СТОЙНОСТИ НА ЧХГ - ТЕМА 17

  • 36 098
  • 799
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 1 195
Благодаря ти, дай Боже!

На мен заради мутациите ми бяха написали да не превишава 200 мг на ден прогестеронът. Дали с такава доза също би се вдигнал бързо?

Моля Simple Smile На мен ми дадоха 2х2 сутрин и вечер вагинално. Ако имаш зацапване - минаваш на вариант през устата. Лека бременност и до финал този път! 👍🏻🍀

# 721
  • Мнения: 695
И на мен са ми написали същото, но слагах по 600 мг на ден до края на 12-та седмица и всичко е наред. Стига да си биете инжекциите.

# 722
  • Пловдив
  • Мнения: 52
Момичета, моля за съвет!
След няколко неуспешни инсеминации, взех че забременях спонтанно. Дата на последния цикъл - 29.04. Средна продължителност на цикъла - 26 дни.
В събота (27.05 - 3 ден от закъснението) си пуснах кръвен и резултатът е:

Гинекологът ми каза да отида на преглед чак на 05.06, за да са минали минимум 10 дни от закъснението.
Има ли ориентир след каква стойност на ЧХГ вече може да се види нещо? Плоден сак, например?

Бременността е много чакана и тази една седмица ми се вижда цяла вечност. Relieved

Последна редакция: пн, 29 май 2023, 12:00 от elysia

# 723
  • Мнения: 165
Момичета, моля за съвет!
След няколко неуспешни инсеминации, взех че забременях спонтанно. Дата на последния цикъл - 29.04. Средна продължителност на цикъла - 26дни.
В събота (27.05 - 3 ден от закъснението) си пуснах кръвен и резултатът е:
[img width=800 height=auto]//cdn.bg-mamma.com/8tFv/i9zRE.png[/img]
Гинекологът ми каза да отида на преглед чак на 05.06, за да са минали минимум 10 дни от закъснението.
Има ли ориентир след каква стойност на ЧХГ вече може да се види нещо? Плоден сак, например?

Бременността е много чакана и тази една седмица ми се вижда цяла вечност. Relieved

над 1000 се вижда

# 724
  • София
  • Мнения: 1 711
Elysia, честито мила и добре дошла в редиците! Радвам се много за тебе!!
Както писа дамата горе, след 1000 се вижда веле плоден сак, жълтъчно мехурче и малката точица ❤ Леко бременеене ти желая! 🍀❣

# 725
  • Пловдив
  • Мнения: 52
Elysia, честито мила и добре дошла в редиците! Радвам се много за тебе!!
Както писа дамата горе, след 1000 се вижда веле плоден сак, жълтъчно мехурче и малката точица ❤ Леко бременеене ти желая! 🍀❣
Благодаря, ЛейдиРоуз!:purple_heart: Дано всичко е наред! Flowers Four Leaf Clover

Щом са така нещата, ще отида малко по-рано.  Simple Smile

# 726
  • Мнения: 71
Здравейте ,нещо съм притеснена . На 25.05 видях на няколко теста по 2бледи 2ри чертички. Днес си пуснах стойност ,която си мислих че ще е по голяма ,честно казано. Стойността ми е 383.2 . Което говори за бременност,но ми се вижда ниска. Не знам кога трябва да ми дойде понеже ми е адски нередовен . На 22.05 бях правила тест и беше отрицателен ,после се учудих че на 25 е положителен. Но съм притеснена понеже ми се вижда ниска стойност. След 2 дни отново ще си пусна чхг ,но все още си напрежение в гърдите ,но нямам апетит и никакви други симптоми

# 727
  • София
  • Мнения: 1 711
Защо да е ниска, може да си почнала от двуцифрена стойност и да е стигнала до тази. Важното е на 2 дни да се удвоява. Иначе начално се констатира бременност над 25 ако е ЧХГ. И оттам всеки 2 дни х 2.

# 728
  • Мнения: 229
Днес пуснах кръвен на 10ти ден след инсеминацията.Просто не издържах и тва незнание какво става ме убива.Според вас има ли някаква надежда да се покачи?

# 729
  • Мнения: 888
Спред референтите стойности е отрицателен, аз бих пуснала на 14 ден още веднъж

# 730
  • Мнения: 1 195
Здравейте пак, може ли отново съвет? Днес пуснах чхг и прогестерон, чхг е добре, обаче прогестеронът от 36.2 днес е 27.8, хем пия утрогестан по 2 на ден Sad първо слагах вагинално, после аг ми каза да го пия през устата. Защо така не се вдига, а напротив?

# 731
  • София
  • Мнения: 1 711
Iseult, продължавай с утрогестана. Трябва да се вдигне.
Аз слагах 2х2 сутрин и вечер. Говори пак за дозата.
Тук-там, под 5 е отрицателен, но на 10-ти ден е рано, така че не се брои. След инсеминация се прави най-рано на 12-ти, а за по - сигурно на 14-ти. Пусни пак, не се знае още.
За утешение, аз пък си бях направила sure check на 12-ти ден и излезе с една чертичка. И после ЧХГ на 14-ти ден 132.
Ще ти стискам палци!

Последна редакция: вт, 30 май 2023, 20:29 от ЛейдиРоуз

# 732
  • Мнения: 229
Iseult, продължавай с утрогестана. Трябва да се вдигне.
Аз слагах 2х2 сутрин и вечер. Говори пак за дозата.
Тук-там, под 5 е отрицателен, но на 10-ти ден е рано, така че не се брои. След инсеминация се прави най-рано на 12-ти, а за по - сигурно на 14-ти. Пусни пак, не се знае още.
За утешение, аз пък си бях направила sure check на 12-ти ден и излезе с една чертичка. И после ЧХГ на 14-ти ден 132.
Ще ти стискам палци!
Не разбирам.Ако сега е 1.91 с колко ще се вдигне до 14ти ден 🙄 Мисля че този опит е обречен на неуспех.

# 733
  • Мнения: 1 825
Iseult, продължавай с утрогестана. Трябва да се вдигне.
Аз слагах 2х2 сутрин и вечер. Говори пак за дозата.
Тук-там, под 5 е отрицателен, но на 10-ти ден е рано, така че не се брои. След инсеминация се прави най-рано на 12-ти, а за по - сигурно на 14-ти. Пусни пак, не се знае още.
За утешение, аз пък си бях направила sure check на 12-ти ден и излезе с една чертичка. И после ЧХГ на 14-ти ден 132.
Ще ти стискам палци!
Не разбирам.Ако сега е 1.91 с колко ще се вдигне до 14ти ден 🙄 Мисля че този опит е обречен на неуспех.

ЧХГ се удвоява на 48-72ч, винаги има надежда докато недойде М. Успех, а започва да се отделя при имплантация, която при нормално зачеване е 7-10 дни след оплождане, на 10 ден след онсеминация може 1-2 дни след това да е станало оплождане и за това е рано 10ден. След 2 дни пуснете пак. Успех!

# 734
  • Мнения: 1 195
Благодаря, ЛейдиРоуз! Днес направих и една консултация с д-р Иванова, специално я питах и за прогестерона като доза и каза, че няма ограничения след като си спазвам фраксипарина, а пък Русев ми беше написал само до 200 мг.. не знам вече. В четвъртък съм при АГ, но и тя като й звъннах каза до 200 мг преди да съм й казала за Русев, дали така не се презастраховат нещо?

Iseult, продължавай с утрогестана. Трябва да се вдигне.
Аз слагах 2х2 сутрин и вечер. Говори пак за дозата.
Тук-там, под 5 е отрицателен, но на 10-ти ден е рано, така че не се брои. След инсеминация се прави най-рано на 12-ти, а за по - сигурно на 14-ти. Пусни пак, не се знае още.
За утешение, аз пък си бях направила sure check на 12-ти ден и излезе с една чертичка. И после ЧХГ на 14-ти ден 132.
Ще ти стискам палци!

Общи условия

Активация на акаунт