и да те удари къде не искаш и създаде проблеми.
Пазете се и внимавайте повече, че никой май не го е грижа и всичко минава за алергия, леко уж неразположение, бе всичко друго , но не и да е ковид и да не се тестват.
Пожелавам на всички болни бързо оздравяване и безпроблемно.
И още веднъж-пазете се или поне бъдете внимателни.

# 1 082
  • Мнения: 113
И бледа черта значи, че е положителен. Мен ме започна във вторник с драскащо гърло, което наложи да смуча 3 пъти таблетки, за да мога да спя през нощта. Веднага на другата сутрин си направих тест само за Ковид - отрицателен беше. Преди да отида в болницата (и където почти сигурно се заразих), където лежеше майка ми, която беше скорошно оперирана, си направих комбиниран тест - пак отрицателен. В четвъртък вдигнах температура, пак направих комбиниран тест (3-ти на брой), пак отрицателен. Положителен ми беше чак тестът в петък и тогава се изолирах. Бях с маска, надявам се никой да не съм заразила, но не се знае.
И аз изглежда съм с Ковид. Не зная, да съм го карал до момента, ама сега май ме нацели.
То и никой не се пази де, и най-вече не пази околните. Навсякъде ходят болни, кашлят, бършат сополи и т.н.
То ясно, че не им пука, ама има хора, на които им пука. И сега съм се изолирал в спалнята и не мисля да излизам.

Да попитам, при едва забележима черта на теста е положителен, нали?
Снощи взе да ме дразни гърлото, днес сутринта се опитвах да се закашлям и си направих тест.
На жената е отрицателен. Това към 10:00 часа. Тогава имах температура 36,9, което си е високо за мен.
Към 11:00 вече беше 37,8. Пих Парацетамол и сега е 37.2.
За момента съм на витамин C, D, цинк, магнезий и много доматено пюре и много вода.

И, да. Всички тия, дето казват, че не им пука, сега ни провалиха всички планове и пътуването, което бяхме планирали.
Щото ние сами ще се изолираме. Ама на разни хорица не им дреме какво причиняват на околните...

# 1 083
  • София
  • Мнения: 405
Да попитам, това Авирон добро ли е? Личната на малката й го изписа, чакаме ebag да го донесе, като е казала на съпругата ми и ние да го взимаме.

Иначе аз вчера стигах до 38,4, взех вечерта аналгин и спах ОК. Дори се събудих без температура и после пак взе да се качва.
Като стигна 38 се завих и полежах към 2 часа и на 38.5 взех Парацетамол и за 1 час ми я смънка на 37.
Друго, вчера краката ме боляха супер много, и главата също. Днес се чувствам по-добре. Пак имам леки болки.
Като се замисля, никога не съм карал грип с температура повече от един ден. Ама пък съм бил много по-замаян.
Преди около 15 години като имаше по спомени свински грип така ме тръшна нещо, цял ден ми беше толкова зле,
че не можех да мръдна. На другия ден бях само отпаднал и бях ОК. Ама тогава бях на 25, да му се невиди.

Ей го теста ми от днес. За 30 секунди светна брутално тъмно Angry

# 1 084
  • Мнения: 54 385
Да, много добре действа за вируси Авирон.
Успех!

# 1 085
  • Пловдив
  • Мнения: 4 679
Миткомиташки, според мен си го пийте Авирона. Бързо оздравяване!

# 1 086
  • Мнения: 4 783
Авирон е хранителна добавка.
По някаква причина стана много популярна сред лекарите във вихъра на пандемията. Не е лекарство, камо ли предназначено за лечение на ковид конкретно. Може евентуално да подпомогне имунната система, но и това не е категорично доказано - както впрочем не е и за толкова популярната ехинацея. Може да го пиете, но не очаквайте чудеса - по-скоро е на принципа, че, ако не помогне, няма да навреди.

Лично аз си изкарах двата ковида със симптоматично лечение (т.е. имаш хрема - ползваш капки, боли те гърло - смучеш нещо, имаш главоболие - пиеш аналгетик/НСПВ и т.н.). Не съм прибягвал до хранителни добавки, но и моят ЛЛ се придържа стриктно към правилата на Западната медицина (т.е. не ми е изписвал такива).

Ще мине (със или без Авирон). Бързо оздравяване. Simple Smile

# 1 087
  • Мнения: 825
Здравейте,
Извинявам се, че нахлувам с въпрос извън моментния разговор, но сега как протича Ковид? С температура? Питам, защото сме го изкарали по няколко пъти и все различно. Имах само комбиниран тест вкъщи за грип.
Утре ще купя за Ковид.

# 1 088
  • Мнения: 10 593
Ами, пак така - все различно.

# 1 089
  • Мнения: 4 783
Все различно, но последните варианти (омикрон и производни) засягат повече горни дихателни пътища за разлика от първите (алфа, делта и т.н.), които засягаха повече долни дихателни пътища (бял дроб). В момента гърлобол и хрема са по-чести симптоми на ковид от преди.

На фона на другите вируси, които се вихрят в момента - инфлуенца и RSV - без тест не е възможно да знаеш от какво точно си болен. Лично аз бих се тествал при симптоми, защото фармакотерапията при грип е различна (т.е. не е нужно да се влачиш 10 дена, при все че може да го парираш с Тамифлу/Реленца).

# 1 090
  • пустинята Гоби
  • Мнения: 7 274
Грипът протича доста различно от ковида и другите вируси, и трудно може да се сбърка. Което не пречи да се направи тест.

Последна редакция: ср, 22 мар 2023, 12:40 от 🌹 Mimi Rose 🌹

# 1 091
  • Мнения: 113
Май е по-добре комбиниран.
Здравейте,
Извинявам се, че нахлувам с въпрос извън моментния разговор, но сега как протича Ковид? С температура? Питам, защото сме го изкарали по няколко пъти и все различно. Имах само комбиниран тест вкъщи за грип.
Утре ще купя за Ковид.

# 1 092
  • Мнения: 13 539
Положителен? Утре ще направя отново.

# 1 093
  • Мнения: 2 258
Съвсем положителен.

# 1 094
  • Мнения: 3 344
Няма нужда да правиш нов. Положителен си е.

Общи условия

Активация на акаунт