Кукумявка и суеверие

  • 3 501
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 31
Здравейте от едно известно време чувам кукумявка продължение на дни след това изчезна. Но снощи като си легнах се случи отново да я чуя. Чух само как прилита нещо на вънка след 1 минута чух да кука беше толкова близко . От среща къщата е празна никой не живеей но пред  наща къща има дърво най вероятно там е била. Изтръпнах направо от снощи не съм на себе си страха е огромен.Знам че тази птица вещае лошо .Верни ли са тези всичките суеверия за тази птица. Ще ви бъда благодарна да ми отговорите и да споделите вашите мнения

# 1
  • Мнения: 7 913
Знаете ли какво означава черна котка да пресече пътя ви?
Означава, че котката отива някъде.

Това е мнението ми за суеверията.

# 2
  • Мнения: 35 962
птицата е просто птица, живее нощем и лети в тъмнината, за да хване мишка или нещо друго за ядене, което е по-вероятно да намери около изоставена къща

ако прелиташе банши, по- има причина да се притесняваш

# 3
  • Мнения: 31
птицата е просто птица, живее нощем и лети в тъмнината, за да хване мишка или нещо друго за ядене, което е по-вероятно да намери около изоставена къща

ако прелиташе банши, по- има причина да се притесняваш
Не разбрах последното ви изрезечение има причина да се притеснявам или няма

# 4
  • Мнения: 35 962
има, разбира се - но не от кукумявката, а от това, че вярвате в глупости

какво е банши, ще помогне гугъл

# 5
  • Мнения: 31 669
Като ми пресече котка пътя, винаги се надявам милото животинче да е живо и здраво Sunglasses
Всъщност аз пресичам пътя на черните котки.
Да си оправят проблемите. Ама имат и девет живота все пак.

# 6
  • Мнения: X
Преди четири години като се взехме със съпруга ми и в моя роден град, и в неговия до къщите на родителите ни непосредствено след подписване на брака не се спряха кукумявки да ну кукат. Даже заставаха на покрива на съседните къщи и ни гледаха.
Аз също полудях от притеснение, че е някаква поличба лоша.
Четири години по-късно освен, че аз изкуках тотално, а той гледа като ударена кукумявка с мокър парцал - друго не се е случило.

# 7
  • Мнения: 1 546
Суеверието за кукумявката идва оттам, че навремето когато е нямало улично осветление, тези животни са се привличали от запалените през нощта свещи в домовете на покойниците. Харесала си е дръвчето пред жилището Ви Simple Smile

# 8
  • Мнения: 10 989
Здравейте от едно известно време чувам кукумявка продължение на дни след това изчезна. Но снощи като си легнах се случи отново да я чуя. Чух само как прилита нещо на вънка след 1 минута чух да кука беше толкова близко . От среща къщата е празна никой не живеей но пред  наща къща има дърво най вероятно там е била. Изтръпнах направо от снощи не съм на себе си страха е огромен.Знам че тази птица вещае лошо .Верни ли са тези всичките суеверия за тази птица. Ще ви бъда благодарна да ми отговорите и да споделите вашите мнения
Може би сте чули "чухал". Кукумявката, совата, бухалът и т.н. издават различни звуци. В градска среда често можете да чуете чухал. Прилича на едно еднократно пиукане като от аларма на кола, "ку".... и след половин-една минута пак. И така с часове. Аз си го чувам тук в квартала (в София) най-редовно. Има видеа в тубата, да чуете какъв звук издава въпросният чухал. И той е от рода на кукумявката.
Няма нищо притеснително.

# 9
  • Мнения: 1
Когато баща ми почина през 2007 точно 3 дни преди това кукумявка беше кацнала и издаваше зловещи звуци. На 45 съм може би и аз съм от старите и суеверните.

# 10
  • Мнения: 10 989
Животните предчувстват такива неща. Доказано е, че имат много по-силна интуиция и "шесто чувство" за природни бедствия и за смърт.

Общи условия

Активация на акаунт