Всякакви въпроси относно пералнята - тема 15

  • 49 808
  • 1 377
  •   1
Отговори
# 1 095
  • Мнения: 774
Благодаря за отговорите, момичета и момчета!

# 1 096
  • Мнения: 75
Бих помолила за помощ относно модела.Не намирам упътване в Интернет.Модела е Simens iq700 WM14VMFcB

# 1 097
  • Мнения: 4 045
Бих помолила за помощ относно модела.Не намирам упътване в Интернет.Модела е Simens iq700 WM14VMFcB
https://www.manualslib.de/manual/672644/Siemens-Wm14Vmfcb9.html

# 1 098
  • Мнения: 75
Бих помолила за помощ относно модела.Не намирам упътване в Интернет.Модела е Simens iq700 WM14VMFcB
https://www.manualslib.de/manual/672644/Siemens-Wm14Vmfcb9.html
Благодаря!

# 1 099
  • Мнения: 2 670
Сутринта най-накрая ни "кипна" от старото зануси и го сменихме с Бош 6 серия.
Както и очаквах за 1000 лева се оказа турско производство, но 600 лв. отгоре за Made in Germany не ни се даваха. Надявам се марката да оправдае името си, макар и сглобено в Турция.

# 1 100
  • Sofia
  • Мнения: 2 357
Няма проблем. На същите турци, които сглобяват в Германия, техните  братя, сестри и братовчеди сглобяват и в Турция.

# 1 101
  • Мнения: 11 594
Сутринта най-накрая ни "кипна" от старото зануси и го сменихме с Бош 6 серия.
Както и очаквах за 1000 лева се оказа турско производство, но 600 лв. отгоре за Made in Germany не ни се даваха. Надявам се марката да оправдае името си, макар и сглобено в Турция.
То пА като е сглобена в Германия все едно и частите са произведени там....
Не знам защо в България продължават да се носят тези митове и легенди за немското качество- беше то, ама преди няколко десетилетия.

# 1 102
  • София
  • Мнения: 8 561
И за прословутата уж точност мога да споделя същото мнение - била е някога Simple Smile
Освен това дали немски турчин или турски турчин ще сглобява в Германия или Турция - все едно е. Светът е глобален, производството е изнесено и това, което има значение са стандартите, а не в коя географска точка се прилагат. Мен само китайското производство все още не ме печели, не заради способностите на китайците, а заради манталитета им относно печалба на всяка цена и заради краденето на данни през електорниката.

# 1 103
  • София
  • Мнения: 1 744
Здравейте на всички, извинявам се че нахълтвам така обаче нямам време да промета всички теми назад, а ми трябва спешно отговор.
Имам сушилня БОШ 8ма серия, доволна съм.
От известно време дебна и пералня, тъй като искам да са ми комплект визуално.
Обаче BOSCH тази година пускат нова визия, различна и бързам да взема от последните останали бройки със старата.
Спряла съм се на модел 8ма серия с wi fi, 4d wash и ant stain.
Moдела е WAV28MH0BY
Не е евтина, затова се чудя дали е правилен избор, дали да не взема home professional, тя има и intelligent dose a моята няма да има, струва ли си? И изобщо кои са най важните неща които да гледам.
Това което искам е перфектно изпиране очевидно, да не захабява дрехите, да изизат като нови.
Преди го постигах с едно старо аег но то приключи. Мерди предварително

# 1 104
  • Мнения: 11 594
А ние от къде да знаем с какви препарати перете, че да Ви излизат като нови?! Прането не е само пералня, а е съкупност и от задперално устойство, препарат, качество на вода и качество на материи.
Като ще даваш пари, вземи това :
https://www.tehnomix.bg/peralnya-bosch-wax32eh0by-homeprofessional


За тези, които си търсят много прилична пералня с отваряем казан и на много добра цена:
https://www.tehnomix.bg/peralnya-bosch-wan28163by

Последна редакция: чт, 08 юни 2023, 11:30 от petiaivanov

# 1 105
  • София
  • Мнения: 1 744
Да, в поста съм питала каква толкова разлика има между home professional и показаният модел 8ма серия понеже се чудя.
Иначе не са само препаратите, аз ползвам само Ariel в три различни перални и виждам различен резултат. Прха един и същ.
Как се разбира дали е с отваряем казан?

# 1 106
  • Пловдив
  • Мнения: 1 373
Home professional Bosch пералня ползвах повече от 7 год.,смених я с Bosch 6-та серия и не забелязвам разлика в изпирането(ползвам само и единствено перилни препарати премиум клас-Skip,Dash).

Последна редакция: чт, 08 юни 2023, 14:46 от artemida

# 1 107
  • Мнения: 11 594
Да, в поста съм питала каква толкова разлика има между home professional и показаният модел 8ма серия понеже се чудя.
Иначе не са само препаратите, аз ползвам само Ariel в три различни перални и виждам различен резултат. Прха един и същ.
Как се разбира дали е с отваряем казан?
От техническата схема на модела се разбира. Моделите, които обмисляте, са с неотваряеми казани. Отваряеми останаха само модели от 4 серия.
Интелигентно/автоматично и т.н. дозиране....аз не бих дала пари за него, защото пера с прахообразен Ариел предимно и Персил за бяло или аналогични от паралелен внос.  Течни препарати и омекотители използвам само за специализирани материи. И аз мога да си дозирам Simple Smile ,но виж, за 1600 оборота и по-голяма вместимост бих дала повече пари.

За всичко над 2000 лв. бих заложила на висок клас Миле. Поне ще получа метал, вместо пластмаса за тези пари. (това последното е как аз виждам нещата и не е препоръка)

# 1 108
  • София
  • Мнения: 1 744
Висок клас миле за 2000 лв не съм виждала 😫

Но се чудя между 9 кг ghome professional i 9 kg само 8ма серия дали ще има кой знае каква разлика.
Аз лично не ползвам над 1200 оборота и то само за хавлии така че 1600 не ме блазнят, страх ме в че ще излязат намачкани нещата а аз не гладя, ами вадя дрехите по влажни и ги гладя ръчно преди да простра и досега ми е било ок с изключение на неща от лен, които гладя на пара

# 1 109
  • Мнения: 11 594
Висок клас миле за 2000 лв не съм виждала 😫

Но се чудя между 9 кг ghome professional i 9 kg само 8ма серия дали ще има кой знае каква разлика.
Аз лично не ползвам над 1200 оборота и то само за хавлии така че 1600 не ме блазнят, страх ме в че ще излязат намачкани нещата а аз не гладя, ами вадя дрехите по влажни и ги гладя ръчно преди да простра и досега ми е било ок с изключение на неща от лен, които гладя на пара.
Клучовата думичка в моето изказване беше "над" Simple Smile


Толкова скъпи перални имат и фази против намачкване. Аз пък използвам предимно 1600 оборота - нещата не се мачкат. Когато пералнята има и много, и малко обороти, може да се избира. Поне да знае човек за какво си дава парите. Направили ми 8 серия, уж висок клас, а пък оборотите до 1400... Като ще е гарга, да е рошава.

Общи условия

Активация на акаунт