Бебешката количка - цяла наука за второ висше № 50

  • 40 837
  • 811
  •   1
Отговори
# 435
  • Мнения: 2 260
Малко по-нагоре в подробности дадох обратна връзка за Балиос.
Седалката е тясна.
Талос наистина е ненужно тежка според ревютата, няколко души са писали, че гумите са като оловни.

# 436
  • Мнения: 549
Само да уточня, че 2 години ползвах Balios S Манхатънското сиво. Детето ми беше от едрите и до последно се чувстваше добре вътре. Не я намирам за тясна количка изобщо, щом дете високо 98см и тежащо 15кг се возеше комфортно. Нямам наблюдение какви са новите серии Lux и тн. Ние я сменихме за по-компсктна и то не защото не беше удобна на детето, а защото търсихме по-лека и компактна за пътувания, понеже рядко ползвахме количка след 1.6г на детето.
Едит: пиша това не за да се заяждам, а да уточня, че е въпрос понякога на различни очаквания или на модификация, може би. Ако аз тепърва си търсих количка и бях прочела, че е тясна, щях да я отпиша. Ако някой ден имаме още едно дете, пак нея ще взема.

Последна редакция: чт, 23 мар 2023, 15:48 от OwlKitty

# 437
  • Мнения: 2 260
Няма заяждане, аз също търся мнения, просто изглежда схлюпено детето в нея. А това че е тясна е не само мое мнение, четох много ревюта в горепосочения от мен сайт и в бг мама в опита си да разбера дали ще става за по-нататък. Измерих тясната част на седалката 27 см,  всеки сам може да прецени дали това е ок сравнявайки с други модели. Дано да ни изкара повече отколкото си мисля

# 438
  • Мнения: 210
Здравейте момичета Simple Smile
Чета ви от известно време и благодарение на вас успях да сведа избора до две колички Simple Smile
Живот и здраве чакаме мъника в началото на август и ще ни е за първи път и не сме много наясно кое за какво , кога и къде 🫠 Аз съм 1.65 , ММ е около 1.80. Сама с количката ще се разхождам в близката градинка и ще имам да изкачвам половин стълбище до асансьора. За останалото време ще разчитам на ММ - или поне това е идеалният ми план в главата 😄
Може ли мнение за тези две колички
Chipolino Zara 3-1  и Inglesina Trilogy City 4-1
Разликата в цента е доооста….
Харесва ми факта, че коша е с твърдо покритие + ортопедичното матраче на Инглесината
От друга страна Зара май има всичко необходимо…

# 439
  • Мнения: 518
Интересно ми е как успяхте да сортирате тези две колички от земя до небе 🤣. Любопитна съм и не само какво ще изберете, но и живот и здраве есента да споделяте мнения за вашата количка която и да изберете.Аз ще продължавам да следя темата  😊и след закупуването на количката.

# 440
  • Мнения: 24
Здравейте! Търся лека количка,  която е подходяща за пътуване със самолет,  но и за возене из града. За едро бебе от 6 месеца. За сега съм се спряла на два модела: Easywalker Jackey, и Cybex eezy. При Cybex  не ми харесва единствено,  че сенника няма прозорче за наблюдение. Някой от вас може ли да сподели впечатления,  да посъветва?

# 441
  • Варна
  • Мнения: 1 472
Здравейте! Търся лека количка,  която е подходяща за пътуване със самолет,  но и за возене из града. За едро бебе от 6 месеца. За сега съм се спряла на два модела: Easywalker Jackey, и Cybex eezy. При Cybex  не ми харесва единствено,  че сенника няма прозорче за наблюдение. Някой от вас може ли да сподели впечатления,  да посъветва?

Може да погледнете ако ви допадне като дизайн
Inglesina Quid 2, теглото и е 5.9 кг.
Одобрена за ръчен багаж.

# 442
  • Мнения: 2 476
Здрсвейте! Мислех, че съм приключила с количките, но явно все още не. 2019 година взех Сайбекс Балиос С. Бях много доволна, но заради килограмите и обема в сгънато положение, решихме да вземем "лятна" количка. Взехме Ергобейби, но бързо я продадох, защото друсаше много и сенникът беше много малък. Иначе страхотно лека и компактна количка. След това взехме Сайбекс Изи плюс, с по-големите задни гуми. Компактна, лека, бута се много лесно, обаче некомфортна за детето. Облегалката дори и в най-изправеното положение е доста спусната и не знам дали заради материята на текстила или заради друго, но детето се свличаше много и коланът се впиваше между крачетата.

Сега имаме второ дете, което е на 7 месеца и половина. Доскоро беше в коша за новородени, а отскоро е в седалката за седящи. Но количката е голяма, едвам я вдигам и намествам в багажника, затова изкарахме Изи-то. ОБАЧЕ... Количката е доста широка, детето е още малко и се лашка наляво и надясно. Освен това нямаме и борд. Свличането го има и с това дете и с една дума, не сме доволни откъм комфорт на детето. Иначе е лека, комплакта и се бута мноого лесно, особено след по-тежкия Балиос. И ако с първото дете избутахме криво-ляво, то за второто искам по-удобна количка. Четох 15-20 страници назад и Киндеркрафта ми грабна вниманието, но трябва да я тестваме. Ще се радвам, ако може да препоръчате и други колички. Като изискванията са ми следните:
- да му е удобно на детето
- облегалката да се регулира с маханизъм, не с колани
- да има борд
- да не е прекалено широка
- да има големи задни гуми (това ми е задължително условие, тъй като имам десетина стъпала и качвам и свалям количката на задни гуми с все бебето)
- да има голям сенник, така че когато слънцето е ниско, да не му свети на детето в очите, въпреки пуснати сенник
- да е компактна, т.е да не заема цял багажник на прилично голяма кола и да не остава място за друго
- чувалчето за крака би било хубав бонус към тези немного изисваквания Smile

Някой да е имал подобни изисквания и да е намерил "перфектната" количка? Smiley

# 443
  • Мнения: 795
Привет, аз съм много доволна от розовия Елит и ви поздравявам със следното клипче: https://www.facebook.com/ChipolinoBulgaria/videos/104694979250515

# 444
  • Варна
  • Мнения: 1 472
Скрит текст:
Здрсвейте! Мислех, че съм приключила с количките, но явно все още не. 2019 година взех Сайбекс Балиос С. Бях много доволна, но заради килограмите и обема в сгънато положение, решихме да вземем "лятна" количка. Взехме Ергобейби, но бързо я продадох, защото друсаше много и сенникът беше много малък. Иначе страхотно лека и компактна количка. След това взехме Сайбекс Изи плюс, с по-големите задни гуми. Компактна, лека, бута се много лесно, обаче некомфортна за детето. Облегалката дори и в най-изправеното положение е доста спусната и не знам дали заради материята на текстила или заради друго, но детето се свличаше много и коланът се впиваше между крачетата.

Скрит текст:
Сега имаме второ дете, което е на 7 месеца и половина. Доскоро беше в коша за новородени, а отскоро е в седалката за седящи. Но количката е голяма, едвам я вдигам и намествам в багажника, затова изкарахме Изи-то. ОБАЧЕ... Количката е доста широка, детето е още малко и се лашка наляво и надясно. Освен това нямаме и борд. Свличането го има и с това дете и с една дума, не сме доволни откъм комфорт на детето. Иначе е лека, комплакта и се бута мноого лесно, особено след по-тежкия Балиос. И ако с първото дете избутахме криво-ляво, то за второто искам по-удобна количка. Четох 15-20 страници назад и Киндеркрафта ми грабна вниманието, но трябва да я тестваме. Ще се радвам, ако може да препоръчате и други колички.
Като изискванията са ми следните:
- да му е удобно на детето
- облегалката да се регулира с маханизъм, не с колани
- да има борд
- да не е прекалено широка
- да има големи задни гуми (това ми е задължително условие, тъй като имам десетина стъпала и качвам и свалям количката на задни гуми с все бебето)
- да има голям сенник, така че когато слънцето е ниско, да не му свети на детето в очите, въпреки пуснати сенник
- да е компактна, т.е да не заема цял багажник на прилично голяма кола и да не остава място за друго
- чувалчето за крака би било хубав бонус към тези немного изисваквания Smile

Някой да е имал подобни изисквания и да е намерил "перфектната" количка? Smiley

С изключение на изискването за "облегалката да се регулира с маханизъм, не с колани", всички останали изисквания май се покриват от Inglesina Maior (вкл.чувалчето за крака).

Що се отнася до "да му е удобно на детето" - децата са различни едно от друго и различни в различните етапи на развитието си, та това изискване е доста условно.

Двете изисквания "да е компактна ...." и "да има големи задни гуми" малко се бият Smile

Успех в избора!

# 445
  • Мнения: 3 134
Когато облегалката се регулира с механизъм, а не с колани, това няма как да не се отрази на теглото на количката. Моят син съм го возила в cybex eezy +2 още преди да може да стои съвсем стабилно на дупето си и не съм имала този проблем да се свлича толкова много и да му се впива коланът между крачетата 🙄

# 446
  • Мнения: 685
Moже би mast m2 ( без механизма на седалката и чувалчето). Имам склонен опит като вашия с ергобейби метро и cybex eezy S+.   Аз приключих с Чиполино move on, но я ползвам набързо да я метна в колата, а не като основна количка.
Напоследък доста заглеждам oyster zero gravity. Мисля, че във Вис Виталис може да се види. Отговаря на голяма част от изискванията ви. Кумата ми беше с oyster 3 и наистина беше чудеснa, удобна и качествена количка.

# 447
  • Мнения: 264
Здравейте. Търся количка за новородено. Искам да е относително лека (полските и този тип отпадат), да се сгъва лесно и компактно, да е около 1000лв - седалка + кош новородено. Първи фаворит Jane Muum - тежка ми се стори, седалката не пада напълно. Jane от новите модели - по-лека но се сгъва трудно. Балиос - точно да реша че е ок е се оказа че чанта не може да се закачи на дръжката защото се удря в коша/седалката. Мелио - много ми харесва, но се чудя да не се обърне със бебето като е толкова лека.
Други предложения?Някой да е ползвал колички на Britax Roemer и да сподели?

# 448
  • Мнения: 2 260
не знам дали ви е първо детенце и затова да искате чанта, но аз ползвах нашата чанта само веднъж. Много по-удобно ми беше с раница.

# 449
  • Мнения: 264
Не ми е първо, и знам че имам навик да бутам много неща в тази чанта които не ми трябват Simple Smile затова ако може количката да я НОИ ще е по-добре Wink предишната ми количка беше грако ево, но я продадохме и сега ми се ще нещо друго да намеря, хубаво и не най скъпо Wink

Общи условия

Активация на акаунт