Всякакви въпроси относно пералнята - тема 15

  • 48 711
  • 1 377
  •   1
Отговори
# 570
  • Мнения: 2 114
На моята пералня (Миле) пише първият цикъл да е на празна пералня, програма Памук, 60С и без перилен препарат.

# 571
  • Мнения: 11 445
Да, така е - и на моята Миле така пише, а  пък на АЕГ пише да се сложи мъничко количество прах, за да се отмият разни мазни остатъци, ако има такива, останали от сглобяването.
Може да се слага, може и да не се слага в края на краищата, но важното е температурата да е поне 60 градуса и ако има нещо мазно да замине.

# 572
  • Мнения: 2 114
Така е, Петя!
Затова упоменах марка на пералнята, защото различните производители дават различни указания и е добре всеки да си прочете упътването, а не да задава въпроси без да спомене поне марка, за която пита.

# 573
  • Мнения: 2 735
Пералнята е Самсунг ww70t4540te/le 7 кг.
Упътването го чета, но там пише "Преди да перете дрехи за пръв път, трябва да изпълните един пълен цикъл на изпиране без поставени дрехи в барабана." Нищо повече. Благодаря за отговорите.

# 574
  • Мнения: 129
Пералнята е Самсунг ww70t4540te/le 7 кг.
Упътването го чета, но там пише "Преди да перете дрехи за пръв път, трябва да изпълните един пълен цикъл на изпиране без поставени дрехи в барабана." Нищо повече. Благодаря за отговорите.

Честита и със здраве да я ползвате!

Първото пране е на празно, за да се отмият производствени масла, ако има остатъци. Затова е добре да се сложи малко прах, за да ги отмие.

# 575
  • София
  • Мнения: 1 480
Пералнята е Самсунг ww70t4540te/le 7 кг.
Упътването го чета, но там пише "Преди да перете дрехи за пръв път, трябва да изпълните един пълен цикъл на изпиране без поставени дрехи в барабана." Нищо повече. Благодаря за отговорите.

1 чаена лъжичка прах няма да навреди.

# 576
  • Мнения: 21
Здравейте,в процес на търсене сме на нова пералняЗа момента сме се спряли на тазиhttps://https://techmart.bg/%D0%9F%D0%B5%D1%80%D0%B0%D0%BB%D0%BD%D0%B0%2 … orenje%20WNEI94ASМоже ли мнения,ако някой от вас има ?

# 577
  • Мнения: 25
YumYumАйде да ни е честите, сърдечни благодарности на petiaivanov за напътствията и отношението.Yum

# 578
  • Мнения: 11 445
Хайде със здраве и дълго да си я използвате и..... ей, да не караш жената да се катери! Обещал си! Simple Smile
Не забравяй после да дадеш отзив за други потребители, които избират уред, моля.

# 579
  • София
  • Мнения: 736
Здравейте!

Обръщам се към вас "Повелители на пералните". Какви биха били причините за смяна на лагери и ръждясал казан. Третият проблем не го запомних. Пералнята оставя ръжда по прането, тече отдолу (не всеки път) и скърца при центрофуга.  Става дума за Индезит IWC61251. Моделът бил от 2012г каза техникът. Не зная кога е закупена понеже съм на квартира от 2,5г. Имаше  лош дъх и пускаше парченца боклук в прането и съм я чистила с препарати за перални на др,Бекман и HG. Питах се дали ръждата може да е от препарати за петна като Сано или Ваниш. Почти при всяко пране ползвам, ММ винаги се лекьосва. Търся теоретично вина от моето ползване. Двама души сме и понеже тя е 6 килограмова пера по-често. Просто не се хващат много дрехи в нея. Според мене е вече стар уредът, техникът каза ,че не е. Били само 10г.


Предстои ми тежък разговор с хазяите. Трябват ми аргументи за да поемат ремонта или поне да си го поделим. Смяната на казана ще ми струва 405лв. По договор трябва да предам имота в изправно състояние във вида при примеането, като се отчете нормално овехтяване ,в резултат от ползването.
При предишен проблем, поех целия ремонт на много старо тоалетно казанче.  От старст на уреда ли  биха били тези проблеми или от неправилна употреба.
Благодаря !!!!

# 580
  • Мнения: 2 114
От старст на уреда ли  биха били тези проблеми или от неправилна употреба.
Благодаря !!!!
От старост и от некачествен уред. Просто вие сте на неправилното място в неправилното време.

# 581
  • Мнения: 40 312
Нямаш вина, уредът е стар. Машина в имот под наем кой знае как използвана десет години си е за смяна. ОК, може и за ремонт, но според мен изцяло за сметка на хазяите - тя си се е амортизирала нормално. Все пак не е ползвана у дома, а за бизнес - отдаването на имот си е бизнес.

# 582
  • Мнения: 11 445
Здравейте!

Скрит текст:
Обръщам се към вас "Повелители на пералните". Какви биха били причините за смяна на лагери и ръждясал казан. Третият проблем не го запомних. Пералнята оставя ръжда по прането, тече отдолу (не всеки път) и скърца при центрофуга.  Става дума за Индезит IWC61251. Моделът бил от 2012г каза техникът. Не зная кога е закупена понеже съм на квартира от 2,5г. Имаше  лош дъх и пускаше парченца боклук в прането и съм я чистила с препарати за перални на др,Бекман и HG. Питах се дали ръждата може да е от препарати за петна като Сано или Ваниш. Почти при всяко пране ползвам, ММ винаги се лекьосва. Търся теоретично вина от моето ползване. Двама души сме и понеже тя е 6 килограмова пера по-често. Просто не се хващат много дрехи в нея. Според мене е вече стар уредът, техникът каза ,че не е. Били само 10г.


Предстои ми тежък разговор с хазяите. Трябват ми аргументи за да поемат ремонта или поне да си го поделим. Смяната на казана ще ми струва 405лв. По договор трябва да предам имота в изправно състояние във вида при примеането, като се отчете нормално овехтяване ,в резултат от ползването.
При предишен проблем, поех целия ремонт на много старо тоалетно казанче.  От старст на уреда ли  биха били тези проблеми или от неправилна употреба.
Благодаря !!!!
Този "техник" да иде да се гръмне. Индезит(по принцип некачествена пералня) е издържал много за възможностите, които са му заложени. Този уред е за боклука. Абсолютно престъпление е да му се сменя каквото и да е. Сигурно те са повикали "техника"-техен човек...
Ти нямаш никаква вина.
Уредът не е имот. Ти имота не си разрушила. Уредите се амортизират и дават дефекти. Няма как да им направиш Индезитчето ново. Да си гледат работата. Кажи им, че ако продължават да се инатят, ще наемеш адвокат и ще провериш в НАП какъв данък плащат за отдаването под наем. Не им се поддавай на тия мизерници... Нищо не могат да ти направят.

# 583
  • Мнения: 2 114


Трябват ми аргументи за да поемат ремонта или поне да си го поделим. Смяната на казана ще ми струва 405лв.
Благодаря !!!!
405 лв. инвестиция в този уред си е пладнешки обир. В никакъв случай не приемайте да дадете и стотинка за тази загубена кауза, пералнята.
За 1000 и малко лв. можете да си купите относително читава пералня. На ваше място бих си купила собствена, а тази, счупената, хазяите да си я приберат.
Ако сменяте имота, ще се местите с пералнята, а винаги имате опция да я продадете.
За мен пералнята е като бельото - трябва да е лично.

# 584
  • Мнения: 11 445
Скъпо момиче, виж колко струва едно ново Индезитче(от 540 до 700):
https://www.technopolis.bg/bg//Domakinski-elektrouredi/Peralni/P … 3Abrand%3AINDESIT

Общи условия

Активация на акаунт