Да попитам за "Диане 35"?

  • 136 162
  • 612
  •   1
Отговори
  • Мнения: 211
Искам да разбера някой пил ли е "Диане 35" и има ли някакви странични ефекти?На мен вчера гинеколога ми го изписа,но не защото съм искала да пия противозачатъчни, а заради окосмяването.Въперки,че с хормоните ми всичко е наред и по-тъмните хора са малко по-окосмени ми каза,че хапчетата разреждат космите.Като се върнах у нас и прочетох големия чаршаф от инструкции реших все пак да ви питам.Има ли някакви странични ефекти от тези противозачтъчни? newsm78Ще ги пия 10 месеца и малко се плаша.До сега не съм пила противозачатъчни.

# 1
  • Мнения: 169
И на мен преди 2 години ми ги предписаха по същите причини. Не съм ги пила, защото,  след 15 дневна диета (+ захранването) на чай и на плодове бях отслабнала с 10 кг, а една моя приятелка ми сподели, че от тези "Диане 35", нейната снаха качила мнооого килца. Аз предпочетох да си ходя малко по честичко на кола маска и да съм слабичка, от колкото да проваля хубавия резултат от диетата, постигнат с толкова лишения.
Все пак си мисля, че дори и да се разредят от хормоните в хапчетата, предполагам, че ще има временен ефект - до спиране на противозачатъчните.
Dory_28, чуй и други мнения и тогава си реши - избора е твой.

# 2
  • София
  • Мнения: 383
Имам доста дълъг опит с Диане 35. Аз го взимам заради проблеми с кожата. Това, което ми обясни последния път една дерматоложка е, че той подтиска производството на мъжките хормони предизвикващи окосмяване и пъпки, които обаче се намират в кожата, а не в кръвта. Ако сега си направя хормонално изследване на кръвта, там всичко ще ми е в норма, но въпреки това хормоните ги има в увеличено количество в кожата.
Странични ефекти за себе си не съм забелязала да има. Но при всеки е различно, чувала съм и оплаквания от тук от там.

# 3
  • Мнения: 211
Блгодаря ти за мнението!Ще изчакам да видя какво ще напишат и другите.Иначе прочетох в листовката,че влияят добре и на себореята, а аз имам себореен дерматит и се ндявам да помогнат. А за надебеляването-не съм слаба.Питах гинеколога и той ми каза,че няма да ми окажат влияние,защото и без това не съм слаба.

# 4
  • Мнения: 1 100
Аз пих "Диане 35" година  и половина като противозачатъчно средство, нямам проблеми с количеството окосмение, но и не забелязах някаква промяна в резултат на хапчетата. И аз се уплаших като прочетох страничните ефекти от листовката и се чудех дали изобщо да ги започвам. При мен неприятен ефект беше главоболието, поне веднъж седмично. Като започнах "Диане 35" преди две години бях 52 кг, сега съм 59, но за това помогна и фолиевата киселина, която пия от 6 месеца. Не знам кои от килограмите на кои хачета дължа Laughing Но на мен ми трябваха килограми, за 172 см височина 52 кг са доста малко. Така че прецени и това. Мисля, че  tina_cute ти е дала добър съвет.

# 5
  • София
  • Мнения: 2 057
Преди няколко години и аз пиех Диане 35. И то дълго време. Не съм имала никакви странични ефекти. Първите два месеца може да се задържат малко течности, но организмът се нагажда и след това всичко е ОК. Наистина листовките са плашещи, но нито един от описаните ефекти не съм наблюдавала. И не напълнях изобщо. Това са едни от най-добрите съвременни противозачатъчни хапчета. Въобще това за напълняването е мит от 60-те години, когато за първи път са се появили противозачатъчните и технологиите не са били на сегашното ниво. В момента тези хапчета са толкова усъвършенствани, че страничните ефекти са сведени до минимум. Така че не се притеснявайте. Проблеми няма да има.
 Peace

# 6
  • Мнения: 750
Пиех ги 2 години,и страни4ен ефект не съм забелязала!Пържите 3-4 месеца задарйах малко вода...но после вси4ко си дойде на мястото Grinning!Не съм се окосмила,надебеляла..или някакви такива!Дайе има6е положителни ефекти Peace!Гърдите ми станаха по-големи и твърди Party,цикълът ми намаля като коли4ество и дни(на 4-я ден ве4е нямах)!Главоболието ми из4езна-а ме мъ4еше всеки месец преди да ми дойде... ooooh!!Така 4е не се притеснявай!Аз сега съм ги спряла,защото съм бременна Heart Eyes,но родя ли пак ще си ги по4на!Доволна съм от тях!

# 7
  • София
  • Мнения: 550
Пила съм преди няколко години Диане 35, изписано от лекар, но като противозатачно, а за лечение. Нямах никакви странични ефекти, не напълнях изобщо по време на тази година, през която го пиех. По отношение на окосмяването имаше ефект, но недостатъчен.

# 8
  • Дъблин
  • Мнения: 330
Аз го пия вече 4 години, нямам оплаквания от странични ефекти, но все пак зависи от организма.
Диането не е оказало ефект върху теглото ми, нямам проблеми и с кожата, изписаха ми го за лечение на кисти на яйчниците.
Като противозачатъчно също съм доволна  Blush

# 9
  • Мнения: 211
Много ме успокоявате момичета-още един път ви благодаря!Всичко,което е написано ще го взема в предвид.Още не съм ги почнала хапчетата,но нали се приемат като дойде цикъла-така,че имам време за рзмисъл Rolling Eyes

# 10
  • Мнения: 769
Аз пък съм абсолютно против Диане-то, пила съм го преди години. Странични ефекти нямах, не съм качила кг, но и не мисля, че ми се отрази добре - акнето ми не се оправи тогава . Щом са ти го изписали само заради окосмяване, не очаквай чудеса. Не си заслужава да си тъпчеш организма с тези хапчета заради едните косми. Няма гаранция, че няма да си объркаш хормоните повече.
Вземала съм и други хапчета, специално за Диане-то има изписано много и то все противоречини заключения.
При много момичета с кисти им го изписват и след като ги спрат пак се образуват кисти.

Така или иначе противозачатъчните имат (ако имат) временен ефект.

Последна редакция: пт, 15 дек 2006, 17:41 от Dindin

# 11
  • Мнения: 870
Моя приятелка го пие поне от 6 месеца, заради по-високо ниво на тестостерон - окосмяване и пъпки, сега е по-добре определено, пие и Достинекс, защото има висок пролактин... За сега се чувства добре и не е напълняла...

# 12
  • София
  • Мнения: 1 176
сега като ви чета всъщност си давам сметка, че въпросното Диане 35 го изписват за какво ли не.Аз го пих за регулация на цикъла например newsm78  нямаше странични ефекти-явно си е до организъм...

# 13
  • София
  • Мнения: 550
Аз пък съм абсолютно против Диане-то, пила съм го преди години. Странични ефекти нямах, не съм качила кг, мина, но и не мисля, че ми се отрази добре - акнето ми не се оправи тогава . Щом са ти го изписали само заради окосмяване, не очаквай чудеса. Не си заслужава да си тъпчеш организма с тези хапчета заради едните косми. Няма гаранция, че няма да си объркаш хормоните повече.
Вземала съм и други хапчета, специално за Диане-то има изписано много и то все противоречини заключения.
При много момичета с кисти им го изписват и след като ги спрат пак се образуват кисти.

Така или иначе противозачатъчните имат (ако имат) временен ефект.

На мен ми го изписаха точно за лечение на кисти и след като го спрях не съм имала нови проблеми.

# 14
  • Мнения: 3 268
Мисля,че има по-добри нови хапчета.Това е от първата световна.Гинекологът ти май е от по-старото поколение.Посъветвай се поне с още един лекар.Аз заради кисти в яйчниците вземам фемоден и не съм качила кг.

Общи условия

Активация на акаунт