Възможно ли е усложнение след разширяване на зениците?

  • 2 071
  • 9
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 50
На 07.11.2022 г. в 12:30 часа ми поставиха по 2 капки във всяко око през 10 минути.

До снощи бяха разширени и на двете очи зениците.
Днес са се значително нормализирали. Забелязвам, че на лявото око е по-малко разширено, а на дясното повече, което се забелязва ако се загледа човек, а преди дилатацията си ми бяха нормални и двете.
Също така още леко ми е размазано и са ми доста изморени очите.


Лекарката каза, че максимум до 3 дни се възтановяват очите след тази интервенция.

Откриха ми 0.25 диоптер мисля, че само на едното око, а другото си е в норма.

===============

Дали след 1/2 дни ще ми се нормализира размера и на двете зеници да са в еднакъв размер и това леко размазване дали ще отмине.. май се прецаках с това разширяване на зениците :@

# 1
  • Пловдив
  • Мнения: 14 350
Според мен ще отмине.
И на мен ми се е случвало да се свиват различно: миналата година, след като са разширявани единия ден следобед, на другата сутрин едната беше практически нормална, другата - видимо все още разширена. Разликата беше съществена. До вечерта обаче се нормализира и втората зеница, т.е. в рамките на 24 часа.
А пък като се загледа човек, какви разлики си откривам и се шашкам дали ги е имало там и преди, или са признак на нещо лошо... че ако мога, предпочитам да не се заглеждам, и без това хипохондриите ми са в повече.

# 2
  • София
  • Мнения: 2 132
Ще се нормализират, случва се понякога. На ен са ми разширявали много пъри зениците, шполседния на вторият ден бяха различни по размери.

# 3
  • Sofia
  • Мнения: 5 902
За няколко дена ще се нормализират нещата.
Последния път като ми ги разширяваха, виждах размазано 3 дена. Едва работих на компютъра.

# 4
  • Мнения: X
Ще ти отмине. Мен ме държи по три дни, повдига ми се и ми е зле. Това не се случва при всеки, при някои хора минава за часове. Ще ти мине, спокойно.

# 5
  • Мнения: 519
Ще отмине- и на мен са ми разширявали зениците и в рамките на 24 часа съм се оправяла, но последния път беше ужас. Около 3 дни всичко ми беше размазано, светлината ми пречеше адски много и стоях и денем на тъмно. Всичко ще отмине скоро. Relaxed

# 6
  • Мнения: 2 352
Лекаря ти казал, че възстановяване след капките отнема до 3 дни. Още не са минали, имай малко търпение...

# 7
  • Мнения: 5 819
Помня, когато ми разшириха зениците преди няколко години, много некомфортно се чувствах. Добре, че имах придружител, иначе виждах двойно и не знаех дали щях да мога да се прибера сама вкъщи. Дали нямаше да ме блъсне някоя кола при пресичане. Не помня след колко време мина - май беше за около 3-4 дни и се нормализираха горе-долу зениците, като още виждах в огледалото разлика в зениците ми. Не излизах, не седях пред лаптоп или смартфон, за да не тормозя очите си - хаххааа то аз виждах много размазано и нищо не можех да правя, камо ли да седя пред технически устройства. Дори и книга, вестник, списание не можех да чета. Гледах телевизия, или по-скоро го слушах, отколкото го гледах. Също предпочитах да седя на тъмно. Светлината направо ми убиваше очите.

# 8
  • Мнения: 35 950
нищо ти няма, пий повече вода - съвет от лекар - преди, по време на и след разширяването
и почивай малко от устройствата Simple Smile

# 9
  • Мнения: 3
Здравейте! На мен ми разширяваха зениците преди точно 8 дни и все още са ми леко уголемени, а очните ябълки ме болят ужасно и светлината страшно ми пречи. Отделно все още виждам по-размазано от обикновено! Попитах докторката, каза че не се случвало, но може би е заради ниското ми кръвно. Никакъв задоволителен отговор и насоки!
Много се притеснявам! С тази болка и зеници ли ще остана, ужасно е. А очевидно лекарите, които избрах не са компетентни да ми помогнат впоследствие! Sad

Общи условия

Активация на акаунт