Работа, CV-та, HR-и, съвети - 83

  • 38 316
  • 1 063
  •   1
Отговори

Анкета

Колко време ви отне да намерите настоящата си позиция?

Опции:

# 795
  • Мнения: 28 874
Пробвай продавачка в някой магазин в МОЛовете. Обаче почти сигурно е, че искат английски.
Иначе - някаква секретарска позиция, но пак искат английски. И е трудно, обикновено има много желаещи за подобни позиции, повечето без ангажименти.
В Лидл не съм виждала служителите да убеждават някого да си купува нещо. Там са на каса и подреждат щандове, но работата им е много и е натоварена. Но пък ти плащат всеки допълнително изработен извънреден час.

# 796
  • Мнения: 150
Soul Free,подозирам,че не се изразих правилно,на мен точно комуникацията с клиенти и процеса на продажба ми допада.
Хем времето минава,говориш си с готини хора (понякога),ако има и таргет за гонене си е рай за мен Kissing Heart

# 797
  • Мнения: 5 300
Сещам се за продавач консултант на мобилни аксесоари, в джобс често са ми излизали обяви и заплатата за Пловдив е между 1200-1400 лв. Пак ще трябва да ги убеждаваш освен протектор да си купят и кейс например.

# 798
  • в сърцата на децата <3
  • Мнения: 4 030
"Мотивиращо възнаграждение" ми е любимото. Особено пък като се окаже така мотивиращо, че тотално те мотивира изобщо да не кандидатстваш. Скоро гледах в голяма верига хранителни позиция малко под управител - 1300 бруто! Еб@си и мотивацията, честно! И работа на смени, като магазина е от 7 до 22, та мога да си представя в колко отиваш и кога се прибираш. Чиста подигравка е това.
Soul Free,подозирам,че не се изразих правилно,на мен точно комуникацията с клиенти и процеса на продажба ми допада.
Хем времето минава,говориш си с готини хора (понякога),ако има и таргет за гонене си е рай за мен Kissing Heart
Ми пробвай по телекомите. Поне докато работех там заплата плюс бонус си беше страхотна заплата и почти винаги бонус е имало.

# 799
  • Мнения: 150
Има ли разлика Пловдив и София по отношение на заплатите?
Все си мислех,че сума Х се получава за свършената работа на всякъде.

# 800
  • Мнения: 5 300
Аз лично не съм сравнявала, но съм чувала, че има.
На обяви, където пише "мотивиращо възнаграждение" изобщо не кандидатствам вече, винаги ме мотивират да затворя телефона.

# 801
  • Мнения: X
Продавачка на парфюми на киоск в мола взима чисто 1200 плюс процент от оборота.

# 802
  • в сърцата на децата <3
  • Мнения: 4 030
Има ли разлика Пловдив и София по отношение на заплатите?
Все си мислех,че сума Х се получава за свършената работа на всякъде.
Има. Отвори например сайта на Лидл и виж за една и съща позиция сумите в различните градове.

# 803
  • София
  • Мнения: 1 243
Предложи тогава твоя вариант, не да ги наричаш "салати". Доста грубо от твоя страна.
Нарича ги "сакати ", а не "салати"...

# 804
  • Мнения: X
BAd gateway, а мислила ли си за курс по английски? Може да ти отвори врати към добри сейлс позиции. И нямам предвид cold calling.

Последна редакция: сб, 04 фев 2023, 17:03 от Анонимен

# 805
  • Мнения: 150
Повече от курс по английски,това минимум,надали тепърва ще уча висше,иска ми се някакъв курс за придобиване на квалификация,има такива все още,нали?
Не мога да си позволя да остана на това ниво повече от няколко години,а на този етап нямам финансова и физическа възможност да променя нещо.

# 806
  • Мнения: 2 184
А защо пък да не учиш висше? Звучиш доста по-адекватно от много висшисти. Дори и някой измислен ВУЗ да завършиш, пак ще ти е плюс и ще ти отвори вратите за офис позиции. И без това на практика в много фирми реално английски не се изисква.

# 807
  • Мнения: X
Аз бих наблегнала на английския. Щом разбираш, не си съвсем боса. По-скоро ти трябва “да развържеш езика”.

Това ако искаш да се занимаваш с продажби или нещо такова.

Ако искаш вече друго, като занаят, фризьорство, маникюр.

За висше не е късно, има задочни форми с по три седмици лекции годишно. Ама това вече ако си разбрала какво искаш да правиш и работиш по въпроса в тази насока.

Бтв, на 30 се хванах да уча двугодишна магистратура редовно (защото нямаше възможност за задочно), никога не е късно! Свекърва ми завърши висше на 50!

# 808
  • Мнения: 150
Ключов момент,че не знам какво бих искала да правя дългосрочно,честно казано на този етап не знам какви са силните ми страни,за да ги развивам чрез образование.
Винаги съм работила за пари,точка.
Заплата-сметки-спестяване-харчене за глупости.
Да,но напуснах старата работа с идеята да си почина няколко месеца и забременях.
Както и да е за момента трябва пак да се върна на работа за съжаление преди малката да е станала на 2 и на първо време да оправим финансовото състояние и след като усетя някаква стабилност да почна да мисля малко по-мащабно.
Като занаят май в нищо не ме бива така по-изявено,единствено боравя бързо и точно с големи суми пари,ако това изобщо е в някаква полза за мен Joy

# 809
  • Мнения: 1 671
Какво отговаряте на шаблона въпрос: какво Ви мотивира да работите за Нас
2.
Какво би Ви накарало да напуснете ?

Общи условия

Активация на акаунт