Сушилнята - всякакви въпроси и отговори - тема 23

  • 31 649
  • 752
  •   1
Отговори
# 570
  • Мнения: 9
Благодаря ви за бързия отговор. Досега четох в темата и ме притесни факта, че става въпрос за 4 серия на Бош, а тук не пишеше добри неща за тази серия.

# 571
  • Мнения: 11 570
Благодаря ви за бързия отговор. Досега четох в темата и ме притесни факта, че става въпрос за 4 серия на Бош, а тук не пишеше добри неща за тази серия.
"Недобри" неща в сравнение с по-високи серии на марката и други марки с по-висок клас уреди. В сравнение с Канди е много по-добър уред.
Цените се вдигнаха много и са съжаление за 1000 лв. не може вече да се купи уред, клонящ към висок клас, освен ако не попаднете на някакво намаление.

# 572
  • Мнения: 129
Благодаря ви за бързия отговор. Досега четох в темата и ме притесни факта, че става въпрос за 4 серия на Бош, а тук не пишеше добри неща за тази серия.

На по-предишната страница го коментирахме този модел с друга потребителка, погледнете ги.

Не съм срещала лоши отзиви за 4 серия на Бош в темата. По-ниската серия означава, че уредът е с по-малко възможности за програмиране на панела за управление, като например по-малко допълнителни опции, няма звукова сигнализация и т.н. Конструктивно почти нямат разлики.

# 573
  • Мнения: 3 990
Аз пък съм си записала хубави неща за 4 -та серия на Бош. И сега да споделя аз какви ги надробих. След денонощно четене на темите, водене на записки и проучвания, накрая така ми писна, че усещах, че ако веднага не купя нещо ще откача. От самото начало исках 2 ръка, но добра марка и проучвах магазини и оферти с гаранция. Бях предвидила бюджет около 500 лв. Но в един момент се хвърлих на евтина оферта от ОLX на AEG с нагревател, по думите на продовача, закупена в Германия от сайт на скромната цена 260 лв (първа грешка). Специално исках да е с нагревател а не с термопомпа защото ремонтите им били по-лесно от на термопомпите. А като купуваш 2 ръка се предполага, че е много вероятно да стигнеш до ремонти. Машинката външно изглеждаше в перфектно състояние - като нова. Включихме я светна си всичко и я взех (за дъщеря ми я купих). При първото тестване на 30-тата минута светна Е60. Прочетохме че е свързано с нагревател. Обадих се на човека, която ми я продаде и му казах, че има проблем, да я върна. Той предложи да я види майстор, може да е нещо елементално и евентуално да се включи в ремонта. Съгласих се (втора грешка). Майсторът дойде, отвори я и се оказа, че се е изключил нагревателя от защитата. Включи го и сушилнята си тръгна и изсуши нормално, леко влажни, но с допълнително 30 мин - ок. Това излезе 35 лв. При второто сушене - пак така изсуши, леко влажни и при включването на допълнителните 30 мин - дотам. Нищо не светва, нищо не включва, никакви признаци на живот. И тук се зачудих - пак ли мастойра или на сервиз. Реших, че пак може да е нещо дребно и викнах майстора (не знам дали това не беше третета грешка). Майсторът отвори и провери дали стига напрежение до нея, стига. Каза..значи е нещо по електрониката (платката). Попита ще я връщам ли или ще се борим. Връщането вече ми изглежда невъзможно защото мина доста време, отваряна е, сушено и пр. Реших, че ще се борим. Масторът каза че ще струва към 100 лв., което не знам как определи като не беше ясно какъв и къде е проблема. Взе платката и сега чакам. И събрах смелост да споделя в групата...беше ме срам от глупостите, които сътворих. Сега най-тъпия сценарий ще е да се налеят още толкова пари колкото съм дала и повече и накрая пак да стигне до боклука. Ако все пак тръгне и заработи след всичко.. няма да ме е толкова яд, но...почвам вече да се съмнявам....

# 574
  • Мнения: 9
Благодаря ви за бързия отговор. Досега четох в темата и ме притесни факта, че става въпрос за 4 серия на Бош, а тук не пишеше добри неща за тази серия.
"Недобри" неща в сравнение с по-високи серии на марката и други марки с по-висок клас уреди. В сравнение с Канди е много по-добър уред.
Цените се вдигнаха много и са съжаление за 1000 лв. не може вече да се купи уред, клонящ към висок клас, освен ако не попаднете на някакво намаление.

Явно ще заложа на Бош, но все пак ми е интересно какво не е хубавото на Кенди? Не сушат добре, мачкат дрехите или...

# 575
  • Мнения: 11 570
Ееее, pandorina, не слушаш ти.
Не знам вече колко пъти написах в тази тема, че никой не си изхвърля здравия уред и има причина той да е в магазин за уреди втора употреба. Не наливай повече пари в нея 😊

# 576
  • до най-прекрасния мъж
  • Мнения: 10 720
Ееее, pandorina, не слушаш ти.
Не знам вече колко пъти написах в тази тема, че никой не си изхвърля здравия уред и има причина той да е в магазин за уреди втора употреба. Не наливай повече пари в нея 😊
+1. По-добре нещо с транспортен дефект да бяхте взели. Връщайте докато е време и повече не се занимавайте с нея. Закрепена е колкото да се продаде. Ако има въобще гаранция, ще Ви мотаят, докато изтече и накрая ако имате късмет, може и да я оправите. Почти нищо втора ръка, което идва в БГ, без значение какво е, не е читаво. Има тук-там някое изключение, но е по-скоро до късмет да Ви се падне.

# 577
  • Мнения: 3 990
Ми как да я изхвърля като вече ще съм дала 400 лв. То ни така ни онака. Според вас дали има шанс все пак да се оправи?

# 578
# 579
  • Мнения: 3 002
Благодаря ви за бързия отговор. Досега четох в темата и ме притесни факта, че става въпрос за 4 серия на Бош, а тук не пишеше добри неща за тази серия.

На по-предишната страница го коментирахме този модел с друга потребителка, погледнете ги.

Не съм срещала лоши отзиви за 4 серия на Бош в темата. По-ниската серия означава, че уредът е с по-малко възможности за програмиране на панела за управление, като например по-малко допълнителни опции, няма звукова сигнализация и т.н. Конструктивно почти нямат разлики.

Аз съм с лоши отзиви от 4-та серия на Бош и съм споделяла поне 2-3 пъти .Никога повече Simple Smile

# 580
  • София
  • Мнения: 1 516
Скрит текст:
Благодаря ви за бързия отговор. Досега четох в темата и ме притесни факта, че става въпрос за 4 серия на Бош, а тук не пишеше добри неща за тази серия.
"Недобри" неща в сравнение с по-високи серии на марката и други марки с по-висок клас уреди. В сравнение с Канди е много по-добър уред.
Цените се вдигнаха много и са съжаление за 1000 лв. не може вече да се купи уред, клонящ към висок клас, освен ако не попаднете на някакво намаление.

Явно ще заложа на Бош, но все пак ми е интересно какво не е хубавото на Кенди? Не сушат добре, мачкат дрехите или...

Всяка сушилня суши и не в това е основният проблем.

Особеното при сушилните е това, че са скъпи и едновременно с това много чувствителни уреди. Даваш 1000 лв и не можеш да си сигурен дали няма да стигнеш до сервиз (нови 200-300 лв) още през първите 5 години. Дори уредът да е в гаранция, пренасянето и транспортът са за твоя сметка.

Марки като Канди се стремят да обхванат най-широк кръг купувачи и продават уредите си на възможно най-ниските цени. Те постигат това като използват възможно най-евтините материали и компоненти и спестяват от всичко. Използват капсуловани компоненти, които не подлежат на ремонт, а евентуалната им замяната е скъпа.

В резултат на това, надеждността им спада в пъти, което им създава лоша репутация, но те „компенсират“ с удължена гаранция. Излиза им изгодно, защото масовият потребител купува бюджетни уреди и те продават толкова много, че могат да си позволят да покриват дългата гаранция и пак да бъдат на печалба.

Освен това, производителите с такъв бизнес модел не инвестират много в иновации и патенти, което се отразява както на надеждността, така и на удобството и ефективността на уредите. Когато ти е първи уред, обикновено търпиш всички неудобства и несгоди и с мислиш, че това е нормално. Когато обаче опиташ уред като Бош или АЕГ, да не говорим пък за Миле, осъзнаваш, че не си е заслужавало да си причиняваш неудобствата на евтиния уред.

Каквото и да говорим, в 90% от случаите караме с един уред докато грохне и чак тогава го сменяме. Така че по-скъпите уреди си „избиват“ цената с по-дълъг живот, а междувременно те радват с повече удобства, които ти улесняват живота.

Твърдението ми е доста обобщено разбира се, но в момента не разполагам с нужните данни, за да сравня двете сушилни детайл по детайл.

# 581
  • София
  • Мнения: 8 552
+1. По-добре нещо с транспортен дефект да бяхте взели.
Уви, за тези пари уред с транспортен дефект не се намира. Преди три години нямаше, едва ли сега има. За мен би било червена лампа, ако уред с дефект ми го продават на цената на уред втора употреба (защото се препдолага, че има разлика между двете, ако човек отиде в сериозен магазин).

# 582
  • Мнения: 11 570
Ми как да я изхвърля като вече ще съм дала 400 лв. То ни така ни онака. Според вас дали има шанс все пак да се оправи?
pandorina, предвид бързото развитие на техниката, смело казвам, че си купила архаичен уред, който не заслужава нито една стотинка. Виж, ако ти беше подарен този уред и ти решиш да му доизцеждаш живота, е друго нещо, но твоят случай не е нищо подобно, а си е чиста проба мошеничество от страна на продавача, който използва незнанието на честните хора.
Повечето "техници" са си чисти самозванци, които обичат да чоплят разни "жички" да си четкат егото и да раздават акъл на кило. Лесна била за ремонти-сигурно е лесна за некадърниците, понеже не разбират от по-сложна техника. За да си техник, се иска образование. Иначе всеки "чичо Гошо", който лежи под колата пред входа си е бам башка техник....

Аз съм със силно смесени чувства предвид това, че няма достъп до кондензатора. Васил (потребител Васил Василев) беше казал, че били с добър филтър за мъхове и не пропускали, но аз не съм сигурна. Ако някой е ползвал такава поне година, е добре да даде мнение. За по-малко време трудно ще се разбере дали кондензаторът се затлачва с мъхове. Ако се затлачва и както няма достъп за периодично почистване, то почистването му в сервиз излиза около 200 лв.+ транспорт.

Последна редакция: ср, 01 фев 2023, 17:18 от petiaivanov

# 583
  • София
  • Мнения: 1 516
...никой не си изхвърля здравия уред и има причина той да е в магазин за уреди втора употреба...

Да, не го изхвърля, а го продава - има известна разлика. А причините може са най-различни и не е задължително да са свързани с неизправност: смяна на обзавеждане, желание да вземеш уред с някоя функция или екстра, която ти е липсвала, забележка по външния вид (някой залял с нещо или одрал уреда), изгоряла крушка и т.н.

Закрепена е колкото да се продаде.

Нищо не е закрепвал, натиснал е копчето, видял е, че свети, и решил, че работи. Да не би да си играе да суши пране в нея Simple Smile

Ми как да я изхвърля като вече ще съм дала 400 лв. То ни така ни онака. Според вас дали има шанс все пак да се оправи?

То шанс има, но трябва да накараш търговеца да си я оправи, нали ти беше дал гаранция.

# 584
  • Мнения: 4 039
Ми как да я изхвърля като вече ще съм дала 400 лв. То ни така ни онака. Според вас дали има шанс все пак да се оправи?
Няма шанс да се поправи "сбирщайн". Върнете я и настоявате да ви върне сумата. Не правете замяна за друга.

Общи условия

Активация на акаунт