Гласуване за Книга на 2022 година

  • 8 170
  • 132
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 9 110
Гласувах за "Бьорнстад", която за мен си остава най-добрата книга на Бакман до момента, "Крехко равновесие" - въпреки гадостите, които не спираха да се изсипват върху главните герои, книгата за мен е малко по-запомняща се от "Невидимите фурии" и "Остайница", като доста се колебах между нея и "Глина", защото харесах и двете много, но втората е от български автор, което леко натежава на везните. Но предвид че номинирах "Остайница" (защото "Глина" четох миналата година), реших все пак да гласувам за нея.

Последна редакция: вт, 03 яну 2023, 13:55 от zazu1

# 46
  • Мнения: 10 685
Рано е още за прогнози, но по всичко личи, че "Глина" ще си вземе тазгодишното първо място, което през миналата за малко ѝ се изплъзна  Simple Smile

# 47
  • Мнения: 630
Мда, сигурна бях, че така ще стане. Даже ми беше странно, че за известно време други книги водеха в класацията, но явно се е дължало на почивните дни.

Аз съм от харесалите “Глина”, но не колкото други заглавия, фигуриращи в анкетата.

# 48
  • Мнения: 1 577
Тази година са я прочели още повече хора, докато книгите, издадени в текущата година, особено в края на годината, още не са стигнали до толкова много читатели. Затова книги, издадени в минали години, особено ако са качени пиратски някъде, имат шанс да съберат повече гласове. Ако не беше Аня, да ми изпрати "Симон", "Хана" и "Фуриите", най-вероятно въобще нямаше да съм ги чела и щях да си гласувам за познатото от минали години.
Редактирам, защото вече имам ЛС от различни съфорумки с молба да им пратя Симон и Фуриите - не съм уточнила, но любезната съфорумка ми изпрати нейните лично закупени хартиени книги за прочит по куриер, нямам ги електронни. Съжалявам за възникналото объркване.

Последна редакция: вт, 03 яну 2023, 18:51 от Rayna13

# 49
  • Мнения: 10 142
Изглежда такава е тенденцията.
Скрит текст:
Таз година Глина, догодина Сърце. Или както един познат казва  “Таз година булка, догодина две.”
Само да не са поне пасианси и архангели, камънаци и стопанки. Явно това са масовите предпочитания.

Последна редакция: вт, 03 яну 2023, 17:43 от fenyx

# 50
  • Мнения: 1 577
"Сърце" едва ли ще бъде толкова харесвана, колкото "Глина", защото няма с какво да оправдае очакванията на читателите и по-скоро очаквам да бъде определяна като разочарование.

# 51
  • Мнения: 10 142
Ще видим какъв е все пак масовия прием. Лично за себе си имам решение дали да ѝ отделям време и внимание.

# 52
  • Мнения: 3 507
Интересни изводи биха могли да се направят от гласуването. Нямам търпение да коментираме след като приключи официално (в темата за четенето).

# 53
  • Мнения: 1 750
Моите гласове са за Хана, Абсолво те (които номирах и аз) и Глина, която четох предходната година и много ми беше харесала.
Сърце обаче ми беше по-тегава за четене и дори не я номинирах.
Интересно е за мен, че Абсолво те получава не малко гласове, а доста негативи четох за нея като втори роман.

# 54
  • Мнения: 10 685
Интересни изводи биха могли да се направят от гласуването. Нямам търпение да коментираме след като приключи официално (в темата за четенето).

Аз не мисля, че е проблем да коментираме и сега докато тече гласуването Simple Smile Дори мисля, че сега е моментът.
Може и в тази тема, хем ще я повдигаме , може и в "За четенето".

# 55
  • Мнения: 11 818
Аз имам нужда от солидни потвърждения, че "Глина" НЕ е като "Стопанката на Господ" или "Живот в скалите" (не съм чела и двете и нямам намерение)!

# 56
  • Мнения: 1 577
Аз имам нужда от солидни потвърждения, че "Глина" НЕ е като "Стопанката на Господ" или "Живот в скалите" (не съм чела и двете и нямам намерение)!
Нищо общо няма, чела съм и "Глина" и "Сърце", и "Стопанката на Господ". Книгите на М. Лалева не съм и нямам интерес, но от споделеното от прочелите ги и от прочетени отделни страници, имам представа.
Виктория Бешлийска разказва приказки - "Глина" е нейната интерпретация на мита за вграждане от българския фолклор, докато "Стопанката на Господ" е гювеч от философии, поучения, народни вярвания и обичаи с голяма доза плагиатство. "Глина" е магична и увлекателна, написана красиво, макар и много наивна, докато "Стопанката на Господ" е отегчителна и досадна.

# 57
  • Мнения: 10 142
Въпросът е къде са гласувалите за водещата класацията книга, защо се спотайват ….ако броим изрично записалите се какъв вот са дали, май има друга тенденция в предпочитанията.

# 58
  • Мнения: 1 577
С една съфорумка се шегувахме, че книжарите от Хеликон са ни налазили темичката, за да мине "Глина" преди "Симон". А в номинациите като че ли Фуриите се споменаваха най-много.

# 59
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 242
Не е задължително да обясниш тук за какво се гласувал, достатъчно е да дадеш глас. Няма как да хванеш спатиите на подобна класация, всеки е свободен да маркира някоя книга. А както стана ясно, някои дори не гласуват за вече прочетена книга, а съставят уиш лист.

Общи условия

Активация на акаунт