Сушилнята - всякакви въпроси и отговори - тема 23

  • 31 416
  • 752
  •   1
Отговори
# 525
  • Мнения: 129
Определено не съм с достатъчно опит да авам съвети, но ще кажа каквото знам за себе си.
На мен ми е много полезна програмата за вълна, считам я за задължителна за следващата ми сушилня (и не за освежаване на вълна, а за сушене на вълна). Не че си пускам мерино пуловерите, но всякакви други зимни дрехи си суша най-спокойно и без проблеми.
И програмата за време си обожавам - всичко, което се зачудя как да изсуша, пускам на 30 градуса за 40 минути и после решавам как да продължа Grinning

Задаваш градуси на сушене? Каква ти е сушилнята?

# 526
  • София
  • Мнения: 8 520
Zanussi Lindo 1000, мога да избирам м/у 30, 60 и 90 градуса (60 и 90 никога не съм пробвала дали ги достига) Simple Smile После избирам за колко време и това е.

# 527
  • Мнения: 129
Това пералня със сушилня ли е или само сушилня? При търсене ми излиза комбиниран уред.

Съмнява ме това да са градуси на сушене. Няма съвременна сушилня/пералня+сушилня, която да суши на 90 градуса.

Последна редакция: ср, 25 яну 2023, 21:46 от deni44ka

# 528
  • Мнения: 2 952
Zanussi Lindo 1000, мога да избирам м/у 30, 60 и 90 градуса (60 и 90 никога не съм пробвала дали ги достига) Simple Smile После избирам за колко време и това е.
Мисля , че нещо бъркаш . Сигурна ли си , че това , което задаваш , са градуси ? Какъв е точния модел ? Гледам сега упътване на Zanussi ZDH8333PZ , обаче 30,60,90 не са градуси . Има  Anti‐crease 30 , Anti‐crease 60 и Anti‐crease 90 , но това са фази против намачкване . Ето това упътване гледам (страници 9 и 10) - https://manualzz.com/doc/50641909/zanussi-zdh8333pz-rkovodstvo-za-upotreba .

# 529
  • София
  • Мнения: 8 520
Хахахахах, ама верно не са градуси Grinning Хахахахах, време беше да забележа Grinning Съвсем наскоро лепих листче с програмите на български (тестово е, затова е грозно), че иначе ги пише на холандски (нали е от магазин за уреди с транспортни дефекти) и бях толкова фокусирана в тях, че изобщо не съм гледала обозначението за минути! Кой знае още колко щях да си карам така, ако не бях се изложила, та да ме питате Simple Smile Обикновено пускам последната програма, нагласям на 30 минути (явно) и след това с очертания бутон нагласям на 30 или 40 минути (което явно са градуси). Никога не съм засичала дали работи колкото уж минути съм й задала. Значи, вероятно пускам за 30 минути на 30-40 градуса. Ама пък нещата често излизат сухи или почти сухи (летни дрехи, полари, калъфки, тънки кърпи за чинии). А това отгоре е книжката на пералнята, май ще взема да си прочета и упътването на сушилнята, че  срам... иначе го бях изтеглила, пазя го някъде даже; мисля и че съм чела от него някога.


Имам си обяснение в главата си, но едва ли ще промени мнението на който и да било за излагацията Simple Smile Само държа да отбележа, че е възможно човек да се изложи така с нещо елементарно и все пак някога да каже и нещо полезно. Не казвам, че с мен ще се случи, а че е принципно възможно и не всяка надежда е изгубена Simple Smile

# 530
  • Мнения: 11 445
Абе не че нещо, ама и аз градуси тук не виждам....Очертаният бутон би трябвало с всяко цъкане да увеличава времето (при мен на аег-то е от 15 мин до 90 мин). Мисля (да не кажа голяма дума), че не можеш да нагласяш градуси. Програмата за време суши на максимални гадуси..обикновено.
НЯма как на 30 градуса да излизат сухи.....То това е студено. Телесната температура е по-висока.

Последна редакция: ср, 25 яну 2023, 22:49 от petiaivanov

# 531
  • София
  • Мнения: 8 520
АДаже сега чета на линка на blueberry, че си е баш за времето тоя бутон. Ама тогава защо мога да избирам от 30, 60, 90 и отделно от тоя бутон? Хммм, утре ше поцъкам и ще снимам да ми помогнете с разконспирирането. Сега кучето спи при мен под одеалото и няма сила на света, която да ме накара да стана.
Иначе пък техника не съм съсипвала никога в живота си; до преди малко си мислех, че се справям прилично с уредите... а сега ще ми държи влага поне седмица, преди да си върна себеуважението Simple Smile

Допълвам: Пете, мислех, че тези 30, 60 и 90 са градуси, а то си пише, че са минути. Явно няма градуси (и също съм се чудила как, под ягодите, излизат сухи ранзи неща; но нали резултатът е добър, не се замислям старателно).

# 532
  • Мнения: 11 445
Даже сега чета на линка на blueberry, че си е баш за времето тоя бутон. Ама тогава защо мога да избирам от 30, 60, 90 и отделно от тоя бутон? Хммм, утре ше поцъкам и ще снимам да ми помогнете с разконспирирането. Сега кучето спи при мен под одеалото и няма сила на света, която да ме накара да стана.
Иначе пък техника не съм съсипвала никога в живота си; до преди малко си мислех, че се справям прилично с уредите... а сега ще ми държи влага поне седмица, преди да си върна себеуважението Simple Smile
Това е време, за което да суши. Сензорите за влага не работят, когато избираш програма за време и ....този бутон.
Явно, като избереш програмата ти показва  минималното време, което може да суши за време и после от бутона добавяш още време.

Хайде наспи се..пук утре ще го мислиш....себеуважението Simple Smile

# 533
  • София
  • Мнения: 8 520
От бутона за време започвам от 10, 20, 30 и нататък (утре ще видя колко е максимумът). Не започва от 30 нататък. Може би пък каквото задам го добавя отгоре на избраните 30 (пусто, имам хоби, с което времето изобщо не го усещам,  а никога не съм се сещала да засека умишлено). Ще разцъкам комбинации между тези две опции утре, че ми стана интересно. Ако успея, ще направя клипче да се посмеете още малко с мен Simple Smile

Не му е за пръв път на себеуважението, ще се оправи, хич няма да го мисля Simple Smile Тоя живот е сурав и... нали Simple Smile Няма за  кога да се впрягам дали някой ме счита за особено глупава. повече ми е интересно да разбера кое-какво в случая Simple Smile

# 534
  • Мнения: 129
Хахахахах, ама верно не са градуси Grinning Хахахахах, време беше да забележа Grinning Съвсем наскоро лепих листче с програмите на български (тестово е, затова е грозно), че иначе ги пише на холандски (нали е от магазин за уреди с транспортни дефекти) и бях толкова фокусирана в тях, че изобщо не съм гледала обозначението за минути! Кой знае още колко щях да си карам така, ако не бях се изложила, та да ме питате Simple Smile Обикновено пускам последната програма, нагласям на 30 минути (явно) и след това с очертания бутон нагласям на 30 или 40 минути (което явно са градуси). Никога не съм засичала дали работи колкото уж минути съм й задала. Значи, вероятно пускам за 30 минути на 30-40 градуса. Ама пък нещата често излизат сухи или почти сухи (летни дрехи, полари, калъфки, тънки кърпи за чинии). А това отгоре е книжката на пералнята, май ще взема да си прочета и упътването на сушилнята, че  срам... иначе го бях изтеглила, пазя го някъде даже; мисля и че съм чела от него някога.


Имам си обяснение в главата си, но едва ли ще промени мнението на който и да било за излагацията Simple Smile Само държа да отбележа, че е възможно човек да се изложи така с нещо елементарно и все пак някога да каже и нещо полезно. Не казвам, че с мен ще се случи, а че е принципно възможно и не всяка надежда е изгубена Simple Smile

Тези 30', 60', 90', се регулират с бутона под тях и това ти е функцията ''против намачкване'', която представлява завъртане на барабана през 5-10мин след като същинската програма приключи, съответно за 30, 60 или 90 мин. (колкото зададеш) след края ѝ. Можеш да я прекъснеш по всяко време и да извадиш дрехите, не е нужно да я чакаш докрай. Аз винаги си задавам максималното време, защото не знам кога точно ще стигна до нея да извадя прането.

Оградения с червено бутон - с него на програмата за време избираш каква да е продължителността на програмата за време(10, 20, 30мин.), а не градуси (при сушилните не се задават градуси, както при пералните). Тя суши на по-висока температура и сензорът за влажност не работи на тази програма, т.е. ще суши точно толкова, колкото си и задала, без значение мокри ли са или вече са изсъхнали дрехите. Така може и да ги пресушиш, ако зададеш по-дълго време.
При сушилните според програмата е и температурата, на памук и прогр. за време е най-висока темп., на синтетика и микс е по-ниска.

Бих те посъветвала да си ползваш автоматичните програми, според тъканите и съответно си нагласяш степените на сушене със бутона със слънцето. На принципа проба-грешка ще определиш теб коя те устройва най-много.

С нищо не си се изложила, не говори глупости! На всеки може да се случи, било то по невнимание или още повече, когато програмите и надписите на контролния панел са на непознат език. А и нали за това е форумът - за взаимопомощ!
Важното е, че вече си наясно и ще си използваш уреда по-пълноценно. Simple Smile

Последна редакция: ср, 25 яну 2023, 23:42 от deni44ka

# 535
  • София
  • Мнения: 8 520
Ама как да не съм - три години не съм забелязала, че това са минути, пък то си пише Joy Но може моят тъп опит да научи някого за в бъдеще да гледа и да не прави като мен Simple Smile
Много полезно за мен инфо, Деничка! Съвпада и с упътването от линка на blueberry и това, което Петя каза, а не знаех - че суши на макс градуси пр програмата за време. Благодаря и на трите ви!
Никога не съм оставяла дрехите за повече от 5 минути, след като свърши програмата или зададеното от мен време (поне времето съм познала, че задавам). Работя от вкъщи, не пускам уреди докато ме няма (не ми се и налага). На някои автоматични програми вярно започва да превърта дрехите след края на програмата, но на тази за време не го прави, мисля (вече не смея нищо да кажа със сигурност). Ако ви е интересно, ще ви държа up to date като разцъкам. Не знам само дали няма да е спам, защото май не знам друг потребител с такава сушилня.

# 536
  • Мнения: 94
Може ли мнения за тази сушилня?Има ли някакви проблеми самопочистващия се филтър?

# 537
  • Мнения: 11 445
Филтърът не е самопочистващ. Пълни се с мокър, гаден мъх, който ти трябва да чистиш. Кондензаторът е самопочистващ.

# 538
  • Мнения: 80
Може ли мнения за тази сушилня?Има ли някакви проблеми самопочистващия се филтър?


Имаме сушилнята вече 3 месеца и мога да мажа само хубави неща за нея. Работи тихо, изсушава добре дрехите, нямам свити детски дрешки.
Чистенето на филтрите е лесно, имам база за сравнение с предишна сушилня от друга марка.
Мъхът който се събира е мокър да, но не смятам , че е проблем.

# 539
  • Мнения: 2 221

Моята сушилня е същата. Ползвана е досега 2 зими, никакви проблеми. Тиха е, изкарва ми сухи дрехите и НЕнамачкани, което за мен има голямо значение. 2-3 неща са ми се свили, но предполагам, че материята им е некачествена, а не сушилнята.
Но имам 2 питания. 1- Нормално ли е като отворя да почистя филтъра отпред, вътре да е пълно с вода и малко -мъх? 2- Може ли маратонки да се сушат в сушилнята? Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт