Родители отричат че децата им имат проблем

  • 6 438
  • 37
  •   1
Отговори
  • Мнения: 14
Проблемът е не с едно а с три деца в класа на моето дете. Цялото училище вече втори месец се занимава с нашия клас. Проблемът е че родителите абсолютно отказват комуникация и също така са агресивни към учителите и към останалите от нас!

Последна редакция: ср, 23 ное 2022, 18:58 от Magdalenamam

# 1
  • Мнения: 3 987
А ние какво трябва да направим?

# 2
  • Мнения: 14
Чудих се дали има сблъскали се с такъв проблем тук ? И малко опит от подобна ситуация би бил полезен.
Ако ли не, здраве да е

# 3
  • София
  • Мнения: 34 933
Какви са ви проблемите?

# 4
  • Мнения: 938
В класа на сина ми има проблеми.И в този на дъщеря ми има,де...Честно казано,стига те да не са намесени,не се бъркам,оставям педагозите и психолога да си решават проблемите.Възмущаеам се на възпитанието на другите деца,на възгледите на родителите им,но нищо не мога да променя.Стига ми,че моите са кротки, извън всякакви недоразумения и си правя пас.Една птичка пролет не прави,убедих се в това,още докато работех като учител в детска градина 😉

# 5
  • София
  • Мнения: 38 209
Ами има едно дете в нашия клас. 3 и 4 клас класната бля и всички страдаха.
Новата класна му е наблъскала две големи забележки и на третата лети от нашия клас. Ето така се прави!

# 6
  • Мнения: 3 841
Какви са точно проблемите, дай подробности…

# 7
  • Мнения: 6 736
А какъв точно е проблема? Нищо не казвате, решение търсите. Как да стане?

# 8
  • онче бонче бонбонче
  • Мнения: 15 521
Вие няма какво да направите директно за чужди деца, може само да пишете жалби до училището, ако ви пречат на вашия учебен процес, а ако училището не вземе мерки може да се обърнете към инстанцията над него, някакъв инспекторат ако има. Ако родителите са агресивни лично към вас може да се обърнете към полицията. Но ако става дума само за някакви неща които просто ви дразнят, без да ви засягат реално, няма да има ефект.

# 9
  • София
  • Мнения: 716
Ако проблемното дете е в начален етап ( 1-4 клас) нищо и никой не може да помогне без съдействие от страна на родителите на детето - нито вие, нито училищното ръководство, нито инспекторатът за съответния град/област. Дори ресурсен учител не може да бъде назначен, ако родителите не признаят, че детето има проблем. Пиша от собствен опит. Сега действащият закон е крайно ограничителен откъм мерки за подобни деца - не може дори да го изгонят от час, всъщност...преместване в съседна паралелка също става със съгласие на родителя, обаче така само местите проблема. Така нареченото изключване или всъщност преместване в друго училище - пак не може.
Ние писахме подписка, обърнахме се към инспекторатът - но истината, е че няма механизъм...
Дори и да решат родителите да преместят детето на друго място, в действителност просто проблемът е вече в друг клас...освен ако не се работи с дете и родители, тъй като семейната среда на тази възраст е от основно значение.
Начинът е да се опитате да говорите с родителите...истината е, че докато са съвсем малки, с децата може да се работи ...но след определена възраст...едва ли...
Успех Ви желая!

# 10
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 237
Имахме подобни два случая в класа на дъщеря ми.
Агресия ,лоша дисциплина,неадекватно поведение..
Деца с видими проблеми-за които и учителите говориха не веднъж с родители.Никакъв резултат.Ами накрая тези родители се принудиха да си преместят децата в други училища.Защото ние,останалите родители се обединихме ,подкрепихме учителите,писахме жалби,имахме родителски срещи онлайн -само нашия клас ...И пак в този период-1-4 клас.
Естествено това не решава проблемите-от едната майка разбрах,че положението е същото и  в новото училище  .Но за нея причината е все в другите деца,учителите ...

Едното от агресивните деца явно беше с някакво психично заболяване-държанието му беше такова..Обаче нямаше документи за това.

# 11
  • Мнения: 2 706
Проблемът е не с едно а с три деца в класа на моето дете. Цялото училище вече втори месец се занимава с нашия клас. Проблемът е че родителите абсолютно отказват комуникация и също така са агресивни към учителите и към останалите от нас!

Аз пак не разбрах какъв е тоя космически проблем.
Принципно да ги съберем тези различни/лоши шумни деца и направо в Белене, да не смущават тихите и кротки възпитани деца. Мисля, че очаквате такъв отгово.

# 12
  • Мнения: 4 881
За такива деца трябва да има специализирани училища.Останалите не са длъжни да ги търпят.

# 13
  • София
  • Мнения: 17 921
Проблемът е не с едно а с три деца в класа на моето дете. Цялото училище вече втори месец се занимава с нашия клас. Проблемът е че родителите абсолютно отказват комуникация и също така са агресивни към учителите и към останалите от нас!

Аз пак не разбрах какъв е тоя космически проблем.
Принципно да ги съберем тези различни/лоши шумни деца и направо в Белене, да не смущават тихите и кротки възпитани деца. Мисля, че очаквате такъв отгово.
И аз не разбрах, но пък и не коментирам  иронично кой къде да се праща Wink.. Понеже проблемът може и много голям да е, може и съвсем преодолим да е, не знаем. Съвсем наскоро научих за познато дете, преместено от столично  училище  с добра слава в друго заради системен вербален и физически тормоз от съученик.  Та какво предлагате да се направи с такива агресори, не просто с шумните и буйни деца, понеже разликата между двете категории е огромна.. След като са изчерпани вече вариантите/плахите надежди за  евентуална реакция от страна на родители  след разговор, за адекватна намеса на ръководство/учители, виждаме какво става  - хората се спасяват по единично, но проблемът си остава някъде там и е набелязана следваща жертва/и. И ако тя, не дай си боже, е Вашето дете,  друго ще е мнението Ви най-вероятно..Понеже няма да става дума тогава просто за  кофти дисциплина в час заради няколко по-невъздържани деца и  затруднен вследствие на нея учебен процес...

Последна редакция: пт, 02 дек 2022, 09:49 от пенсионирана русалка

# 14
  • Мнения: 28 874
Точно, хората се спасяват поединично, защото реално няма какво да се направи, особено без съдействие от родителите.

Общи условия

Активация на акаунт