Сушилнята - всякакви въпроси и отговори - тема 23

  • 31 650
  • 752
  •   1
Отговори
# 495
  • Мнения: 1 079
Купих си сушилня ,Холспен Аристон,какво ви е мнението за нея ,да знам че още не съм с разопаковала?Взех я на промоция онзи ден на 700лв.9кл.
Успех !

# 496
  • Мнения: 1 447
След почти два месеца ползване на сушилнята на Sharp, закупена от Зора по Черния петък за 750лв:
Скрит текст:

Нямам база за сравнение, първа сушилня ми е. Доволна съм от изсушаването, макар да не съм пробвала всички програми. Най-често използвам “Mix“ или “Памучни дрехи, готови за прибиране”. Харесва ми функцията за избор на ниво на изсушаване, функцията против намачкване. На дисплея ми изписва след всяко ползване да почистя филтъра и за мъх и да изхвърля водата от контейнера. Филтърът се почиства много лесно от мъха, а почистване на топлообменника по-рядко. Много ми е лесна за обслужване. Чува се, но на мен това не ми преми, тъй като е в отделно помещение.

Благодаря на petiaivanov за препоръката! Simple Smile

# 497
  • Мнения: 3 990
Здравейте! Купих едно евтино АЕГ втора ръка с нагревател. Имахме известен стрес защото при първото пускане не нагряваше, викнах майстор, оказа се че защитата на нагревателя се е задействала..и го е изключила. Той я включи и си проработи. Иначе каза, че изглежда доста свежа отвътре. Сега идвам с питане към хората с много космести домашни любимци. Това проблем ли е, може ли да развали сушилнята, как се справяте? Ясно е че ще се чисти всеки път, но космите са наистина много...

# 498
  • На брега на реката
  • Мнения: 7 674
Blush
Ние имаме куче и мога да кажа, че сушилнята ми е пръв помощник! Отнема и събира космите от дрехите. Е, не всичките разбира се, но голяма част от тях, да!
Нищо и няма на машината, само почиствайте  филтрите редовно.

# 499
  • Мнения: 3 990
Буболина, благодаря ти, също и за подкрепата на лични! 😀 Flowers Four Leaf Clover

# 500
  • Мнения: 107
Сега идвам с питане към хората с много космести домашни любимци. Това проблем ли е, може ли да развали сушилнята, как се справяте? Ясно е че ще се чисти всеки път, но космите са наистина много...

Сушилнята е безценен помощник за хора с домашни любимци. С две котки вкъщи колкото и поддържани да са, дрехите и спалното бельо искаш не искаш са в косми. Като минат през сушилнята, всички косми заминават във филтъра.

# 501
  • Мнения: 4
Здравейте! Някой да има сушилня Whirlpool и да е забелязал, че оставащото време не отговаря на истината? Например пише остават 14 мин, но реално са поне 30, демек една минута реално са поне 5 минути.

# 502
  • Мнения: 173
Здравейте! Някой да има сушилня Whirlpool и да е забелязал, че оставащото време не отговаря на истината? Например пише остават 14 мин, но реално са поне 30, демек една минута реално са поне 5 минути.

Аз на моето Миле забелязах 1-2 пъти такъв случай. Остават 2мин и върти 10. Или остават 1мин, прави ги 2, и пак върти повече Grinning И друго се чудя. Може би е коментирано, но не съм придала важност да го запомня, но.... каква е идеята на програма вълна-5мин Grinning днес пуснах в пералнята вълна, пак супер кратка програма, даже незнам дали са изпрани качествено Grinning 3 неща пуснах, знам че е 2кг прането. Но в сушилнята, тая 5мин програма изобщо за какво е. Чак днес я забелязах, когато ми се наложи, че тази програма трае 5мин и наистина е толкова Grinning

# 503
  • Мнения: 40 739
Здравейте! Някой да има сушилня Whirlpool и да е забелязал, че оставащото време не отговаря на истината? Например пише остават 14 мин, но реално са поне 30, демек една минута реално са поне 5 минути.

Съвсем нормално, случва се с всички. Все пак измерването на влагата е косвено и зависи от доста неща. Ако искаш точно време залагай сушене за време.

# 504
  • Мнения: 4
Здравейте! Някой да има сушилня Whirlpool и да е забелязал, че оставащото време не отговаря на истината? Например пише остават 14 мин, но реално са поне 30, демек една минута реално са поне 5 минути.

Съвсем нормално, случва се с всички. Все пак измерването на влагата е косвено и зависи от доста неща. Ако искаш точно време залагай сушене за време.
А ясно, значи това не е просто таймер, а изчислява останалата влага. Благодаря!

# 505
  • Мнения: 11 570
Да има сензор, който на база проводимост на флуида изчислява колко още да суши. Колкото по-наситен с водни пари е той , толкова по-проводящ. Почти всички сушилни са така.

# 506
  • СОФИЯ
  • Мнения: 532
Здравейте,сушилнята ми е hotpoint на 4 години,модел със самопочистващ се филтър(голяма грешка),като след всяко ползване почиствам и подсушавам докъдето мога да достигна .суши,но водата не отива в контейнера,а във филтъра.да пробвам ли да я отремонтират или да вземам нова? Изтекла е  гаранцията разбира се Confused

# 507
  • София
  • Мнения: 1 576
Според мен е време за нова. Не бих влагала средства и време в нещо, което отново ще ме изостави, макар и след някакво време.

# 508
  • Sofia
  • Мнения: 2 357
Вземете сушилня, която можете да свържете конденза директно към канализацията, за да не се занимавате с контейнери.

# 509
  • Мнения: 1 497
Аз имам въпрос относно опцията
,, време за сушене,, в книжката ме не е описано на колко градуса суши, нито количество дрехи
Т.е ако си заредя сушилнята и задам въпросната програма, тя как ще суши, като за програма,, памук,, или.... мира не ми дава 😃искам да знам

Общи условия

Активация на акаунт