🎥 Всичко за филмите: Гледах! Искам да споделя! Ревюта, премиери, новини...LIX 🎬

  • 50 014
  • 743
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 36 468
Англичаните са ни бомбардирали Simple Smile
Дюма е бил мулат, няма лошо в негова чест да вкарат тъмнокож персонаж. Ако се прекали (примерно ако е като в Бриджъртън) става нереалистично.

# 46
  • България
  • Мнения: 6 209
Англичаните са ни бомбардирали Simple Smile
Дюма е бил мулат, няма лошо в негова чест да вкарат тъмнокож персонаж. Ако се прекали (примерно ако е като в Бриджъртън) става нереалистично.
И американците, и т.н., но от роднините най-боли. Ония са ми чужди. Grin
Дюма е бил квартерон, да, но май не се сещам за такива герои в творбите му. Не съм му голям фен, въпреки че съм чела повечето от романите му.
Иначе трейлърът ми хареса, мрачната обстановка пасва на историята.

Последна редакция: чт, 29 дек 2022, 10:08 от МоарейнД (от книгата)

# 47
  • Вестерос
  • Мнения: 38 244
Чакам Индиана ❤️ мега фен съм!
После Дюн 2 и накрая Баладата , още не съм дочела книгата.

Трябва да дочета и за раците, че да гледам филма после.

# 48
  • в сърцето на един мъж...
  • Мнения: 10 661
Аз чакам с нетърпение Мускетарите. Отдавна не е имало френска версия, а американската не става за нищо.

# 49
  • Мнения: 36 468
Не знаех, че заглавната картинка може да е гиф Hushed

# 50
  • Мнения: 11 314
Имам въпрос към изгледалите Аватар - коя версия гледахте? При нас предлагат 3D HFR, само 3D, 2D HFR и нормално 2D.
Децата държат да идем семейно, ако може на 3D.
За новите филми чакам Индиана Джоунс и Дюн2.

# 51
  • Мнения: 31 165
Само на Imax си струва да се гледа. На 2D абсурд.

# 52
  • Мнения: 6 577
Ще излиза някаква френска пародия на Индиана Джоунс, французите са добри в пародиите, особено на американски филми.

# 53
  • Мнения: 3 509
За Triangle of Sadness идвам да кажа, че ме зашемети. Брутален. Гледах с широко отворени очи от изумление почти през цялото време.

# 54
  • Пловдив
  • Мнения: 209
Има спойлери!
Като цяло отзивите за Аватар са добри и към това се присъединявам и аз.Препоръчително е да се гледа на залите с добро аудио и най-висока резолюция на картината.Куца му на филма, че нищо значимо не се случи.В пърия филм прогониха земляните, което си беше достоен финал.Тук имаше като завръзка една мащабна морска битка и това е.Несполучлив и неубедителен ми се струва опита за развитие на лошия, който прояви бащински инстинкт накрая.Има впечатляващи и красиви сцени, да ти се прииска да си Нави и да не живееш в ужасния ни свят.Четох доста коментари и предположения по други филмови блогове от заклети фенове и има интересни теории, като например че хората са създали вече 10 града на Пандора (по един около всеки междузвезден кораб който спусна нещо и с двигателите си с антиматерия изгори всичко на 10-ки километри) , но ни показаха само единия.
Тук идват въпросите как човечеството създало тези гигантски космически кораби, създава жалки хиликоптери чиито стъкла се пробиват от стрели, защо е възложено на частна компания да тераформира планети и не ми се изброява още и още.Всеки ще кажи какво искаш все пак е фентъзи.Така да е, но прекаленото разтягане на пет филма създава празен от съдържение епизод, който ако не се хареса достатъчно ще подкопае желанието да се гледа на кино 3, 4 и 5.

# 55
  • София
  • Мнения: 27 160
Котаракът в Чизми 2 (Puss in Boots: The Last Wish)
https://www.imdb.com/title/tt3915174/
Анимация / САЩ

Гледах го днес с дублираната версия в Парадайза. Изкефихме се. Дублажа е ТОП! Дублираната версия не е 3D, а само с оригиналното аудио е с 3D очила, но за това не съм на 100% сигурен (проверете си за всеки случай)! А това, че го гледах без очила бе един голям плюс специално за мен, защото мразя очилата (освен ако не са за Аватар на Камерън).
Препоръчвам го на малки и големи, желателно е по семейно и водете смело децата! 😊
Много смях, много приключения, хубави поуки без да са арогантно или снизходително (то е същото...) спуснати отгоре. Абе много отдавна не се бях забавлявал така!
-
8.0 / 8.5

Последна редакция: чт, 29 дек 2022, 21:24 от Diavolo

# 56
  • Мнения: 7 091
Гледах Above Suspicion / Извън подозрение (2019)
https://www.imdb.com/title/tt5688068/

С Емилия Кларк в главната роля, по действителен случай, хареса ми.

# 57
  • Мнения: 2 223
За Triangle of Sadness идвам да кажа, че ме зашемети. Брутален. Гледах с широко отворени очи от изумление почти през цялото време.
Бруталееен!Рядко филм да изкара толкова крайни емоции в мен-от потрес към истеричен смях,много реален,съвременен,тъжен…

Последна редакция: пт, 30 дек 2022, 09:13 от Calabria

# 58
  • Мнения: 3 509
Нали? Направо е цяла палитра от изживявания.
Не смея да го препоръчам, особен е, но определено не е от филмите, които забравяш след ден или седмица!

# 59
  • Мнения: 2 223
Определено е оставил голяма емоция в мен,днес се събудих с всички образи хаотично в главата ми,дълго ще го помня.

Общи условия

Активация на акаунт