Случи ми се нещо странно XXVII

  • 89 849
  • 831
  •   1
Отговори
# 465
  • Бургас
  • Мнения: 1 227
Събудих се в 4:30 и чета страхотиите тука. Някаква птичка пее навън зловещо 😄
И аз не обичам да ходя на гробищата. Гледам клипчета, ама готварски, за разни котенца, патенца, ASMR и други, нестранни и нестрашни 🙂

# 466
  • София
  • Мнения: 5 705
Последните 2 страници са чист спам.

# 467
  • Мнения: 315
Междудругото и на мен редовно ми се случва да си мисля нещо и после да ми се появи като реклама. В началото си мислех, че си въобразявам, обаче взе да зачестява.

Онзи ден, например, покрай моя проблемен от месеци корем, се бях филмирала дали нямам рак на дебелото черво. Но само го мислех, обаче така доста панически страх ме обвзе. И след това реклама на някаква клиника в Турция с нова апаратура за лечение на онкологични заболявания...
Наскоро ми се случи. Разхождах се сама из града и се загледах в обувките на една жена пред мен. Казах си на ум "Чудни обувки". Малко след това ми излезе реклама в телефона на абсолютно същите обувки. Anguished Не са нов модел и не бях търсила обувки в гугъл или магазини.

# 468
  • Перник
  • Мнения: 277
Включвам се отново с проблемния километраж 😀 , този път се случи падането на стрелката на външната магистрала в Перник, пак близо до място, където явно е станала катастрофа, защото там всички са виждали една жена, която скубе тревата и плеви около мантинелата между двете платна, т.е. вече има психически проблем, поради голямата загуба.
Все пак ми казаха адекватно обяснение -има магнитно поле, което действа на уредите, но защо точно на места, където е имало инциденти?

# 469
  • Мнения: 11 331
Със сигурност нещо има там, може и да не е мистика, например магнитни полета или нещо от този род. Признавам си нищо не разбирам от тези неща надявам се по скоро да е нещо обяснимо Simple Smile

Значи моето предположение ще излезе вярно.
Може би точно тези магнитни полета  предизвикват инцидентите, а не обратно.

Последна редакция: пт, 26 май 2023, 15:58 от Реа

# 470
  • Карлово
  • Мнения: 4 636
Все пак ми казаха адекватно обяснение -има магнитно поле, което действа на уредите, но защо точно на места, където е имало инциденти?
A може да стават инциденти именно заради магнитното поле, нещо като "Бермудски триъгълник".

Последна редакция: пт, 26 май 2023, 16:04 от ДамаТрефа

# 471
  • Мнения: 132
Ето ви малко храна за размисъл.
Няма нищо паранормално тук. И все пак за мен си остава загадка.
Всички знаем, че смартфоните ни "подслушват" за ключови думи. И ако често говорим за конкретна марка, то скоро ще видим нейна реклама в нета. Дотук няма нищо кой знае какво. Вече сме свикнали с това.
Но от няколко години съм забелязала, че дори само да съм си мислела за нещо, без да съм го изговаряла на глас, то непосредствено след това го виждам в нета. Чела съм, че и на други хора им се случва.
И така... Днес докато чистех вкъщи си помислих, че ще разговарям с батко ми и ще го помоля да надъха сина ми да спре да се тъпче с боклуци и да премине на малко по - здравословна храна, понеже аз колкото и да му говоря не ме слуша, а батко ми е авторитет за сина ми и съм сигурна, че ще го послуша. Мисълта, която ми мина беше точно тази: Аз, въпреки че съм му майка, не съм авторитет за него за разлика от теб". Отваряйки ФБ ми излиза тази публикация:




  ПС: Не бях изчела темата докрай и не бях видяла, че в последните страници обсъждате точно тази тема. Та малко неадекватно може да ви се стори включването... 🙄

Последна редакция: пт, 26 май 2023, 16:39 от Пончи

# 472
  • София
  • Мнения: 1 161
Забелязала съм ,че това е един вид Филтриране , ако не ви беше минала мисълта през главата , нямаше да се загледате и в публикацията. По същия начин и за обувките , те можеше да излезнат на реклама и без да ги е видяла потребителката на друга жена  ,но тогава нямаше да и направят впечатление. За мен са случайности.

# 473
  • Мнения: 132
Забелязала съм ,че това е един вид Филтриране , ако не ви беше минала мисълта през главата , нямаше да се загледате и в публикацията. По същия начин и за обувките , те можеше да излезнат на реклама и без да ги е видяла потребителката на друга жена  ,но тогава нямаше да и направят впечатление. За мен са случайности.


И аз винаги с това съм си го обяснявала, но напоследък все по-често се случва.

Имаше един период, в който във ФБ ми излизаше реклама на курс за дентални асистенти. Всеки път като вляза! Толкова досадна ми стана тази реклама, че се наложи да я скрия, за да спре да ми излиза в нюзфийда. А аз рядко ползвам тази функция.
Това е нещо, което никога не бих работила. Не съм и обсъждала с някой подобни теми.
Виждам се с моята зъболекарка един ден и тя ей така от нищото ми изстрелва : "Хайде, идвай да работиш при мен. Отвори ми се едно място за асистент."😳
Аз нито съм си търсила работа, нито съм мислела някога да я сменям.

# 474
  • Sofia
  • Мнения: 26 365
И аз съм виждала снимка с ковчега на прабаба от 70-те год.
Всички опечалени около нея.
На центр.Соф.гр-ще.
Явно са се правили.

# 475
  • София
  • Мнения: 9 532
Аз имам спомен от детските ми години на село как една съседска баба дойде да покани моята баба специално да разглеждат снимките от погребението на мъжа на комшийката, които точно беше получила. Баба ми е присъствала на погребението, но в последствие трябваше да отиде и снимките да разгледа. Взе и мен, но аз си спомням, че стоях на пейката пред къщата. Не знам нарочно ли не са ме пуснали, или аз не съм пожелала.

За да не е съвсем спам, въпросната съседка е имала и син, който е бил убит. Бил е голям, вече е имал своя къща в селото. Аз разбрах коя точно е била неговата къща след доста години, но още преди да разбера , че точно онази къща е била негова, не я харесвах. Усещах се странно когато минавах покрай нея. Беше с приветлива фасада и не можех да обясня защо не ми харесва, но се усещах неприятно около онази къща, едно такова тягостно и винаги притичвах набързо когато се налага да минем покрай нея. Не можех да го обясня, затова май не го бях и споменавала на възрастните. За моя радост рядко се налагаше да минаваме от там.

# 476
  • Мнения: 2 203
Интересно ми е колко от всички хиляди теми във форума се движат в точно определен коловоз? Защото аз от всички хиляди следя точно 3. И ми е интересно да водя дискусия с другите участници. Поне ми беше.

# 477
  • Бургас
  • Мнения: 1 227
Интересно е, да. Макар, че понякога ме е страх да чета тук, обсъжданите неща са интересни. Единствено на сънищата мястото не е тук и пак зависи - ако имат връзка с действителността, можеи тук, и в темата за сънища да им е мястото.
И това ме подсети, че преди време чаках едно писмо. Много дълго го чаках, важно беше, но не знаех кога ще пристигне. Една нощ сънувах позната, която ми каза "Писмо, а? Писмо." И се смееше. Само това беше. На сутринта куриерът с писмото дойде на вратата и бях много щастлива!

# 478
  • София
  • Мнения: 766
Когато почина свекърва ми,без да исках счупих голям,кичест цвят от бяла орхидея.Точно в деня на погребението,реших,че е знак от нея-тя много ги харесваше и си подарявахме взаимно орхидеи.Положих цвета в ковчега й.В петък преди да тръгнем към гробища,саксия с най-хубавата орхидея падна сама от стойката за цветя,втурнах се да видя какво става,защото се изтреска яко...целият цвят отчупен-отново си го взе свекито-занесох го на гроба й.

# 479
  • Мнения: 1 715
Синът ми като беше малък, хич не можеше да заспива спокойно. Винаги с много рев заспиваше и често се будеше. Веднъж,като беше на около 2г беше болен,вдигна висока температура. Цяла нощ се будеше с писъци,заспива и след 10 мин се буди и почва панически да бута одеалото все едно нещо пълзи по него. И сочеше един ъгъл на стаята,казваше че там има нещо лошо.  Беше много сърашно,защото пищеше пронизително,с глас,изпълнен с такъв чист ужас,все едно наистина вижда нещо ужасно!Никога не съм виждала човек да изпитва такув страх,и на филм даже.След около месец пак се събуди веднъж през нощта и пак се втренчи в същият ъгъл,а после посочи прозореца(до ъгъла)и каза ,,Баткото падна там,,
След година,като се пренесе в  неговата стая,месеци на ред всяка нощ ревеше от страх,че в стаята му има ,,нещо лошо,, и сочеше пак същият ъгъл. То се пада на стената между двете спални,та се вижда и от двете страни. Естествено, оставах да спя при него,светкахме нощни лампи и така доста време.
Така и не разбрахме дали е имало нещо,с времето мина и не се плаши вече.
Прекаждала съм многократно,ръсила съм светена вода.
Малкият ми син за сега не показва признаци нещо да го притеснява. Ама като го познавам,ако е имало някой призрак ,би избягал от него.
По-назад в темата се обсъждаше за това ,на сън да ти кажат къде има заровено имане. Имам една такава история,ама е прекалено смахната. Но пък имаше имане в крайна сметка.

Общи условия

Активация на акаунт