С каква храна храните котката си? - Тема 4

• 28 379
  • 737
  •   1
Отговори
# 390
Здравейте, котарака ми е на почти 9 месеца и от известно време насам го забелязвам, че хич не иска да си яде консервата. Само я ближе. Почнах да му слагам по малко водичка, пак така облизва и оставя повечето в купичката си. Ако му долея вода, пак облизва малко и после оставя.

Чудех се отначало дали не се е разглезил с лакомствата си - по едно време му давах Churu през ден - възможно ли е според вас?

Мисля си, че по-скоро може би харесва по-течна текстура? При този случай, имате ли препоръки за висок клас храна с такава текстура?

Благодаря предварително на всички отзовали се.

# 391
  • До морето...
Barbara,възможно е да се е разглезил покрай лакомствата, не се знае.При мен беше подобна ситуация по едно време. Ядеше консервите, които му давах и нямахме проблем До един момент, когато ги подушваше и почти никоя не харесваше.Пробвах различни.
Преди няколко месеца от Зооплюс подаряваха 1 консерва на Cosma с поръчката. Много бях скептична, обаче за моя голяма изненада я нападна и облиза купичката. Оттогава му взимам на Cosma и продължава да си ги хапва с удоволствие.
Така че ако не си ,може да пробваш да му вземеш на тази фирма 🙂

# 392
Cosma е много хубава храна, но мисля, че е само допълваща.

# 393
Моят британец е много злояд и хапва само Cosma  - риба тон и риба тон с рачешко...нищо друго. На ден яде по половин малка консерва- 40 до 60 гр... суха храна на Wild Freedom.
Не съм чувала,че е допълваща храна.

# 394
Моят британец е много злояд и хапва само Cosma  - риба тон и риба тон с рачешко...нищо друго. На ден яде по половин малка консерва- 40 до 60 гр... суха храна на Wild Freedom.
Не съм чувала,че е допълваща храна.
Проверете. В описанието, състава и препоръките за прием на сайта.

П.п. Погледнах в препоръките. Пише "... като допълнение към основната храна".

Последна редакция: чт, 28 сеп 2023, 17:02 от djasra

# 395
  • До морето...
Да,допълваща е.Просто си редуцира приема на основната и така🙂Аз я взимам ,за да не яде само суха .

# 396
Да,имате право...не бях обърнала внимание. А основната храна се взимат предвид гранулите или друга мокра? Малко объркващо е написано...но в нашия случай нямам голям избор...след проба на почти всички марки в Зооплюс, яде само на Cosma и то само посочените два вида. Съседката е много щастлива винаги,когато се опитам да пробутам нова храна...нейната котка с удоволствие изяжда всичко....последно подарих на съседката  Bozita,която ми се струва неприлично скъпа,но само и само нещо друго да прояде...приключих с опитите.

# 397
За Cosma e добре да се провери за всеки вид. За original в желе пише:

В "Препоръки за хранене" е успомената като допълваща храна. Но за мен 2-3 консерви на ден са си основна храна, не допълваща. То ако към основната храна, други консерви, давам и 2-3 от тези, моите ще се търкалят, вместо да вървят. Joy

# 398
Основна или допълваща не е разделение по количество или качество, а по състав.
Все едно да ядете само пържени картофи, защото са ви любими и много вкусни. Няма да заслабнете, все пак картофите са спасили поляците от глад по време на войната. 😀
Аз не убеждавам никого, всеки е свободен да храни домашните си любимци, както му диктува сърцето.
Аз купувам само основна мокра храна, проверявала съм ги преди време една по една марките на zooplus, имах смътен спомен за тази, споделих и после проверих. Hug

# 399
Благодаря за препоръката! Relaxed Не пречи да пробваме нова. Арти е шотландско клепоухо коте и досегашните ми наблюдения са, че харесва най-много рибени вкусове, та ще му взема да пробва. Според вас малък ли е на 9 месеца (около 4.7кг) да мине на храна за възрастни котки? Имам чувството, че като купувам за бебета избора е лимитиран откъм вкусове - главно пилешко се предлага.

Иначе като съвсем бебе ядеше на Nuevo за котенца, ял е и на Applaws, и на Animonda. Сега последно му взех на Natural Greatness - същата работа. Днес даже пробвах да му смеся консервата с риба тон и да му я пасирам с вода - пак същото, облизва и се отказва по някое време. Седи си сега кашата му все така Expressionless

Вчера за пръв път му прибрахме храната (гранулите) за през нощта. Иначе има постоянен достъп. Дали е добра идея...

# 400
Ами за мен по състав Cosma не се равнява на пържени картофи. Първото е със съдържание на месо, т.е. протеин, а второто са въглехидрати.
Посъветвах да се провери дали всички видове се водят допълваща храна. Предвид че за този, за които си постнала препоръките за хранене са едни, а този, който аз съм,  други, предположих, че може да има и други разлики. Никъде не съм казвала, че убеждаваш някого в нещо. Използвах израза "за мен", което означава моето мнение, а не нещо общовалидно.

# 401
Аз взимам тези супи. Давам по една на ден, порцията е малка и е идеална за допълваща храна а най-хубавото е че си е буквално супа. Котака си я хапва с кеф Simple Smile

# 402
Никога не съм гледала основна храна/допълваща храна. Grinning Както и грамаж, който се препоръчва. Сипвам и всеки яде кой колкото може или иска. Храня сутрин и вечер. По телосложението, по изпражненията и по козината на котката се ръководя, обикновено, не по кг. и таблици.

# 403
Здравейте, отскоро имам котараче шотландско правоухо. През деня му давам гранули, а вечер консерви. Поръчвам от zooplus.
Някой знае ли колко макс трябва да е пепелта в сухата храна, за да е ОК?
Купuх  му на Applaws, Feringa, Purizon и всички имат 7-8 процента.

# 404
  • До морето...
Здравейте.
Качествени храни давате според описанието на съставките 🙂От информацията, която имам добре е пепелта да не надвишава 8-9 %.
Applaws за котки над 1  година е с висок процент пепел и затова предпочитам да не храня моето с нея.🙂

Общи условия

Активация на акаунт