Даряване на коса

  • 4 669
  • 8
  •   1
Отговори
  • във фурната
  • Мнения: 596
Здравейте ! Синът ми отгледа разкошна коса в продължение на две години с цел да я дари за направа на перука за онкоболна жена. Решил  е да я дари идния месец , но въпросът е къде? Много държим косата да отиде по предназначение, даже ако е възможно да видим на по-късен етап коя точно жена ще я получи, а не да отиде за екстеншън на някоя кифла.
 Моля, ако имате опит, споделете!

# 1
  • Мнения: 12 473
Похвално за сина Ви!

Защо не пишете във ФБ групите за онкоболни и др - да се свържете с конкретен човек, който има нужда?

# 2
  • Мнения: 4 565
И аз препоръчвам да си намерите истински човек, който има нужда. Те ще знаят къде да се даде, за да получат косата и да не се ползва с комерсиална цел.
Моля, не се хващайте на рекламите на някакви фризьорски салони, които уж обещават да дарят косата. Преди години си отгледах дълга коса, исках да я даря, но в последния момент проверих по-задълбочено салона - оказа се, че никой не знае коса от тях да е стигала за нуждаещи се, въпреки рекламата, а събраното от клиенти са го продавали.

# 3
  • София
  • Мнения: 72
https://www.facebook.com/profile.php?id=100057450820318
Можете да се свържете с това ателие. След изготвянето на перуката предават телефон за лична благодарност на човека, получил косата.

Последна редакция: вт, 08 ное 2022, 12:55 от Soffiya

# 4
  • Мнения: 47
Моята коса съм дарявала на Асоциация „Промени живота си сега!” (учредена от  Вили Боршукова, салони Магама). Около година и половина след дарението беше използвана, но за мен това няма значение, важното,че е отишла по предназначение.
Ако държите на обратната връзка - те предоставят вашият телефон на онкоболният,  за чиято перука е използвана и вашата коса (обикновенно една перука се прави с косите от няколко дарителя, подбрани по цвят и структура). Мисля, че и снимки може да предоставят ако изрично се посочи.

# 5
  • Мнения: 4 565
A дали някой приема по-къса от 30 см коса? И боядисана коса? Моята расте бързо, хубава е, но няма как да не я боядисвам и едва ли ще успея да изтърпя чак 30 см. А ми е жал да я пускам дълга и като м омръзне просто да се хвърля.

# 6
  • Мнения: 42
Здравейте, след Химио съм бихте ли ми казали от къде мога да си взема коса за да ми изработят перука

# 7
  • Мнения: 1
ani_NANSI, оставих Ви лично съобщение. Ще се надявам да мога да съм полезна.

# 8
  • Мнения: 8 937
Три пъти съм дарявала коса в Перукерско ателие Крез.
Първият път, след изготвяне на перуката, ми се обади жената, за която беше. Много беше вълнуващо.

Общи условия

Активация на акаунт