Не иска мляко на 4 месеца

  • 1 158
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 529
Здравейте мили мами!
Искам да попитам дали се е случвало на някоя от вас бебо да не иска АМ на 4м +.
Имахме вече такъв период, бяхме на лекар казаха колики. Пооправи се след това докато не се разболяхме преди две седмици. Малко отпреди да се разболее (бяхме на антибитик 7 дни, та ако е имало бактерия си мисля е щял да я убие) пак започна да отказва мляко, храня го в полусънно състояние но за мен това не е нормално. Млякото е лактана био, смятам днес да взема да пробвам на хип, дали да не би да не го харесва вече. Даваме пробиотик за запек, от днес включих и за лактоза капки и инфакол даваме. Направо сме аптека, нямам сили психически вече записвам всеки ден колко е изял. Средно на ден изпива около 500-600мл . Има дни и със 700-800 но са рядкост. Моля ако някой се е сблъсквал с нещо подобно да се включи.

................................
За вечерта дадох със спринцовка около 100 и нещо, не иска и отказва да суче от шишето.  Смених и млякото, същата работа. Дали да не пробвам утре наобяд да захраня с малко мляко и картоф на обяд една лъжичка?

Последна редакция: нд, 11 дек 2022, 21:41 от MalkaPrashinka

# 1
  • Мнения: 8 948
Какво казва педиатъра?
Редно е да се консултирате на първо място с него.

Помислете някаква промяна дали има - ново шише, нов биберон, ново мляко.
Дали дупките на биберона са добри?

Дори и  да започнете захранване, спешно трябва да  си разрешите проблеми с млякото, защото толкова малко дете не може да остане без достатъчно мляко.

# 2
  • Мнения: 529
Какво казва педиатъра?
Редно е да се консултирате на първо място с него.

Помислете някаква промяна дали има - ново шише, нов биберон, ново мляко.
Дали дупките на биберона са добри?

Дори и  да започнете захранване, спешно трябва да  си разрешите проблеми с млякото, защото толкова малко дете не може да остане без достатъчно мляко.
Благодаря ви, явно е било моментно и сега пак си хапва, на денонощие правим около 700мл на 4мес и половина. Това добре ли е като количество?

# 3
  • Мнения: 1 033
Със това ядене се поболях наистина. Хранех на 2ч и половина, 3ч, като се замисля и сега г/д на 3ч огладнява (на 1г и 5м хаха). Въобще не го мисли ние имахме 7 хранения, по 120мл от които се изяждаха 80/90/100мл, никога 120. От паника, че нещо ще стане направих най-огромната грешка- научих я да яде с детски песнички. Предлагай мляко, не гледай часове като мен, когато е гладно ще си хапне. След третия месец, бебе гладно не спи.

# 4
  • Мнения: 529
Благодаря, просто преди това искаше да си хапва, а сега намали и се мръщи, постоянно записвам колко е изял и смятам, направо не издържам психически....

# 5
  • Мнения: 8 948
Днес хапва ли?

Според мен няма нужда да се записва и да се следи чак толкова стриктно.

Ако наистина прави впечатление, че не се храни, обадете се на педиатъра!

# 6
  • Мнения: 15 356
Благодаря, просто преди това искаше да си хапва, а сега намали и се мръщи, постоянно записвам колко е изял и смятам, направо не издържам психически....
Аз бях така с моето дете. По-късно като гледах какво съм писала се светнах, че не е яла в периодите на растежни кризи. Проверете да не сте в такава.

# 7
  • Мнения: 8 948
В растежни кризи ядат повече.

Не се хранят добре при кърмаческа стачка, но в случая детето не е кърмено.

# 8
  • Мнения: 529
Moмичета, благодаря на всички. Хапването се нормализира, започнах да добавям капки за разграждане на лактаза в млякото и мисля, че това подобри положението!

# 9
  • Мнения: 315
Какви са тези капки? Ние имаме същия проблем, но бебето е на 2 месеца и половина.

# 10
  • Мнения: 529
Какви са тези капки? Ние имаме същия проблем, но бебето е на 2 месеца и половина.
Здравей, капките са био Амика и помагат разграждането на лакатаза. Също е нужно бебо редовно да се изхожда, открих че ако 1-2дена не се е изходил, пак се повтаря същото, не иска мляко!

Общи условия

Активация на акаунт