Цвърчене във врата... Какво е?

  • 392
  • 2
  •   1
Отговори
  • Мнения: 12
Здравейте! Наскоро пуснах тема за главоболието ми, което ме изтисква от месеци. Все още имам главоболие, замайване, понякога гадене... От 10-на дена, обаче, чувам и усещам нещо странно във врата си. Чува се като цвърчене, сякаш се процежда вода през много малък отвор или нещо като изсипване на пясък на тънка струйка, върху стъкло, например. Усещам нещо като вибрация във врата едновременно с този звук. Другата седмица ще опитам да отида на невролог, но дотогава ми се иска да разбера на някого случвало ли му се е и какво би могло да го причинява?

Последна редакция: чт, 17 ное 2022, 11:08 от YanaFR

# 1
  • Мнения: 1 223
И аз съм го усещал това нещо от много години. Предполагам че е преминаване на течност от мозъка (ликвор ) в двете посоки, всъщност то постоянно се извършва за да се поддържа еднакво налягане.
При затруднения за отвеждането на излишната течност, тя остава около мозъка и повишава вътречерепното налягане, докато в един момент трябва да се лекува ( повечето случаи оперативно), защото причинява постепенно процеси на деградация.
По случайност познавах такива хора и научих някои неща докато се уточняваше диагнозата.

# 2
  • Мнения: 12
Възможно е! Сега връщам лентата кога за първи път чух този звук- беше няколко часа след епидурална упойка при раждане. Но минаха 6 месеца, едва ли има зависимост.

Общи условия

Активация на акаунт