Избор/Мнение за комбинирана пералня със сушилня?! №4

  • 24 562
  • 776
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 13 906
И аз ползвам течен Ариел, преди бях с капсули, но при ниски температури понякога намирах остатъци от гела и се отказах.

# 91
  • Варна
  • Мнения: 7 690
Попарата на течните я сърбах преди много години и не мерси! Още повече пък с комбиниран уред. Не му е тук мястото обаче за подобна дискусия. Пера бяло с прах за бяло на минимум 60гр. Това ми гарантира чиста пералня и ми спестява почиствания и разните препарати. Цветно в повечето случаи пера също с прах. Използвам и течни де примерно за пухени якета,пердета и по-специфични материи,но това са изключения.

# 92
  • Мнения: 40 283
Е, аз за няколко десетилетия не съм сърбала попара все още.

# 93
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Здравейте, предстои ми да си закупя нова пералня. Поради липса на място реших да бъде комбинирана. Но т.к. вратата на пералното ми помещение е 55 см., не стават стандартните размери.
Спрях се на този модел. https://www.technopolis.bg/bg/Peralni-s%C3%A0s-Sushilni/Peralnya … 7WBGO49S/p/687562
Бихте ли споделили мнения.

# 94
  • Мнения: 45
Здравейте, предстои ми да си закупя нова пералня. Поради липса на място реших да бъде комбинирана. Но т.к. вратата на пералното ми помещение е 55 см., не стават стандартните размери.
Спрях се на този модел. https://www.technopolis.bg/bg/Peralni-s%C3%A0s-Sushilni/Peralnya … 7WBGO49S/p/687562
Бихте ли споделили мнения.
Взех същото комби минлия месец. Доволна съм.
Цената и тук е по- добра. https://www.tehnomix.bg/peralnya-sas-sushilnya-aeg-l7wbgo49s

# 95
  • Мнения: 753
Здравейте , моля за мнение . Търся си комбинирана пералня и сушилня, но да са по безшумни и да има кратка програм по малко от 1 час Joy  и задължително дисплей с оставащо време ....
Цената не е водеща Blush

# 96
  • Мнения: 11 438
Няма такава.

# 97
  • Варна
  • Мнения: 7 690
Пране/сушене 1ч. има Електролукс,но е за 1 кг пране демек 4 тениски или едни дънки. Малко е като вица за чорапа и цялата пералня Grinning. За две години съм я ползвала няколко пъти за нови бебешки дрешки.

# 98
  • Мнения: 753
Прането имах в предвид да е по малко от час , сушилнята е ясно че 2.5 ч не й мърдат

# 99
  • Мнения: 11 438
Прането имах в предвид да е по малко от час , сушилнята е ясно че 2.5 ч не й мърдат
Първо разбери как работи пералнята и ще ти стане ясно защо въпросът ти е неадекватен спрямо реалността. Тъкмо днес се обсъждаше в темата за пералните. Топло-топло дет' се вика.

# 100
  • Мнения: 40 283
Комбито на АЕГ има една програма 3 килограма за 3 часа (пране и сушене).

# 101
  • Мнения: 753
JoyJoy
Е не ... мисля, че не въпроса ми е неадекватен , а по скоро прането по 3 часа и сушенето по 6 часа , за които се пише по назад и се приема за нормално. В момента съм с комбинирана Индезит която най кратката й програма е 50 мин , а сушенето е 2.50 ч , безшумна , дрехите излизат чисто сухи , капацитет 9кг и сушилня 7кг , какви са тези 3кг Joy не съм неадекватна че да чакам 10 часа пералнята да изпере и изсуши ( не се заяждам по скоро отвръщам ) .... та търся нещо подобно но по висок клас задължително с таймер и безшумна


Прането имах в предвид да е по малко от час , сушилнята е ясно че 2.5 ч не й мърдат
Първо разбери как работи пералнята и ще ти стане ясно защо въпросът ти е неадекватен спрямо реалността. Тъкмо днес се обсъждаше в темата за пералните. Топло-топло дет' се вика.

# 102
  • Мнения: 11 438
И аз отвръщам Simple Smile - като намериш, дай информация и за другите. Същия Индезит защо не искаш?

# 103
  • Мнения: 156
И аз да си споделя мнението относно продължителността на прането. Има хора, които всеки ден пускат пералня с дрехите, които са носили през деня и не са мръсни, както се казва колкото да минат през една вода. Майка ми така прави и пере на такива кратки програми от порядъка на 40-50 мин. Аз например първо, че не обичам да пускам само няколко дрехи в пералнята. Съответно чакам няколко дни да се съберат дрехи в коша за пране за 1 пълна пералня. Това е едната причина да предпочитам дълга програма. А другата е, понеже приятеля ми е дюнерджия и обикновено работните му дрехи са с всякакви мазни петна и мога да кажа, че тези петна с предварителна обработка и пране от 2 часа понякога също си остават Grinning За това предпочитам такава програма. Всъщност уредите ми са отделни и 1 пералня от 4-5 кг. пера за около 2 часа (бялото на 60 градуса и 2 часа и половина) и суша за час и половина, което според мен си е нормално време. За това всеки сам си преценява според количеството дрехи и степента на замърсяване какви програми да ползва Simple Smile

# 104
  • Мнения: 11 438
Скрит текст:
И аз да си споделя мнението относно продължителността на прането. Има хора, които всеки ден пускат пералня с дрехите, които са носили през деня и не са мръсни, както се казва колкото да минат през една вода. Майка ми така прави и пере на такива кратки програми от порядъка на 40-50 мин. Аз например първо, че не обичам да пускам само няколко дрехи в пералнята. Съответно чакам няколко дни да се съберат дрехи в коша за пране за 1 пълна пералня. Това е едната причина да предпочитам дълга програма. А другата е, понеже приятеля ми е дюнерджия и обикновено работните му дрехи са с всякакви мазни петна и мога да кажа, че тези петна с предварителна обработка и пране от 2 часа понякога също си остават Grinning За това предпочитам такава програма. Всъщност уредите ми са отделни и 1 пералня от 4-5 кг. пера за около 2 часа (бялото на 60 градуса и 2 часа и половина) и суша за час и половина, което
според мен си е нормално време. За това всеки сам си преценява според количеството дрехи и степента на замърсяване какви програми да ползва Simple Smile
Е така де, права си, но днешните перални са направени така, че ако сложиш един килограм дрехи, няма да ти ги пере 2 часа, както 4-5 кг., а ще си преизчисли времето. Всъщност "умната част" е включена в цената, която сте платили Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт