Аборт

  • 1 546
  • 13
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2
Здравейте на 19 години съм от град София.Предстой ми аборт и съм много притеснена! Моля ви да ме насочите къде  да направя аборта,от кой лекар сте доволни,какви са актуалните цени и какво ми предстой! Благодаря

# 1
  • Мнения: X
Здравей, успокой се и не се притеснявай. Токуда е ок като болница, лекарите са добри, отношението е добро и базата е супер.

За цена не мога да ти кажа, не знам какви са актуалните цени.

Няма страшно, ще мине бързо.
С обща анестезия е, няма да помниш нищо, приспиват те за 15-20 минути и толкова. Седиш до края на деня, слагат ти система с обезболяващо ако имаш нужда и си тръгваш.

# 2
  • Мнения: 344
В токуда медикаментозния е 600лв, отделно се заплаща за стая, ако общата е заета. Всичко общо към 800лв.

# 3
  • Мнения: 7
Здравейте!На 8.12 напрсвих аборт с вакуум.Може ли да ми обясните за хигиената след това.Бих ли могла да използвам интимни гелове или като цяло някакви продукти долу.Също да попитам проблем ли е,ако излизам на разходки или чистя.Чувствам се доста добре,но все пак,ако някой може да ми даде по-богата информация чрез опит ще съм благодарна.

# 4
  • Мнения: X
Няма проблем да ходиш на разходки и да чистиш. Прави това, което искаш, стига да се чувстваш добре. Само не вдигай тежко и не прави тежки физически упражнения поне няколко дни, седмица.
За хигиената, ползвай си интимен гел, превръзки ако имаш някакво течение. Недей само с тампони.

# 5
  • Мнения: 35
Здравейте, незнам как се пуска нова тема, и затова си позволих да пиша тук .
Извинявам се много, но съм много притеснена 39ти ден след аборт и нямам цикъл, еденствено съвсем леки болки в гърдите и често пишкане.

# 6
  • Sofia
  • Мнения: 5 903
След аборт първата М може да е след 45-50 дена.

# 7
  • Мнения: X
Здравейте, незнам как се пуска нова тема, и затова си позволих да пиша тук .
Извинявам се много, но съм много притеснена 39ти ден след аборт и нямам цикъл, еденствено съвсем леки болки в гърдите и често пишкане.

Спокойно, до 50 дена може да нямаш цикъл. Ще дойде, не се притеснявай.

# 8
  • Мнения: 35
Здравейте, незнам как се пуска нова тема, и затова си позволих да пиша тук .
Извинявам се много, но съм много притеснена 39ти ден след аборт и нямам цикъл, еденствено съвсем леки болки в гърдите и често пишкане.

Спокойно, до 50 дена може да нямаш цикъл. Ще дойде, не се притеснявай.

Здравейте, днес ми потече светло кафяво а 20мин по-късно пишках и потече малко кръв и менструални болки за кратко. След това не ми е текло до момента.

# 9
  • Мнения: 5
Здравейте, момичета! На 8.12 направих аборт по медицински причини в 9 г.с. След процедурата имах зацапване и менструални болки, за няколко дни бяха спрели, но снощи прокървях по-обилно и днес продължава. След 2 дни съм на преглед, но съм много притеснена. Дали е нормално и на вас случвало ли ви се е?

# 10
  • Мнения: 3
Здравейте! Нова съм в този сайт и не знам как се пуска тема.
На 33г съм и забременях за първи път. Имам сериозен приятел ,който се оказа неготов да има дете в този период от живота си ..и аз не бях готова ,но част от мен искаше да задържа детето ...за съжаление с помощ на партньора взех решението да направя аборт. На 12.04.2023г бях в 8г.с.. Вакуум аборт . След като се събудих след 2на доза упойка наведнъж не бях толкова замаяна ,но болките започнаха лека полека...първия ден кървях обилно..изведнъж кървенето спря 3 дни пауза ..получих възпаление и вдигнах температура ..имах и болки .Предписаха ми антибиотик за 5 дни .Когато започнах да го пия кървенето започна отново .Всеки път когато пиех антибиотика през 12ч ме болеше адски много и пиех по 3 вида болкоуспокояващи ..беше страшно..Кървенето не беше силно , но имаше съсиреци и предполагам са ме кюретирало също не знам .. имаше и по-едри парчета ,които излизаха от мен.Изчистих се...всичко мина и се чувствах нормално. На 16тия ден получих болки в корема все едно ще ми идва цикъла и поне 2 часа се въртях в леглото.Когато станах текна кръв и си помислих ,че ми е дошло ,но болката спря и нямаше повече кръв след това ,а леки зацапвания 2 дни.18тия ден от операцията правих секс. И двамата сме напълно здрави без гъбички и всякакви болести .Той винаги пиддържа хигиена преди акт и се мие всеки път след уриниране .Явно хормоните още ме тресат защото въпреки, че знам ,че не трябва го направих с презерватив ,но в началото моя приятел проникна няколко пъти без презерватив ... Допуснах тази грешка ... нямах болка повреме на половия акт. От както получих оргазъм имам болки в яйчниците от време навреме... проникването без презерватив се случи още няколко пъти без да се стига до еякулация или да се отделя възбудителна течност от него ..но аз бях доста влажна и не ми е ясно дали въпреки това ,че той не е пускал нищо дали няма да стане каквото не трябва инфекция или забременяване от 10 прониквания.Казаха ми ,че леснл се забременява ,но чак пък толкова се надявам да не е лесно..Доста глупаво се чувствам ..Вероятно ще ме нахокате ,но ще приема и доброто и лошото ..Благодаря за вниманието ви.

#аборт #секс #забременяване

# 11
  • Мнения: 4 486
Повече не правете секс без презерватив докато ти дойде първия цикъл след аборта. Ще си спестиш евентуални инфекции. Шийката е отворена и трябва да се пазиш. На мен ми биха антибиотик през абоката още в болницата. Изписаха ми антибиотик за пет дена и противогъбично едно хапче за третия ден. Явно не е практика, както си мислех, щом на теб са ти изписали след като е станала инфекция.

Последна редакция: пн, 08 май 2023, 23:47 от Minnie.Mouse

# 12
  • Мнения: 3
Повече не правете секс без презерватив докато ти дойде първия цикъл след аборта. Ще си спестиш евентуални инфекции. Шийката е отворена и трябва да се пазиш. На мен ми биха антибиотик през абоката още в болницата. Изписаха ми антибиотик за пет дена и противогубично едно хапче за третия ден. Явно не е практика, както си мислех, щом на теб са ти изписали след като е станала инфекция.
Благодаря ви много за вниманието!
Когато ме отпратиха да си ходя вкъщи не ми дадоха рецепта за антибиотик ..лекарят явно или ем много завеян или прекалено много си повярва ,че се е справил добре с аборта и ,че няма да имам проблеми.. Беше великден когато стана възпалението и едвам намерих адекватен гинелолог ,който да ми помогне. Предписаха ми азакс за 5 дни и на третия ден противогъбично лекарство за  3 дни .
Надявам се яйчниците да се подготвят за цикъл и да нямам проблеми. Повече грешки няма да правя.

# 13
  • Мнения: 127
Здравейте, миналият месец на 11.10.2023 направих спонтанен аборт в 6г.с , днес отново прокървях мисля че е цикълът ми. Та въпросът ми е нормално ли е да ми дойде точно на датата. Понеже чета че цикълът идвал след 40/50 дни . Незнам.., вече незнам да се радвам ли или да се притеснявам. Да кажа също че не сме се пазили, и с Овулационни тестове засякох овулация на 03.11.23, как така толкова малко дни след Пика на Ову. ми дойде ..?

Общи условия

Активация на акаунт